آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مقایسه ماینرها | مقایسه بین دستگاه انت ماینر S9 و واتس ماینر M3

مقایسه ماینرها

مقایسه ماینرها ، احتمالا شما که در حال مطالعه این مقاله هستید قصد خرید دستگاه های ماینر را دارید و در حال حاضر به دنبال بهترین دستگاه ماینر از لحاظ سوددهی و… هستید. شما می توانید در سایت زوم با دستگاه های ماینر متفاوتی آشنا شوید. ما به صورت کامل انواع دستگاه های ماینر را معرفی و درباره آن ها توضیحاتی ارائه داده ایم. در این مقاله نیز قصد داریم تا تعدادی از دستگاه های ماینر موجود را برایتان مقایسه کنیم تا شاید بلکه در تصمیم گیری به شما در این موضوع کمکی کند.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ مقایسه دستگاه های ماینر برویم، نیاز است تا با شما درباره یکسری از نکات گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا با این نکات آشنا شوید، حتما این قسمت از مقاله را دنبال کنید.

شاید با خود فکر کنید که با مطالعه مقایسه دستگاه های ماینر، می توانید بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کنید. اما قبل از اینکه با این تفکر به سراغ مطالعه مقایسه دستگاه ماینر بروید، بدانید که بهترین ماینر برای هر موقعیت و استراتژی متفاوت است. شما با این موضوع تنها می توانید بیشتر دستگاه های ماینر را بشناسید. در مقالات مختلف با درباره موضوعات مختلفی با شما عزیزان گفتگو کرده ایم، اما در این مقاله نیز مجدد درباره این موضوع با شما گفتگو می کنیم تا بهتر با این موارد آشنا شوید.

چگونه می توان بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کرد؟

چگونه بهترین ماینر را انتخاب کنیم
انتخاب بهترین دستگاه ماینر

برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کنید، باید به یک سری نکات توجه کنید و همچنین آن ها را در نظر داشته باشید. در این قسمت از مقاله ما قصد داریم تا درباره این نکات با شما عزیزان گفتگو کنیم تا شما نیز با آموختن آن ها بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

همانطور که گفتیم، شما نمی توانید با مطالعه بهترین دستگاه ماینر در این مقاله، خیال کنید که واقعا بهترین دستگاه برای شما همین ها هستند. ممکن است هر کدام از این ماینر ها برای کار شما بهترین نباشد. شما باید با توجه به استراتژی و قوانینی که برای خود تعریف کرده اید، بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید به گونه ای دیگر برایتان بگوئیم.

در حال حاضر چندین دستگاه وجود دارد که به نوعی بهترین دستگاه استخراج بیت کوین و یا دیگر رمز ارز ها به حساب می آید اما با این حال بسیاری از فارم ها و یا افرادی که در این حوزه تجربه دارند به سراغ این ماینر ها نمی روند و از ماینر های دیگری استفاده می کنند. به همین دلیل می گوئیم که بهترین دستگاه، همیشه انتخاب درستی نیست بلکه انتخاب درست با توجه به استراتژی و شرایط شما انجام می شود. این موضوع را به یاد داشته باشید که همیشه بهترین و یا جدید ترین دستگاه ماینر، محبوب نیست.

بیشتر بخوانید

بهترین دستگاه های استخراج سال ۲۰۲۰ | معرفی ۵ ماینر برتر

همانطور که در مقالات گذشته آوردیم، در هنگام خرید یک ماینر باید به موارد مختلفی توجه کنید. زمانی که شما با استفاده و یا توجه به این نکات اقدام به خرید ماینر کردید، دیگر می توانید بگوئید که بهترین دستگاه را خریده اید. در ادامه قصد داریم مجدد این نکات را به شما بازگو کنیم. همراه ما باشید.

نکاتی که باید شما در هنگام خرید یک دستگاه ماینر به آن دقت و توجه کنید، عبارت اند از:

 1. قدرت دستگاه:

هر دستگاه ماینر یک قدرت مخصوصی دارد. همانطور که می دانید قدرت دستگاه های ماینر و یا هش آن ها مقدار متفاوتی دارد. هر ماینر یک قدرت و یک اندازه هش ریت برای استخراج رمز ارز ها دارد. هر چه هش ریت دستگاه ماینر شما بالاتر باشد، میزان رمز ارزی که دستگاه ماینر شما استخراج می کند بیشتر است و شما زودتر می توانید به نقطه به سر به سر خود نزدیک شوید. اگر درباره نقطه سر به سر اطلاعاتی ندارید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید چراکه در ادامه به صورت کامل درباره نقطع سه به سر توضیحات کاملی ارائه داده ایم.

اگر دستگاهی انتخاب کنید که قدرت بالایی داشته باشد، زودتر می توانید به سرمایه اولیه خود برسید اما باید به این موضوع دقت کنید که این نوع ماینر قیمت بسیار بالایی نیز دارد. پیشنهاد ما این است که با جمع آوری لیست ماینر های بهینه، اقدام به انتخاب یکی از آن ها کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا ماینر های بهینه؟
ماینر های بهینه، در کنار قدرت بالایی که دارند، مصرف کمتری دارند و بهتر می توانند برای درآمد زایی مفید باشند. در ادامه نیز درباره این موضوع بیشتر با شما گفتگو خواهیم کرد.

 1. قیمت دستگاه:

هر ماینر بسته به پردازنده ها و همچنین امکاناتی که دارد، قیمت متفاوتی نیز دارند. برای مثال، هر چه ماینر هش ریت و یا قدرت بالاتری داشته باشد، قطعا پردازنده های بهتری در آن بکار رفته است. در نتیجه این موضوع باعث قیمت بسیار زیاد آن ها نیز می شود. توجه داشته باشید که هر چه قیمت دستگاه های ماینر بالاتر برود، رسیدن به نقطه سر به سر آن نیز طولانی تر می شود. به این موضوع توجه داشته باشید. اگر بتوانید یک برنامه ریزی منظم و همچنین یک استراتژی درست برای خود داشته باشید، قطعا می توانید بهترین ماینر را با بهترین قیمت انتخاب کنید.

 1. رسیدن به نقطه سر به سر:

نقطه سر به سر بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه ای کنید. نقطعه سر به سر به معنای مدت زمان رسیدن به سرمایه اولیه تان می باشد. یعنی اگر شما برای راه اندازی یک فارم ۲۰۰ میلیون هزینه کرده باشید، مدت زمانی که طول می کشد تا شما به آن ۲۰۰ میلیون برسید نقطع سر به سر نام دارد. سعی داشته باشید تا دستگاه هایی را انتخاب کنید که مدت زمان رسیدن به نقطه سر به سر برایتان تایم کمتری داشته باشد.

 1. مصرف دستگاه:

مصرف برق ماینر، از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنید. مقدار برق مصرفی هر ماینر متفاوت است و هرچه ماینر شما بیشتر برق مصرف کند هزینه های زیادی به گردن ماینر می افتد و ماینر باید هزینه های زیادی بپردازد. سعی داشته باشید که به این موضوع توجه ویژه ای کنید چراکه این موضوع باعث می شود تا خرج های اضافه شما بسیار کمتر شود.

بیشتر بخوانید

مصرف برق ماینر | برق قانونی برای ماینر

همانطور که مطالعه کردید، اگر به این نکات دقت کنید، می توانید به راحتی بهترین دستگاه های ماینر را انتخاب کنید و یک استخراج سود آور را تجربه کنید. لازم به ذکر است که بدانید، موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که توجه به آن ها لازم است اما بیشترین نکاتی که باید به آن توجه کنید دقیقا این نکات می باشد.


معرفی کمپانی های معروف سازنده دستگاه های ماینر

همانطور که می دانید در حال حاضر، کمپانی های زیادی وجود دارند که دست به تولید دستگاه های ماینر زده اند و ماینر های مختلفی را روانه بازار کرده اند. در بین تمامی این کمپانی ها، چندین کمپانی وجود دارد که معروف هستند و در بازار با یکدیگر رقابت می کنند. در این قسمت قصد داریم همانطور که گفتیم، کمپانی های معروف را برایتان شرح دهیم و در انتها مقایسه ای بین ماینر های این کمپانی ها داشته باشیم.

کمپانی های معروف سازنده دستگاه ماینر عبارت اند از:

 1. کمپانی بیت مین ” Bitmain ” :

کمپانی بیت مین
کمپانی بیت مین

کمپانی بیت مین و یا Bitmain یکی از معروف ترین کمپانی های حال حاضر می باشد که شما می توانید از ماینر های آن برای استخراج رمز ارز ها استفاده کنید. احتمالا نام کمپانی بیت مین را در دستگاه های ماینر با عبارت ” انت ماینر یا AntMiner ” دیده باشید. انت ماینر نام دستگاه های ماینر بیت مین می باشد. این کمپانی دستگاه های ماینر بسیاری تولید کرده است و در زمان نگارش این مقاله، بهترین دستگاه های موجود برای این کمپانی می باشد. به جرات می توان گفت که کمپانی بیت مین در حال حاضر در بین تمامی کمپانی ها رتبه اول را دارد و نسبت به باقی کمپانی ها فعال تر است. بیت مین در سال ۲۰۱۳ توسط دو فرد با نام های ” Jihan Wu ” و ” Micree Zhan ” تاسیس شد. از همان ابتدا که دستگاه های ماینر این کمپانی وارد بازار ارز های دیجیتال شد، توانست به راحتی رتبه بگیرد و خیلی زود بر سر زبان ها بی افتد.

شاید برایتان جالب باشد اما کمپانی بیت مین تنها تولید کننده دستگاه ماینر نمی باشد بلکه مالک یک استخر استخراج و… می باشد. کمپانی بیت مین صاحب دو استخر استخراج بزرگ ” AntPool ” و ” BTC.com ” می باشد. اگر اطلاعاتی درباره این دو استخر ندارید، می توانید با مراجعه به پست های اختصاصی موجود در سایت زوم ارز، اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید. به صورت کلی باید بگوئیم که کمپانی بیت مین، یکی از بهترین کمپانی های موجود برای دستگاه های ماینر می باشد. در ادامه همراه ما باشید چراکه قصد داریم تا به صورت کامل درباره کمپانی میکرو بی تی با شما عزیزان گفتگو کنم.

 1. کمپانی میکرو بی تی ” MicroBT ” :

کمپانی میکرو بی تی
کمپانی میکرو بی تی

کمپانی میکرو بی تی، از دیگر کمپانی های موفقی است که توانسته طرفدار های زیادی را به سمت خود جذب کند. میکرو بی تی نام اصلی این کمپانی می باشد و نام تجاری آن که نام دستگاه این کمپانی نیز می باشد، واتس ماینر یا WhatsMiner است. حال که متوجه این موضوع شدید، احتمالا نام ماینر های این کمپانی را زیاد شنیده اید. این کمپانی توسط فردی با نام یانگ زئوکسین تاسیس شد. اگر بخواهیم بین این کمپانی و کمپانی بیت مین یک مقایسه حدودی انجام دهیم، باید بگوئیم که کمپانی بیت مین بهتر از این کمپانی می باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که بر چه اساسی می گوئیم که کمپانی بیت مین بهتر است؟

اول از همه بحث معروفیت دو کمپانی است. کمپانی بیت مین نسبت به میکرو بی تی معروف تر است و بین کاربران زیادی طرفدار دارد. دوم اینکه کمپانی بیت مین، دستگاه های ماینر متعدد تری تولید و روانه بازار کرده است. اگر به دستگاه های ماینر جدید نگاهی بیندازید به این نتیجه می رسید. سومین دلیل نیز این است که کمپانی بیت مین بسیار فعال تر از کمپانی میکرو بی تی در بستر رمز ارز ها می باشد. برای مثال همانطور که پیش تر آوردیم کمپانی بیت مین جز تولید دستگاه های ماینر، مدیریت دو استخر استخراج را نیز دارد.

 1. کمپانی اینوسیلیکون ” Innosilicon ” :

کمپانی اینوسیلیکون
کمپانی اینوسیلیکون

این کمپانی در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد. وقتی کمپانی اینوسیلیکون تاسیس شده بود، هنوز ارز های دیجیتال وارد بازار نشده بودند و این کمپانی نیز تنها اقدام به تولید تراشه های پردازشی می نمود. از زمان خلقت رمز ارز ها به بعد، این کمپانی اقدام به تولید دستگاه های ماینر نیز کرد و در کنار باقی کمپانی ها بهترین دستگاه ها را تولید کرد. اگر دستگاه های ماینر را بشناسید، این کمپانی یکی از دیگر کمپانی های معروف تولید دستگاه های ماینر می باشد. به گفته برخی از سایت های خارجی، این کمپانی با تولید دستگاه های ماینر بهینه بیت کوین و لایت کوین معروف شده است چراکه توانست با این ماینر ها کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند.

در مقایسه این کمپانی با کمپانی های بیت مین و میکرو بی تی، دقیقا کمپانی اینوسیلیکون رتبه سوم را دارد. لازم به ذکر است که رقابت سختی بین این کمپانی و کمپانی میکرو بی تی جود دارد اما باید بگوئیم که هیچ کدام از این ها به کمپانی بیت مین نمی رسند.

تا به این قسمت با سه کمپانی نام آشنا، آشنا شدید. در ادامه قصد داریم به معرفی یکی دیگر از کمپانی های تولید ماینر بپردازیم. احتمالا نام این کمپانی را زیاد شنیده باشید. کمپانی که در این قسمت به شما معرفی خواهیم کرد، کمپانی چیتا ماینر می باشد. اگر قصد دارید تا با این کمپانی آشنا شوید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 1. کمپانی چیتا ماینر ” CheetahMiner ” :

کمپانی چیتا ماینر
کمپانی چیتا ماینر

کمپانی چیتا ماینر نیز از جمله کمپانی هایی است که دست به تولید دستگاه های ماینر مختلفی زده است و وارد بازار رقابت با دیگر کمپانی ها نیز شده است. متاسفانه اطلاعات دقیقی از این کمپانی در دست نیست اما باید بگوئیم که این کمپانی با چندین کمپانی دیگر تقریبا در یک رده می باشند و رقابت چندانی در بین کمپانی چیتا ماینر با کمپانی های پیشتر وجود ندارد. کمپانی چیتا ماینر، دستگاه های ماینر زیادی را تولید کرده است و به واسطه این کار توانست کمی جلو بیفتد. شما می توانید با کمی جستجو در سایت زوم ارز به راحتی با برخی از دستگاه های ماینر کمپانی چیتا ماینر آشنا شوید.

همانطور که مطالعه کردید، در این قسمت نیز درباره ۴ کمپانی با شما عزیزان گفتگو کردیم، حال در ادامه قصد داریم تا اقدام به مقایسه دستگاه های ماینر کنیم. همراه ما باشید.


مقایسه دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3

مقایسه بین ماینرهای s9 و m3
مقایسه بین ماینرهای s9 و m3

همانطور که گفتیم، در این قسمت از مقاله قصد داریم تا نسبت به بررسی دو دستگاه ماینر معروف بپردازیم. دستگاه ماینر s9 از ماینرهای معروف و قدیمی کمپانی بیت مین می باشد. اگر تا به حال نام این ماینر را شنیده باشید قطعا می دانید که این ماینر طرفداران بسیاری دارد. از مدل S9 کمپانی بیت مین چندین قدرت عرضه کرده است. یعنی شما می توانید این ماینر را با قدرت های مختلف تهیه کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا دستگاه ماینر S9 با قدرتی معادل ۱۲.۵ تراهش را در کنار دستگاه ماینر M3 با قدرتی معادل ۱۲ تراهش را مقایسه کنیم. همانطور که می بینید هر دو ماینر قدرتی تقریبا یکسان دارد و شما می توانید به راحتی یکی را انتخاب و از آن استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا مقایسه این دو ماینر را مطالعه کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به صورت فنی این دو ماینر را باهم مقایسه کنیم. منظور از مقایسه فنی مشاهده مشخصات هر دو ماینر از نظر نوع منبع تغذیه، نوع کنترل برد و نوع پردازنده ها می باشد.

مقایسه کنترل برد دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3

هر دو دستگاه از کنترل برد های مختلفی استفاده می کنند. اطلاعات دقیقی از کنترل برد های این دو ماینر در دست نیست اما تا کنون خرابی های پی در پی در کنترل برد دو ماینر گزارش نشده است. همانطرو که می دانید اکثر خرابی دستگاه های ماینر از قسمت کنترل برد رخ می دهد که خوشبختانه این ماینر در حال حاضر به این شکل نمی باشد.

مقایسه منبع تغذیه دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3

مصرف برق دستگاه ماینر Anrminer S9 برابر با ۱۲۲۵ وات است و مصرف برق دستگاه ماینر WhatsMiner M3 برابر با ۲۰۰۰ وات می باشد. همانطور که مشاهده می کنید، دستگاه ماینر Anrminer S9 با وجود اینکه نسبت به دستگاه WhatsMiner M3 قدرت بیشتری دارد، اما مصرف برق کمتری دارد. با توجه به این موضوع، می توان گفت که ماینر Anrminer S9 تقریبا در مصرف برق به صرفه است و می توان به نوعی از آن به عنوان یک دستگاه ماینر بهینه یاد کرد.

مقایسه پردازنده دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا پردانزده های هر دو ماینر را مورد مقایسه قرار دهیم دقیقا همانند مقایسه های قبلی.

دستگاه ماینر Anrminer S9 از پردازنده ای با نام BM1387 استفاده می کند و همچنین این ماینر در خود سه پردازنده جای داده است. اگر درباره این پردازنده اطلاعاتی ندارید، کمی در گوگل جستجو کنید. تقریبا می توان گفت که این پردازنه یک پردازنده قدرتمند می باشد و می تواند نیاز شما را در مقابل قدرت ذکر شده برطرف کند.

اما دستگاه ماینر WhatsMiner M3 از پردازنده ای با نام SMTI 1700 تولید شده است و این ماینر نیز از سه پردازنده استفاده می کند. اگر با این پردازنده نیز همانند پردازنده دستگاه ماینر Anrminer S9 آشنا نیستید، بهتر است تا کمی در گوگل جستجو کنید تا اطلاعات کاملی درباره این پردازنده به دست بیاورید. اما به طور کلی باید بگوئیم که هر ماینر از پردازنده های خوبی استفاده کرده اند.

از دیگر مشخصات این دو ماینر می توان به وزن و اندازه آن ها شاره کرد. دستگاه ماینر WhatsMiner M3 نسبت به دستگاه ماینر Anrminer S9 سنگین تر است چراکه وزنی معادل ۸ کیلو گرم دارد و از لحاظ اندازه ای نیز باز هم دستگاه ماینر WhatsMiner M3 کمی بزرگ تر از دستگاه ماینر Anrminer S9 می باشد که زیاد به چشم نمی آید.

همانطور که مطالعه کرددی، در این قسمت با مشخصات مختلفی از این دو ماینر آشنا شدیم و با کنار هم قرار دادن آن ها در این بخش متوجه این شدیم که دستگاه ماینر Anrminer S9 بهتر و همچنین بهینه تر از دستگاه ماینر WhatsMiner M3 می باشد. اگر شما قصد خرید این ماینر را داشتید، با مطالعه این مقاله دیگر خرید برای شما تا حدودی آسان می شود. اما صبر کنید چراکه هنوز تمام نشده است. در قسمت بعدی از این مقاله قصد داریم تا این دو ماینر را از لحاظ قیمتی نیز با یک دیگر مقایسه کنیم. همراه ما باشید.

مقایسه قیمت دستگاه های ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3

از لحاظ قیمتی اگر بخواهیم به این دو ماینر نگاه کنیم، قیمت دستگاه ماینر S9 کمتر از M3 می باشد اما در مجموع هر دو ماینر در یک رده قیمتی هستند. اگر قصد خرید هر کدام از این دو ماینر را دارید، درباره اطلاعات آن ها بیشتر بخوانید تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.


نتیجه گیری مقایسه ماینرها

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، دو دستگاه ماینر Anrminer S9 و WhatsMiner M3 را با هم مقایسه و همچنین درباره کمپانی های معروف با شما گفتگو و آن ها را با یک دیگر مقایسه کردیم. با توجه به گفته های فوق، در نهایت همانطور که گفتیم نتیجه میگیریم که دستگاه ماینر Anrminer S9 بهینه تر از دستگاه ماینر WhatsMiner M3 می باشد و شما می توانید از این ماینر استفاده کنید. توجه داشته باشید که تنها به این مقاله اعتماد نکنید و بازهم به سراغ به دست آوردن اطلاعات بیشتری در این باره بروید و سپس اقدام به انتخاب کنید. در صورتی که با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید و یا اینکه هنوز با مشکل مواجه هستید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات از ما بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ سوالات شما را بدهند. لازم به ذکر است که اگر قصد دارید تا درباره هر کدام از دستگاه های فوق اطلاعات بیشتری به دست بیاورید تنها کافیست با جستجوی نام ماینر در سایت زوم ارز، به راحتی به اطلاعات آن دست پیدا و سپس آن را مطالعه کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” مقایسه ماینرها ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLWG3


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

15 دیدگاه دربارهٔ «مقایسه ماینرها | مقایسه بین دستگاه انت ماینر S9 و واتس ماینر M3;

  • در مقاله ویژگی های هردو کاملا بررسی شده است در نهایت شما باتوجه به بودجه خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

   پاسخ
  • سلام .ببخشید میخلستم بدونیم این ماینرها در ماه چقد کویین تولید میکنن از کجا باید بفهمیم هر ماینر چقد استخراج میکنه ی توضیحی در موردش اگه میشه بدید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده