آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

هنرمند جنجالی دیمین هرست متهم به تاریخ سازی ۱۰۰۰ نقاشی در پروژه NFT شد

هنرمند جنجالی دیمین هرست متهم به تاریخ سازی 1000 نقاشی در پروژه NFT شد

هنرمند جنجالی دیمین هرست متهم به تاریخ سازی ۱۰۰۰ نقاشی در پروژه NFT شد

به گزارش زوم ارز، در گزارش روز چهارشنبه توسط گاردین آمده است که دیمین هرست، هنرمند انگلیسی، به دلیل ادعاهایی که بیش از ۱۰۰۰ قطعه هنری از پروژه NFT خود “ارز” را به عقب انداخته است، زیر نظر سختی قرار گرفته است.

این هنرمند مناقشه‌برانگیز، که شاید بیشتر به خاطر آثاری که حیوانات را در حالت فرمالدئید به تصویر می‌کشند، شناخته شده است، به نظر می‌رسد که تنها ۱۰ درصد از ۱۰۰۰۰ نقاشی فیزیکی “ارز” را که همه‌ی آن‌ها با یک NFT مطابقت دارند، از نظر تاریخی واقعی هستند.

در سال ۲۰۲۱، شرکت هیرست با قیمت ۲۰۰۰ دلار راه‌اندازی شد و ادعا کرد که تمام نقاشی‌های فیزیکی موجود در پروژه NFT، از سال ۲۰۱۶ تا کنون به صورت دستی تهیه شده‌اند.

به گفته منابعی که با روزنامه گاردین در مورد این موضوع گفت‌وگو کرده‌اند، نقاشی‌های نقطه‌دار در واقع توسط تقریباً دوازده هنرمند در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در بریتانیا در «خط تولید هنری فورد» به صورت انبوه تولید شده‌اند.

یک منبع به گاردین گفت که محیط بسیار خسته‌کننده بود. روی میزها انبوهی از ورق‌ها وجود داشت که بیشتر بودند و افراد برای انجام کار‌ها، باید خم شوند. این امر باعث آسیب‌های فشاری مکرر برخی از افراد شد.

فیلم شامل چندین نقاشی است که در سال ۲۰۱۹ در استودیو هرست ضبط شده و توسط رسانه‌ها تأیید شده است، که این ادعاها را تایید می‌کند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

وکلای هیرس این اتهامات را تصحیح نکرده و بیان کردند که تاریخ ۲۰۱۶ به جای تاریخ تولید فیزیکی هر اثر هنری، تاریخ تداول آن “ارز” را نشان می‌دهد.

کپی‌های فیزیکی NFT‌های «ارز» دیمین هرست در دود بالا می‌روند

خریداران ارز مجاز به نگهداری یک نسخه فیزیکی یا دوقلوی دیجیتالی از نقاشی بودند، اما هر دو به طور همزمان نه. در سال ۲۰۲۲، هیرست نسخه های فیزیکی افرادی که انتخاب کرده بودند NFT را هدیه داد تا ارزش هر نقاشی را به صورت دیجیتالی منتقل کند.

هرست در آن زمان به بی بی سی گفت: «بسیاری از مردم فکر می کنند که من میلیون ها دلار هنر را می سوزانم، اما اینطور نیست. “من در حال تکمیل تبدیل این آثار هنری فیزیکی به NFT با سوزاندن نسخه های فیزیکی هستم.”

بازگشت، در واقع فرایند برچسب‌گذاری یک اثر هنری با سال نادرست، که نشان‌دهنده زمان خلق آن است، تا حد زیادی مورد انتقاد قرار می‌گیرد، به ویژه در دنیای هنر.

این اولین بار نیست که هیرست به اتهام قرار دادن اطلاعات غلط با یک قطعه ادعا، مورد انتقاد واقع شده است. به ماه مارس گاردین ، او افشاگری کرد و اعلام کرد که سه مجسمه فرمالدئیدی که او در دهه ۱۹۹۰ به آن‌ها اشاره کرده بودند، در واقع در سال ۲۰۱۷ تولید شده بودند.

اگر این حقیقت صادق باشد، ممکن است حامل شهرت هیرست که پیشتر مورد بررسی قرار گرفته، آسیب جدی ببیند، اعتبار آثار او را تخریب کند و احتمالاً ارزش پروژه NFT او را کاهش دهد.

منبع: cryptonews.com


تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده