آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا کاهش تخفیف GBTC به حق بیمه تبدیل می شود؟✔️

آیا کاهش تخفیف GBTC به حق بیمه تبدیل می شود؟

آیا کاهش تخفیف GBTC به حق بیمه تبدیل می شود؟✔️

به گزارش زوم ارز، هفته گذشته، تخفیفی که در آن سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) با ارزش خالص دارایی معامله می‌شوند، به سطحی که از سال ۲۰۲۱ مشاهده نشده بود، رسید و بسته شد. با این حال، برخی ناظران اعلام کرده‌اند که این تخفیف ۸ درصدی ممکن است به واقعیت نزدیک نباشد و سهام این صندوق با قیمت ممتاز معامله می‌شوند.

سهام GBTC در بازارهای فرابورس عرضه می‌شود و ارزش آن با توجه به ارزش دارایی‌های بیت‌کوین در آن نسبت به ارزش خالص دارایی نوسان می‌کند. تا ژانویه ۲۰۲۱، این تخفیف به ۴۶ درصد رسیده بود، اما در روز جمعه به تقریباً ۸ درصد کاهش یافته است.

این افت تخفیف به نظر نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به تأیید بالقوه یک صندوق معاملاتی تبدیل‌شونده به صندوق معاملاتی بازارهای مالی (ETF) بیت‌کوین است. Grayscale، پس از پیروزی در دعوای حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، به تبدیل GBTC به ETF مشغول است.

این تخفیف در ژانویه به ۴۶ درصد رسیده بود و با پایین آمدن به حدود ۸ درصد، نشان‌دهنده افزایش اعتماد به تأیید بالقوه یک ETF بیت‌کوین است. این موضوع به همراه پایین آمدن قیمت بیت‌کوین به حدود ۳۵۷۰۰ دلار در هفته گذشته، باعث جبران قیمت شد.

آیا تخفیف به حق بیمه تبدیل می‌شود؟

تحلیلگر ارشد تحقیقاتی و سیاستی Compass Point Research & Trading، چیس وایت، اظهار کرده است که عدم قطعیت در مورد زمان تبدیل شدن GBTC به یک صندوق معاملاتی مبادله‌ای (ETF) همچنان وجود دارد. او بیان کرده است که بدون اطلاعات دقیق در این زمینه، تخفیف قیمت GBTC احتمالاً در مقایسه با ارزش دارایی‌های خالص خود، در حد دو رقمی تا یک رقمی پایین باقی خواهد ماند.

وایت به Blockworks اظهار نظر کرده و گفته است: “این به دلیل وجود هنوز هم خطر عدم تأیید تبدیل است. اگر تخفیف به میزان کمی کاهش یابد یا به یک حق بیمه تبدیل شود، تا زمانی که معامله صورت نگرفته است و معامله‌گران می‌دانند که در هنگام تبدیل، حق بیمه حذف می‌شود، همانند تخفیف، موقعیت‌های خود را می‌فروشند.”

گروه صندوق Ark Invest اخیراً سهام GBTC خود را به تعداد ۹۴,۶۲۴ سهم به ETF اینترنت نسل بعدی Ark (ARKW) فروخته است، موضوعی که در تاریخ ۲۴ نوامبر رخ داده است.

دیو نادیگ، آینده‌پژوه مالی در شرکت داده VettaFi، بیان کرده است که برای GBTC “هیچ دلیل مکانیکی” برای معامله با قیمت بالاتر وجود ندارد. او افزوده است: “اگر منتظر باشم که به تعادل برسم و یک جریان خروجی را تجربه کنم، با توجه به عدم بازخرید، تخفیف بیشتری احتمالاً ایجاد می‌شود.”

گرکو به Blockworks گفته است که احتمالاً تنها راه برای ناپدید شدن کامل تخفیف GBTC این است که دیگر صندوق‌ها تأییدیه قانونی برای راه‌اندازی ETF بیت‌کوین دریافت کنند. SEC قرار است تا ۱۰ ژانویه در مورد پیشنهادهای Ark Invest و ۲۱Shares تصمیم بگیرد.

گرکو اظهار داشته است: “با این رویه، مشتریان خواهند دانست که تبدیل GBTC با قطعیت تأیید می‌شود و خرید با تخفیف در واقع به معنای احتمال قوی‌تر خرید بیت‌کوین با قیمت پایین‌تر نسبت به بازار است.” او افزوده است که GBTC قبلاً در شرایطی که راه‌های دسترسی به بیت‌کوین محدودتر بود، با قیمتی ممتاز معامله می‌کرد و سرمایه‌گذاران در سال‌های گذشته گزینه‌های دیگری برای انجام این کار پیدا کرده‌اند. وایت همچنین اظهار کرده است: “در این حالت که با قیمت ممتاز معامله شود، تصور می‌کنیم که این وضعیت به مدت کوتاهی خواهد بود و معامله‌گران از موقعیت‌های خود خارج می‌شوند.”

منبع: blockworks.co الف>

 

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده