آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کوینکس به‌منظور تضمین امنیت دارایی‌ها و ایجاد سیستم اعتماد کریپتو، از «گواهی ذخایر» رونمایی می‌کند.

کوینکس به‌منظور تضمین امنیت دارایی‌ها و ایجاد سیستم اعتماد کریپتو، از «گواهی ذخایر» رونمایی می‌کند.

کوینکس به‌منظور تضمین امنیت دارایی‌ها و ایجاد سیستم اعتماد کریپتو، از «گواهی ذخایر» رونمایی می‌کند.

از آغاز سال ۲۰۲۲، صنعت کریپتو شاهد مجموعه‌ای از حوادث مرتبط با نقض امنیت بوده است. Three Arrows Capital به سوءاستفاده از وجوه مشتریان متهم و با بحران نقدینگی روبرو شد؛ FTX نیز به دلیل سوءاستفاده از دارایی‌های کاربران دچار مشکل شد که منجر به بحران نقدینگی شد. تا به امروز، بسیاری از سرمایه‌گذاران فردی و نهادی هنوز نتوانسته‌اند پولشان را از تری اروز کپیتال و FTX پس بگیرند. فناوری کریپتو هنگام اختراع با تحسین و تمجید فراوان روبرو شد و مردم می‌گفتند این ماشین اعتماد است که شفافیت کامل اطلاعات را ممکن می‌سازد. اما پس از گذشت بیش از یک دهه از تولد بیت‌کوین، صنعت امروز کریپتو به تقلب‌های مکرر و عدم شفافیت متهم می‌شود.

با توجه به رسوایی‌های اخیر کریپتو، کوینکس اقدامات عاجلی در راستای تدوین برنامه‌ای انجام داده است تا به کاربران کمک کند شفافیت دارایی‌های کوینکس را راحت‌تر متوجه شوند و برای اطمینان‌بخشی دوباره به تمام سرمایه‌گذاران و ترویج توسعۀ پایدار و سالم صنعت کریپتو از «گواهی ذخایر» رونمایی کرده است. در حال حاضر، گواهی ذخایر کوینکس BTC، ETH، CET، USDT، USDC و SHIB را پوشش می‌دهد. در آینده، رمزارزهای بیشتری پوشش داده خواهد شد.

گواهی ذخایر چیست؟

گواهی ذخایر راهی برای حسابرسی دارایی‌هاست. در این روش با استفاده از معیارهای فنی تغییرناپذیر بررسی می‌شود آیا یک پلتفرم دارایی‌های درون‌زنجیره‌ای کافی برای پشتیبانی از دارایی‌های دفتری کاربرانش دارد یا خیر.

کوینکس از درخت مرکل استفاده می‌کند تا ثابت کند صرافی نرخ ذخایر ۱۰۰ درصدی را حفظ می‌کند. به بیان دقیق‌تر، این روش حسابرسی برای تأیید به سه مرحلۀ کلیدی نیاز دارد:

۱. کوینکس از درخت مرکل به‌عنوان داده‌ساختار برای رمزگذاری همزمان دارایی‌های کاربر و انتشار مجموع دارایی‌های تمام کاربران استفاده می‌کند. هر کاربر کوینکس می‌تواند با بررسی اینکه آیا دارایی‌های حسابش در درخت مرکل گنجانده شده است، صحت ارقام را تأیید کند.

۲. کوینکس مجموع دارایی‌های تمام آدرس‌های کیف پول درون‌زنجیره‌ای و کیف پول‌های موجود در صرافی را نشان می‌دهد و کاربران از طریق ابزارهای مربوطه می‌توانند مالکیت کوینکس بر آدرس‌ها را تأیید کنند.

۳. کاربران با مقایسۀ مجموع دارایی‌های تمام کاربران با مجموع دارایی‌های تمام آدرس‌های درون‌زنجیره‌ای در کوینکس می‌توانند نرخ ذخایر دارایی کوینکس را تأیید کنند.

وقتی مجموع دارایی‌های درون‌زنجیره‌ای در کوینکس بیشتر یا برابر با مجموع دارایی‌های کاربران باشد، ثابت می‌شود کوینکس نرخ ذخایر ۱۰۰ درصدی را حفظ می‌کند. در این صورت، موجودی تمام حساب‌ها توسط دارایی‌های واقعی پشتیبانی می‌شود و معلوم می‌شود کوینکس از دارایی‌های کاربر سوءاستفاده نکرده است.

در حال حاضر، کاربران با کلیک روی» گواهی ذخایر «در نوار پیمایش واقع در پایین وب‌سایت کوینکس یا» گواهی ذخایر «در صفحۀ اصلی اپلیکیشن کوینکس می‌توانند گواهی ذخایر کوینکس را بررسی کنند. کاربران همچنین با دنبال کردن راهنمای گام‌به‌گام در مرکز راهنمایی می‌توانند بررسی کنند آیا کوینکس مالک آدرس‌هاست یا خیر و آیا دارایی‌های آنها در درخت مرکل گنجانده شده است یا خیر.

مشاهدۀ گواهی ذخایر کوینکس:

https://coinex.com/reserve-proof

نحوۀ تأیید مالکیت آدرس کیف پول کوینکس:

https://coinex.com/reserve-proof/help/verify-address

نحوۀ بررسی اینکه آیا دارایی‌های من در درخت مرکل هستند یا خیر:

https://coinex.com/reserve-proof/help/check-merkle

حفظ امنیت دارایی‌های کاربر و ساخت سیستم اعتماد کریپتو

کوینکس به‌عنوان یکی از معتقدان قدیمی به خوب و مفید بودن فناوری کریپتو قصد دارد با ارائۀ بهترین محصولات و خدمات، منافع کاربرانش را حفظ و در کنار صنعت و سرمایه‌گذاران رشد کند. بدین منظور، این صرافی همواره امنیت دارایی را اولویت اصلی خود قرار داده است. کوینکس از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۱۷، هیچ‌گاه دچار نقض امنیتی نشده است. حفظ این رکورد مدیون یک سیستم بسیار پایدار است که با اقدامات جامع محافظت می‌شود. در عین حال، کوینکس وعده داده است نرخ ذخایر ۱۰۰ درصدی را حفظ کند و به این وعده عمل کرده است. در این صرافی، دارایی‌های کاربران هیچ‌گاه به هر دلیلی مورد سوءاستفاده قرار نمی‌گیرند و تمام درخواست‌های برداشت به سرعت پردازش می‌شوند.

کوینکس با هدف جلوگیری از دستکاری، افزایش اعتماد به کریپتو از طریق شفافیت و کاهش ریسک‌های امنیتی پیش روی این صنعت از گواهی ذخایر رونمایی کرد. در ادامه، کوینکس کاربرانی را که همواره به این صرافی اعتماد و از آن حمایت کرده‌اند مأیوس نخواهد کرد. ما به حفظ نرخ ذخایر ۱۰۰ درصدی ادامه خواهیم داد و تمام رویه‌ها و معیارهای امنیتی را با جدیت اجرا خواهیم کرد. کوینکس با هدف آسانتر کردن معاملات رمزارز ها ، از منافع و دارایی‌های سرمایه‌گذاران بیشتر محافظت می‌کند و با ایجاد اعتماد در کریپتو، توسعۀ سالم این صنعت را ممکن می‌سازد و محیط سرمایه‌گذاری امن، قابل اعتماد و شفافی برای کاربران مهیا می‌کند.

منبع: CoinEx


سر تیتر اخبار:

تیم خبری
تیم خبری
حدود یک سال در بازار رمز ارز فعالیت داشته‌ام و به تازگی وارد حوزه ی نوشتن در این عرصه شده‌ام. به بازی های ویدیویی، ورزش فوتبال و نوازندگی علاقه‌مندم و از یک سال گذشته هنرجوی ویولن هستم. همچنین در دانشگاه فرهنگیان رشته ی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می‌کنم. از دیدگاه من رمز ارز می‌تواند محل بسیار مناسب و رو به رشدی برای ذخیره ی پول، خصوصا در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده