لایت فارکس

۲۵ میلیارد دلار کریپتو در دستان ۴۰۰۰ نهنگ مجرم

25 میلیارد دلار کریپتو در دستان 4000 نهنگ مجرم

۲۵ میلیارد دلار کریپتو در دستان ۴۰۰۰ نهنگ مجرم

به گزارش زوم ارز و بر اساس داده های جدید از Chainalysis، حدود ۴۰۰۰″نهنگ مجرم” دارای رمز ارز به ارزش ۲۵ میلیارد دلار هستند. این موسسه نهنگ های مجرم را بر اساس هر کیف پول خصوصی ای که یک میلیون دلار یا بیشتر رمز ارز نگهداری می‌کند و حداقل ۱۰ درصد از آن از راه غیرقانونی به دست آمده باشد تعریف می‌کند. دو موضوع از این گزارش در مرکز توجه قرار دارند: افزایش جرائم مرتبط با کریپتو و دلایل آن.

اواخر سال ۲۰۲۱، میزان دارایی غیرقانونی، یعنی سرمایه ای که از منابع غیرقانونی به دست آمده باشد، در حدود ۱۱ میلیارد دلار بود، که این رقم اختلاف فاحشی با ۳ میلیارد دلار در پایان سال ۲۰۲۰ دارد. این افزایش به لطف رشد چشم‌گیر قیمت رمز ارز در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد.

از ۱۱ میلیارد دلار رمز ارز غیرقانونی در پایان سال ۲۰۲۱، دارایی دزدیده شده ۹۳ درصد آن را با ۹.۳ میلیارد دلار تشکیل می‌داد. پس از آن، به ترتیب، خرید از بازار دارک وب با رقم ۴۴۸ میلیون دلار، کلاهبرداری ها با ۱۹۲ میلیون دلار، فروشگاه های کلاهبرداری با ۶۶ میلیون دلار، و باج افزار با ۳۰ میلیون دلار، تشکیل دهنده ی این رقم بزرگ بودند.

به جز افزایش دارایی غیرقانونی در ۲۰۲۱، این موسسه دریافت که میزان این دارایی در سال جاری نوسان داشته است.

در ماه جولای، این میزان به رکورد افت ۶.۶ میلیارد دلاری رسید؛ در ماه اکتبر به اوج ۱۴.۸ میلیارد دلاری دست یافت. این آمار ها که از گزارش Chainalysis به دست آمده‌اند، اهمیت روی دادن بررسی و تفتیش پیرامون رمز ارز را در اسرع وقت نشان می‌دهد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

تیم خبری
تیم خبری
حدود یک سال در بازار رمز ارز فعالیت داشته‌ام و به تازگی وارد حوزه ی نوشتن در این عرصه شده‌ام. به بازی های ویدیویی، ورزش فوتبال و نوازندگی علاقه‌مندم و از یک سال گذشته هنرجوی ویولن هستم. همچنین در دانشگاه فرهنگیان رشته ی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می‌کنم. از دیدگاه من رمز ارز می‌تواند محل بسیار مناسب و رو به رشدی برای ذخیره ی پول، خصوصا در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده