آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش کامل روش های استخراج ارز دیجیتال اتریوم

آموزش کامل روش های استخراج ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم را باید یکی از جذاب ترین کوین‌های موجود در بازار کریپتوکارنسی دانست. آشنایی با روش های استخراج اتریوم باعث خواهد شد تا بتوانید این ارز دیجیتال را به دست آورید. روش‌های مختلفی برای استخراج دومین ارز دیجیتال ارزشمند بازار کریپتوکارنسی وجود دارند که افراد با توجه به امکانات در دسترس و بسیاری موارد دیگر می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. در این مطلب قصد داریم تا روش های استخراج اتریوم را معرفی کنیم .

بهترین روش های استخراج اتریوم کدام است؟

قبل از این که به روش های استخراج اتریوم بپردازیم باید به یک نکته مهم اشاره داشته باشیم. تمام فعالیت‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال انجام می‌دهید مانند خرید اتریوم و استخراج آن با ریسک و خطراتی مواجه هستند. به همین دلیل باید به اقدامات لازم برای کاهش ریسک توجه داشته باشید. همچنین مواردی مانند هزینه برق، هزینه سخت افزار، استهلاک سخت افزار و بسیاری موارد دیگر در سود حاصل از استخراج اتریوم نقش دارند. برخی افراد تصور می‌کنند که می‌توان کار استخراج اتریوم را با استفاده از گوشی تلفن همراه انجام داد.

اما باید بدانید که با توجه به این که استخراج اتریوم معمولاً با کارت گرافیک انجام می‌شود، این روش تنها به گوشی تلفن همراه آن‌ها صدمه می‌زند و درآمد زیادی نیز به همراه ندارد. پس این روش را نمی‌توان یک شیوه مناسب برای استخراج اتریوم و کسب درآمد در نظر گرفت. روش‌های استخراج اتریوم عبارت اند از:

۱- استخر استخراج اتریوم

اولین روش از روش های استخراج اتریوم به اشتراک گذاشتن دستگاه ماینر با افراد دیگر در استخر استخراج اتریوم است. در این روش افراد تجهیزات ماینینگ خود را با افراد دیگر به اشتراک می‌گذارند تا پس از کسب پاداش حل معادلات بلوک‌ها، افراد سهم خود را کسب کنند. این روش را باید ساده ترین و البته سریع ترین روش کسب درآمد از استخراج اتریوم معرفی کرد که بسیاری از کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند کار خود را با این روش شروع کنند. با توجه به این که دفعات حل معادلات و کسب پاداش به بزرگی استخر بستگی دارد، تمام استخرها پاداش یکسانی به اعضای خود نمی‌دهند. در هنگام انتخاب استخر استخراج اتریوم باید به نکات زیر توجه کنید:

1fe81961 221a 43cc 959f 3c095c57d41a

اندازه و سایز استخر

اولین موردی که توجه به آن باعث افزایش درآمد افراد از استخراج اتریوم می‌شود، اندازه استخر است. هر چه اعضا و قدرت استخراج استخر بیشتر باشد، احتمال حل معادله بلاک بیشتر می‌شود و همین امر در افزایش احتمال دریافت پاداش تأثیر می‌گذارد.

اما توجه داشته باشید که هر چه استخر بزرگ تر باشد، افراد بیشتری در آن شرکت دارند و سهم هر فرد از این جایزه کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی استخرهای بزرگ تر را باید گزینه‌های امن تر و مناسب تری برای شرکت محسوب کرد.

حداقل میزان پرداخت

نکته دومی که باید به آن توجه داشت، حداقل میزان پرداخت توسط استخر است. تمام استخرها میزان مشخصی اتریوم را به عنوان حداقل میزان پرداخت مشخص کرده اند. هر چه میزان این حداقل بیشتر باشد، فرد باید مدت زمان بیشتری را برای دریافت پاداش خود منتظر بماند. پس استخرهایی با حداقل میزان پرداخت پایین تر را باید به عنوان گزینه‌های بهتری در نظر گرفت.

کارمزد استخر

برای عضویت در استخرهای استخراج اتریوم افراد باید هزینه‌هایی را پرداخت کنند. البته معمولاً این هزینه‌ها در هنگام پرداخت پاداش استخراج به افراد از آن‌ها دریافت می‌شود. اما هر چه میزان این کارمزد کمتر باشد، شما سود بیشتری از استخراج به دست خواهید آورد. به طور معمول استخرهای معتبر استخراج اتریوم عددی معادل ۱ تا ۳ درصد میزان پاداش ماینینگ را از افراد به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.

برخی از استخرها وجود دارند که میزان کارمزد خود را صفر اعلام می‌کنند. با توجه به این که نگهداری از این استخرها معمولاً نیازمند پرداخت هزینه است، این استخرها را نمی‌توان در میان گزینه‌های مطمئن، امن و پایدار قرار داد.

۲- ماین انفرادی اتریوم

برخی از افراد دوست دارند که به صورت تکی و بدون شرکت در استخرها به استخراج اتریوم بپردازند. این افراد باید از دومین روش از روش های استخراج اتریوم استفاده کنند که آن ماین یا استخراج انفرادی اتریوم است. شاید شما هم اکنون به این نکته فکر کنید که زمانی که می‌توان به صورت انفرادی اتریوم استخراج کرد، چرا باید هزینه‌های عضویت در استخر‌ها را پرداخت کنیم؟

817b1562 0cdb 4865 a517 e15fe0101554

باید بدانید زمانی که شما به صورت انفرادی فعالیت می‌کنید، با افراد و شرکت‌های بسیاری در حال رقابت هستید و همین نکته شانس حل معادله بلوک و دریافت پاداش را کاهش می‌دهد. این مدل از روش های استخراج اتریوم را باید برای کسانی که به منابع کافی مانند حداقل ۱۰۰ کارت گرافیک برای ماین اتریوم دسترسی دارند، مناسب دانست. باید بدانید که این شیوه از روش های استخراج اتریوم با مشکلاتی همراه است. این مشکلات عبارت اند از:

 • هزینه بالا برای تعمیر دستگاه: زمانی که شما چندین دستگاه استخراج اتریوم داشته باشید، باید برای تعمیر آن‌ها هزینه‌هایی را پرداخت کنید که گاهی بسیار زیاد هستند.
 • سیستم تهویه مناسب: برای این که این دستگاه‌ها به خوبی کار کنند و در مدت زمان کوتاهی خراب نشوند، باید یک سیستم تهویه قوی و مناسب داشته باشید. راه اندازی و نگهداری از این سیستم تهویه نیازمند صرف هزینه‌ است.
 • هزینه برق: سیستم تهویه، دستگاه‌های ماینر و سایر تجهیزات انجام این کار، برق زیادی مصرف می‌کنند. به همین دلیل معمولاً هزینه برق ماینینگ بسیار بالاست.
 • صدای زیاد: دستگاه‌های ماینر، فن‌های خنک کننده آن‌ها و سیستم تهویه معمولاً صدای زیادی تولید می‌کنند. این صدا برای بسیاری افراد آزاردهنده است و به همین دلیل باید مکانی مجزا و مناسب برای آن‌ها در نظر گرفت.

۳- استخراج ابری اتریوم

سومین و آخرین نمونه از روش های استخراج اتریوم که در این مطلب به آن اشاره می‌کنیم، استفاده از روش استخراج ابری اتریوم است. در این شیوه افراد مبلغی را به شخص یا شرکت دیگری پرداخت می‌کنند تا به جای آن‌ها اقدام به ماین اتریوم کند. در حقیقت شما دستگاه ماینر یک فرد را اجاره می‌کنید و تمام پاداش حاصل از ماین را در مدت مشخص دریافت خواهید کرد. این روش مزایا و معایب مخصوص به خود را به همراه دارد. پس در صورتی که قصد دارید از میان روش های استخراج اتریوم این روش را انتخاب کنید، به موارد زیر توجه داشته باشید.

مزایا استفاده از استخراج ابری

 • شما هیچ مسئولیتی در قبال خراب شدن تجهیزات بر عهده ندارید.
 • هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات به عهده شما نیست.
 • به مکانی مجزا برای در امان ماندن از صدای زیادی دستگاه‌های ماینر احتیاج ندارید.
 • هزینه‌های جانبی مانند هزینه برق و موارد مشابه دیگر را پرداخت نخواهید کرد.

معایب استفاده از استخراج ابری

 • تمام هزینه‌های استخراج قبل از شروع از شما دریافت شده و در صورتی که قیمت اتریوم کاهش پیدا کند، ممکن است حتی نتوانید هزینه پرداخت شده را به دست آورید.
 • نمی‌توانید تجهیزات ماینر را ارتقا دهید تا بتوانید سود بیشتری کسب کنید.
 • انتخاب استخر استخراج بر عهده شما نخواهد بود و در این خصوص هیچ اختیاری ندارید.

جمع بندی

استفاده از روش های استخراج اتریوم باعث خواهد شد تا شما این ارز دیجیتال ارزشمند و جذاب را استخراج کنید. این کار نه تنها باعث دریافت پاداش و کسب درآمد توسط شما می‌شود، بلکه به سیستم غیرمتمرکز شبکه کمک می‌کند. به طور کلی سه روش برای استخراج اتریوم وجود دارند. این سه روش شامل عضویت در استخرهای استخراج، استخراج اتریوم به صورت انفرادی و استفاده از استخراج ابری می‌شوند.

واحد تبلیغات
واحد تبلیغات
واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی