آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گلس نود: خطرات تبادل کریپتو با این ۳ شاخص در معرض خطر قرار می گیرند🖊️

گلس نود: خطرات تبادل کریپتو با این ۳ شاخص در معرض خطر قرار می گیرند🖊️

گلس نود: خطرات تبادل کریپتو با این ۳ شاخص در معرض خطر قرار می گیرند

به گزارش زوم ارز،

ریسک‌های مرتبط با صرافی‌های دیجیتال متمرکز پس از سقوط FTX در نوامبر ۲۰۲۲ به‌طور دردناکی آشکار شدند. ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode با استفاده از سه شاخص برای شناسایی، چارچوب ریسک مبادله را توسعه داده است. مناطق مورد توجه.

در ۲۸ آگوست گزارش هفته‌ای خود، Glassnode ثابت کرد که صرافی‌ها هنوز یک «تسلط کلان» بر اکوسیستم بیت‌کوین دارند. با این حال، صرافی‌ها همچنین می‌توانند منبع ریسک طرف مقابل باشند.

خطرات تبادل رمزنگاری آشکار شد

چارچوب ریسک مبادله شرکت از مجموعه داده های FTX به عنوان نقطه مرجع برای موارد پرخطر در آینده استفاده می کند.

اشاره شد که سه صرافی غالب از نظر عرضه بیت‌کوین، بایننس، کوین‌بیس و بیت فینکس هستند که به ترتیب دارای ۶۹۱.۲ هزار بیت‌کوین، ۴۳۹.۸ هزار بیت‌کوین و ۳۲۰.۷ هزار بیت‌کوین هستند. علاوه بر این، اخیراً نظرات و FUD زیادی در مورد Binance و Huobi وجود داشته است.

“نسبت تغییر شکل داخلی” به عنوان اولین نشانگر عمل می کند. این نسبت نشان دهنده درصدی از موجودی مبادله ای است که در یک دوره زمانی معین به صورت داخلی معامله شده است. ایده این است که مواردی را شناسایی کنیم که در آن خوشه صرافی بیش از ۱۰۰٪ موجودی مبادله را در عرض یک هفته انجام داده است.

اشاره شد که بایننس در طول دوره‌های نوسان شدید، افزایش نسبت تغییر را تجربه کرد. Coinbase به دلیل همکاری با صادرکننده Circle، به غیر از USDC، نوسانات بسیار کمی را تجربه کرد.

در رابطه با FTX گفت: «نسبت تغییر BTC به مدت ۱۴ ماه قبل از سقوط صرافی نشان دهنده وضعیت پرخطر بود.

نسبت های تغییر شکل مبادله. منبع: Glassnode
نسبت های تغییر شکل مبادله. منبع: Glassnode

نشانگر دوم «نسبت اتکای مبادله» است. این میزانی است که موجودی صرافی به یا از سایر صرافی‌ها، یعنی انتقال‌های بین بورسی، جابه‌جا می‌شود.

بایننس نسبت اتکای خنثی یا نزدیک به صفر دارد، به این معنی که واقعاً به مبادلات دیگر وابسته نیست. این مورد مشابه با Coinbase است. با این حال، نسبت های FTX به عنوان سرمایه گذاران بالا بود و آلامدا وجوه را به صرافی های دیگر کشید. Huobi همچنین دارای یک نسبت اتکای منفی نسبتاً بزرگ در تمام دارایی‌ها است که “انتقال خالص از Huobi به سایر صرافی‌ها را پیشنهاد می‌کند.”

برداشت نهنگ

سومین شاخص «نسبت برداشت نهنگ» است که نشان می‌دهد چه زمانی نهادهای بزرگ با نرخ‌های بالا برداشت می‌کنند.

توضیح داده شد که این متریک به عنوان نسبت بین کل خروجی‌های هفتگی نهنگ و موجودی بیت‌کوین در بورس محاسبه می‌شود.

هر دو بایننس و کوین‌بیس در دو سال گذشته نسبت برداشت نهنگ بسیار پایینی را نشان داده‌اند. با این حال، نهنگ‌ها طی چند ماه گذشته شاهد افزایش مداوم فعالیت‌های برداشت نسبت به موجودی Huobi BTC بوده‌اند.

نشانگر خروج نهنگ. منبع: Glassnode
نشانگر خروج نهنگ. منبع: Glassnode

گلس‌نود به این نتیجه رسید که کوین‌بیس و بایننس ردپای کلی زنجیره‌ای نسبتاً مشابه و نگران‌کننده دارند.

«متأسفانه FTX به عنوان نمونه بارز شاخص‌های ریسک قابل توجه است. برای Huobi، کاهش مداوم موجودی مبادله آنها در چهار دارایی اصلی […] نشان می‌دهد که ممکن است احتیاط لازم باشد.”


منبع: beincrypto.com< /a>

 

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده