آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا شرکت‌ها هنوز شروع به خرید ETF بیت‌کوین نکرده‌اند؟

چرا شرکت‌ها هنوز شروع به خرید ETF بیت‌کوین نکرده‌اند؟

به گزارش زوم ارز، با افزایش تقاضا برای ETF‌های بیت‌کوین، برخی از بزرگترین بازیگران بازار هنوز شروع به خرید ننموده‌اند. مت هوگان، مدیر ارشد فناوری در شرکت Bitwise، اعلام کرد که گروه‌های سرمایه‌گذاری که قبلاً به بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، هنوز اقدام به خرید ETF بیت‌کوین نکرده‌اند.

در حال حاضر، تقاضا پنهان برای ETF بیت‌کوین در دسته‌های مختلف به ویژه در مشاوران وایرهوس، شرکت‌ها و مشاوران نهادی وجود دارد.

سرمایه‌گذارانی که امروز ETF بیت‌کوین می‌خرند:

  • سرمایه‌گذاران خرد
  • مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت‌شده
  • دفاتر خانوادگی
  • صندوق‌های تامینی
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر
  • مدیران دارایی

سرمایه‌گذارانی که به زودی ETF بیت‌کوین می‌خرند:

  • مشاوران Wirehouse
  • شرکت‌ها
  • نهادی…

شرکت‌های نظیر Wirehouse، که خدمات مالی گسترده‌ای ارائه می‌دهند، اکنون به سرمایه‌گذاری در ETF بیت‌کوین گسترده‌تری می‌پردازند. شرکت‌هایی چون مریل لینچ و ولز فارگو نیز اخیراً به خرید ETF بیت‌کوین پرداخته‌اند. تصمیم‌گیری این شرکت‌ها نیز بر پایه‌ی عملکرد و حجم تقاضا بوده است که تاکنون بسیار موفق عمل کرده‌اند.

هوگان در یک مصاحبه با CNBC، حداکثر تقاضا را برای این ETF‌ها توضیح داد و نشان داد که این تقاضا همچنان در حال افزایش است و برخی از شرکت‌ها هنوز تمایلی به شروع خرید ندارند.

ETF از طرف خریداران خرده فروشی معرفی شده است. مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت شده (RIA)، دفاتر خانوادگی، صندوق‌های تامینی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و مدیران دارایی جدید نیز وارد این بازار شده‌اند.

بسیاری از استراتژی‌های اصلی هنوز به ETF‌ها متصل نشده‌اند. یکی از کارشناسان این اتفاق را به این شکل توضیح داد: “من فکر می‌کنم در مدت چند ماه آینده ماجرای بزرگتری در حال رخ دادن است، زیرا ما در حال بررسی استراتژی‌های اصلی هستیم… اما زمان عرضه اولیه بیت‌کوین از آغاز آن منشأ گرفته است.

در خصوص خریداران حرفه‌ای بیت‌کوین، شرکت MicroStrategy همچنان بزرگترین دارنده شرکتی بیت‌کوین در جهان محسوب می‌شود و تا مارس ۲۰۲۴ بیش از ۱۹۳۰۰۰ سکه دیجیتال را در اختیار دارد. این شرکت به تازگی پیشنهاد جمع‌آوری ۶۰۰ میلیون دلاری اسناد قابل تبدیل به منظور تامین بهتر مالی برای خرید بیت‌کوین ارائه داد.

به جز MicroStrategy، خریداران بزرگ دیگری از اشخاص حقوقی از قبیل Bitwise برای ETFها شامل صندوق‌های بازنشستگی، موقوفات، دولت‌ها و فراملیت‌ها هستند. تاکنون، السالوادور به تنهایی کشوری است که به صورت علنی اعلام کرده است که بیت‌کوین را به ذخایر خود اضافه کرده است.

تحلیلگر بلومبرگ ETF، اریک بالچوناس، همچنین اعلام کرد که فشار بر پلتفرم‌های Wirehouse برای به‌اشتراک‌گذاری ETF با مشتریانشان در حال افزایش است. او تاکید داشت: “آنها نیاز دارند تا مشتریان خود را با ارائه خدمات جدید و پولانه بیشتر جذب کنند، اما با این تقاضای فراوان، باید فرایند را تسریع کنند.”


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده