آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چین خواستار پیگیری سریع توسعه بلاکچین برای همگام سازی با روندهای جهانی شد

چین خواستار پیگیری سریع توسعه بلاکچین برای همگام سازی با روندهای جهانی شد

به گزارش زوم ارز، مقامات چین از زیرساخت های فناوری بلاک چین برای تطابق با سرعت رشد دیجیتالی سریع جهانی استفاده کنند.

دونگ جین، عضو بلندپایه کنگره ملی خلق، از دولت چین درخواست کرده است که از توسعه بلاک چین بهره ببرد و به مزایای مختلفی برای اقتصاد محلی دست یابد.

در جریان رویداد دو جلسه چین، نظرات جین در جلسه عمومی سالانه حزب حاکم با حضور نخبگان سیاسی کشور و رهبران صنعت مورد بحث قرار گرفت. در این رویداد ها، مسائل مختلف از جمله اقتصاد، امنیت، ژئوپلیتیک و فناوری های نوظهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جین پیشنهاد داد تا شبکه بلاک چین ملی را برای بهبود امکان اشتراک گذاری اطلاعات شرکت ها توسعه دهد. وی تاکید کرد که این شبکه برای ارائه خدمات به سازمان های دولتی به عنوان یک ابزار بسیار مؤثر خواهد بود.

جین بیان کرد که در حوزه هایی از جمله زنجیره تامین، امور مالی، حمل و نقل و خدمات دولتی، شبکه بلاک چین ملی اساسی و ضروری است. واحدهای دولتی و شرکت های خصوصی هر دو می‌توانند از این فناوری برای بهبود فرآیندها و افزایش شفافیت بهره ببرند.

هر چند اقتصاد دیجیتال چین در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است، اما برخی چالش های بلندمدت هنوز هم وجود دارند. جین اشاره کرد که ایجاد “داده های باارزش” توسط اصحاب کلیدی صنعت از رشد اقتصادی منجر شده است و این داده ها به دلیل نگهداری در محیط های کاملا منزوی و عدم شفافیت، به اصطلاح محیط هایی مشابه جزایر منزوی یا کوه های یخ تبدیل شده اند.

برای حل این چالش ها و بهبود هماهنگی، جین از راه اندازی یک سیستم مرکزی بلاک چین برای ایجاد اعتماد بین نهاد ها و افراد که تمایل به اشتراک داده های خود با استفاده از ویژگی های تغییر ناپذیری و شفافیت بلاک چین دارند حمایت کرد.

برنامه های جین برای راه اندازی شبکه بلاک چین در سطح جهانی به منظور تسهیل اشتراک گذاری اطلاعات و افزایش شفافیت در فرآیندها می باشد.

متن با عنوان “تاثیر چین بر تسویه حساب بین المللی با استفاده از تکنولوژی بلاک چین” به بحث درباره ارتباط متقابل با کشورها، به ویژه در زمینه تجارت و امور مالی، با چین آغاز می‌شود. در حال حاضر، چین و کشورهای دیگر عضو گروه بریکس در حال بررسی یک سیستم تسویه حساب بر مبنای بلاک چین هستند که به منظور کاهش وابستگی به دلار آمریکا در تجارت بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است.

در دیدگاه ملی، چین یک سری از پروژه‌ها و ابتکارات بلاک چین را به منظور استانداردسازی استفاده از این فناوری در سطح جهانی اجرا نموده و در سال ۲۰۲۳ یک مرکز بزرگ بلاک چین راه‌اندازی کرده است. این مرکز که در پکن ایجاد شده است، با هدف آموزش ۵۰۰۰۰۰ کارشناس در آینده، به توسعه توانمندی‌های کشور توجه داشته و تلاش می‌کند تا استعدادهای متعددی در زمینه بلاک چین تربیت نماید.

قبل از رسمیت پذیرش این خبر، مقامات چینی اعلام کرده‌اند که از سال ۲۰۲۵ قصد دارند استانداردهای بلاک چین را پس از مشورت عمومی و تجربیات با سیستم‌های هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، به‌روزرسانی نمایند.

منبع: coingeek.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده