آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش WSJ: با وجود ممنوعیت شدید تجارت، بازار کریپتوهای زیرزمینی چین در حال رونق گرفتن است!😳

گزارش WSJ: با وجود ممنوعیت شدید تجارت، بازار کریپتوهای زیرزمینی چین در حال رونق گرفتن است!

گزارش WSJ: با وجود ممنوعیت شدید تجارت، بازار کریپتوهای زیرزمینی چین در حال رونق گرفتن است!

به گزارش زوم ارز، گزارش‌ها حاکی از ادامه فعالیت بازار زیرزمینی کریپتو در چین، علیرغم ممنوعیت تجارت کریپتو توسط دولت در سال ۲۰۲۱، می‌باشد. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، سرمایه‌گذاران چینی به کمک شبکه‌های غیررسمی، از جمله VPN، رسانه‌های اجتماعی و تجارت فیزیکی، قوانین سختگیرانه کشور را دور زده و فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

چین یکی از سخت‌ترین مناطق جهان برای تجارت کریپتو است و مقامات به دنبال تعقیب و دستگیری فعالان این حوزه هستند که ممکن است منجر به جریمه، بازداشت و حبس شوند. با این حال، بر اساس گزارش WSJ، این ممنوعیت برخی از معامله‌گران چینی را منصرف نکرده است. به علاوه، بن گانیون، مدیر ارشد استخراج بیت‌فارمز، در یک مصاحبه اختصاصی، شناسایی کرده است که استخراج رمزارز از طریق فناوری جذب انرژی در مسکن‌های مسکونی در منطقه به صورت مخفیانه ادامه دارد.

گزارش WSJ به داده‌های Chainalysis از گزارش اکتبر استناد کرده و نشان داده است که از جولای ۲۰۲۲ تا ژوئن ۲۰۲۳، معامله‌گران چینی حدود ۸۶ میلیارد دلار از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال دریافت کرده‌اند. حجم معاملات آنها در بایننس در حدود ۹۰ میلیارد دلار در ماه بوده است.

بعضی از معامله‌گران چینی به‌نظر می‌رسد توانسته‌اند به حساب‌های خارجی خود در صرافی‌های ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند و با استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) مکان خود را مخفی نمایند و محدودیت‌های جغرافیایی را دور بزنند. همچنین، گزارش نشان می‌دهد که معامله‌گران چینی برای شرکت در معاملات ارزهای دیجیتال از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند وی‌چت و تلگرام استفاده می‌کنند و از طریق گروه‌های اختصاصی در این پلتفرم‌ها خریداران و فروشندگان را پیدا می‌کنند و نیاز به مبادلات سنتی را دور می زنند.

بر اساس گزارش‌ها، تجارت فیزیکی در زمینه کریپتو در چین همچنان رایج است، به‌ویژه در شهرهای داخلی مانند چنگدو و یوننان. در این مناطق، اجرای فعالیت‌های مربوط به کریپتو اساساً آسان‌تر است و گزارش‌ها نشان می‌دهد که معامله‌گران اغلب در مکان‌های عمومی مانند کافه‌ها یا خشک‌شویی‌ها به هم می‌پیوندند تا آدرس‌های کیف پول رمزنگاری را مبادله کنند یا تراکنش‌ها را از طریق پول نقد یا نقل و انتقالات بانکی انجام دهند.

اگرچه چین در گذشته به عنوان یک مرکز تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال شناخته می‌شد، اما همچنان موضع سختگیرانه‌ای درباره کریپتو دارد. این کشور از بلاکچین برای کاربردهای مختلفی مانند هویت دیجیتال، ردیابی دام و احراز هویت محصولات لوکس حمایت می‌کند. با این حال، به عکس از دفتر کل غیرمتمرکز معمولی وب ۳، چین تمایل دارد در بیشتر موارد از بلاکچین‌های خصوصی استفاده کند.

با وجود ممنوعیت‌ها، تجارت کریپتو در چین همچنان ادامه می‌یابد که این نشان می‌دهد که کریپتو باطرفداران قوی و جهانی دارد و کنترل دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین برای دولت‌ها چالشی نیست. با این حال، چین همچنان در تلاش برای محدود کردن استفاده از کریپتو است.


منبع: cryptoslate.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده