آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

SEC: فردا برای Coinbase جلسه دادگاه برگزار می شود!‼

SEC: فردا برای Coinbase جلسه دادگاه برگزار می شود!

به گزارش زوم ارز، ماه‌ها پس از تلاش برای پیگیری قضایی توسط کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات ایالات متحده (SEC)، Coinbase به زودی در دادگاه فدرال مقابل این آژانس قرار خواهد گرفت.

بحث‌ها و استدلال‌های شفاهی در مورد درخواست Coinbase برای رد شکایت SEC که در ژوئن سال گذشته ارائه شده بود، صبح روز چهارشنبه در منهتن آغاز می‌شود. کارشناسان حقوقی و طرفداران ارزهای رمزنگاری معتقدند که صرافی (Coinbase) شانس خوبی برای پیروزی در این پرونده دارد.

SEC در ژوئن ۲۰۲۳ شکایتی علیه Coinbase ارائه کرد و ادعا کرد که این صرافی به عنوان یک بروکر، صرافی و آژانس تسویه حساب ثبت نشده عمل می‌کند. آژانس مذکور ادعا کرد که ۱۳ ارز رمزنگاری شده موجود در Coinbase اوراق بهادار هستند، شامل SOL، ADA، MATIC، FIL، SAND، AXS، CHZ، FLOW، ICP، NEAR، VGX، DASH و NEXO.

در ماه اوت، Coinbase دفاع خود را مبنی بر اینکه SEC بیرون از حدود قانونی خود رفته است، زیرا هیچکدام از این ارزها به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی نشده است. وکلای صرافی همچنین ادعا کردند که ناظرین اجازه داده‌اند تا در سال ۲۰۲۱ به صورت عمومی فعالیت کنند و این موضوع تأیید عملکرد تجاری Coinbase است.

تیم Coinbase در اعلامیه‌ای نوشت: “SEC قوانین قضایی را نقض کرده، از اختیارات خود سوء استفاده کرده و تفسیرهای قبلی خود را از قوانین اوراق بهادار نادیده گرفته است. اما مشکل اصلی در این پرونده وجود دارد، که آن هم این است که یکی از مواردی که SEC دو سال پیش به رسمیت شناخته و به Coinbase حق می‌دهد تا درباره ادعاها صلاحیت داشته باشد، موضوع خارج از اختیارات واگذار شده به این آژانس است.”

جلسه چهارشنبه فرصتی را برای طرفین فراهم می‌کند تا پرونده خود را در مقابل قاضی کاثرین فایلا، رئیس دادگاه، مطرح کنند. قاضی می‌تواند پرونده را به طور کامل یا جزئی ردکند یا به مرحله دادن نهایی برساند. در صورتی که پرونده به مرحله دادن نهایی برسد، هر طرف می‌تواند به دادگاه عالی ایالات متحده آمریکا (Supreme Court) اعتراض کند.

تصمیم دادگاه در این پرونده ممکن است تأثیرات گسترده‌ای بر روی صنعت رمزارزها و صرافی‌های دیجیتال داشته باشد. اگر Coinbase در این پرونده پیروز شود، ممکن است پیامی به سایر صرافی‌ها و شرکت‌های مرتبط ارسال شود که زمینه‌های فعالیتشان را تغییر دهند یا به تنظیمات جدیدی برای مطابقت با قوانین موجود علاقه نشان دهند.

در حال حاضر، هنوز نمی‌توان پیش بینی دقیقی از نتیجه این پرونده داد. اما این پرونده یکی از موارد مهم و حساس برای صنعت رمزارزها و قوانین مربوط به آن است و در آینده‌ای نزدیک به صورت گسترده مورد توجه قرار خواهد گرفت.


منبع: blockworks.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده