آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Coinbase نگهداری ۸ از ۱۱ صندوق ETF بیت کوین را برعهده می‌گیرد!😳

Coinbase نگهداری ۸ از ۱۱ صندوق ETF بیت کوین را برعهده می‌گیرد!

به گزارش زوم ارز، با توجه به اینکه Coinbase هشت از یازده ETF بیت کوین را در بورس در اختیار دارد، این شرکت به بحث‌ها و جدال‌هایی بزرگ دچار شده است. دیوید شوید، مدیر عامل شرکت امنیت سایبری بلاکچین هالبورن، در یک مصاحبه با بلومبرگ هشدار داد که این سطح بالای تمرکز تحت یک متولی ممکن است باعث بروز مشکلات شود.

شوید اظهار داشت: “با طراحی، زیرساخت‌های بازار مالی ما به نقش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. وقتی شما یک نهاد دارید که مسئولیت کل چرخه زندگی تجارت را بر عهده دارد، این امر نگرانی‌هایی را برانگیخته است.”

Coinbase به عنوان یک متولی، مسئول نگهداری و ایمن سازی بیت کوین‌هایی است که این صندوق‌های معاملاتی در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. در عوض، از هزینه‌های نگهداری و خدمات مرتبط بهره‌مند می‌شود.

Schwed در یک پست جداگانه اشاره کرد که جریان عظیمی به صندوق دیجیتال Coinbase آن را به یک هدف جذاب برای مجرمان سایبری تبدیل می‌کند. او نگرانی‌هایی را در مورد آمادگی متولیان ارزهای دیجیتال مانند Coinbase مطرح کرد که ممکن است فاقد منابع گسترده و مدل‌های نظارت لایه‌ای مورد استفاده بانک‌های بزرگ برای مقابله با چنین تهدیداتی باشد.

دیو آبنر، یکی از مدیران سابق WisdomTree و Gemini Crypto، با اشتراک دیدگاهی مشابه Schwed، نسبت به خطر تکیه بیش از حد شرکت‌ها به Coinbase به عنوان متولی دارایی‌های رمزنگاری خود ابراز نگرانی کرد. او پیشنهاد کرد که قدرت نگهداری Coinbase ممکن است خطرات غیرضروری برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند.

«حتی اگر مشخص شود که این مشکلی برای SEC نیست، به نظر من یک ریسک غیرضروری برای سرمایه‌گذاران به نظر می‌رسد و من تعجب می‌کنم که یک تنظیم چند نگهبانی برای صادرکنندگان لازم نیست، فقط برای محافظت در برابر مشکلات پیش‌بینی نشده»، گفت Abner.

سایر اعضای جامعه رمزنگاری قبلاً سرپرستی Coinbase را زیرسؤال بردند.

این سطح وحشتناکی از تمرکز در ETF‌های بیت کوین پیشنهادی است. به نظر می‌رسد Fidelity @DigitalAssets تنها کسی است که این کار را به درستی انجام می‌دهد.

با این حال، پس از سخنرانی گری جنسلر، رئیس SEC، پس از تایید اخیر ETF بیت کوین، بحث‌ها تشدید شدند. جنسلر تاکید کرد که این تاییدیه واسطه‌های معاملات ارزهای دیجیتال را تایید نمی‌کند، زیرا بسیاری از آنها معتقد است که تا حد زیادی از قوانین اوراق بهادار فدرال پیروی نمی‌کنند و اغلب تضاد منافع را نشان می‌دهند.

در پاسخ به نگرانی‌ها در مورد تضاد منافع احتمالی، السیا هاس، مدیر ارشد مالی Coinbase، استدلال کرد که مدل‌های مالی سنتی ممکن است به طور کامل در بخش کریپتو اعمال نشوند. سخنگوی Coinbase با تقویت بیشتر این موضع، خاطرنسان کرد که کسب و کار حضانت شرکت تمرکز اصلی در شکایت جاری آن با SEC نیست.

در حالی که هاس روند رو به رشد در میان ناشران ETF را برای تنوع بخشیدن به متولیان خود تأیید کرد، او انتظار دارد که Coinbase سهم قابل توجهی از بازار نگهبانی را حفظ کند.

منبع: تشخیص رمزنگاری. com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده