آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ظهور چین به عنوان عامل مهم در افزایش تقاضای بیت کوین😳

ظهور چین به عنوان عامل مهم در افزایش تقاضای بیت کوین

به گزارش زوم ارز، برترین مجله بیت کوین، Bitcoin Pro، در یک گزیده از آخرین شماره خود، درباره ورود تقاضای گسترده به بیت کوین به بازار گزارش داده است. همچنین، به یک منبع دیگر، که شاید بزرگترین منبع تقاضا باشد، اشاره شده است.

منابع اصلی تقاضا در این چرخه شامل ETF های بیت کوین، استراتژی میکرواستراتژی برای افزایش خرید بیت کوین، خرید مداوم تتر و نصف شدن می‌باشد. تنها در دو هفته اول، “نوزاد ۹” ۱۲۵۰۰۰ بیت کوین را جمع آوری کرده است. این جریان خروجی نیز باید در هفته های آینده به کاهش بپیوندد.

بیانیه جالبی در مورد چین نیز در این مقاله آمده است. این بیانیه به تغییرات غیرمنتظره در چین اشاره می‌کند و بیان می‌کند که خوانندگان مجله در اینباره نباید عجیب ببینند. چین در حال تجربه پایان یک مدل اقتصادی است که بر پایه بدهی ساخته شده است. این مدل اقتصادی بر مبنای تولید کالاهای بیش از حد بدهکار برای مشتریان خارجی استوار است. بازار املاک و مستغلات چین و بازار سهام آن، نمادهایی از پایان این پارادایم را نشان می‌دهند.

منبع: @Schuldensuehner
منبع: @Schuldensuehner

در تاریخ ۲۴ ژانویه، شرکت مدیریت دارایی چین (China AMC)، یک مدیر صندوق بزرگ و ارائه‌دهنده ETF در چین، تصمیم گرفت معاملات خود را در ETF 100 ناسداک و S&P 500 متوقف کند تا جریان پول به سمت سایر صندوق‌ها و ایالات متحده را متوقف کند. همچنین، در روز سه‌شنبه، سایر ETFهای مرتبط با ایالات متحده در بازارهای چین با محدودیت روبرو شدند و حدود ۲۱ درصد تخفیف نسبت به قیمت دارایی‌های خالص خود داشتند. این محدودیت بر روی پرواز به سمت ETFهای ژاپنی مستقر در چین نیز تأثیر گذاشت. در روز سه‌شنبه، ETF نومورا نیکه ۲۲۵ AMC چین با رشد بیش از ۶ درصد به میزان ۲۲ درصد تخفیف نسبت به NAV رکورد زد.

منبع: @Sino_Market
منبع: @Sino_Market

سرمایه‌گذاران چینی در حالت وحشت کامل به سر می‌برند و مقامات تلاش می‌کنند این جریان را متوقف کنند. به طور کلی، سرمایه‌گذاران چینی از بیتکوین به عنوان یک راه برای حفظ ارزش و قابلیت حمل آن استفاده کرده‌اند. اغلب افراد در چین با بیتکوین آشنا هستند و در گذشته، چین منبع اصلی تقاضا برای بیتکوین بود، تا اینکه در سال ۲۰۲۱ توسط حکومت چین ممنوع شد.

اگرچه بیتکوین هنوز به طور رسمی در سرزمین اصلی چین غیرقانونی است، اما سرمایه‌گذاران هنوز می‌توانند از صرافی‌هایی مانند Binance و OKX استفاده کنند. همچنین، آنها می‌توانند خارج از بورس، از طریق معاملات شخص به شخص یا از طریق حساب‌های بانکی خارج از کشور بیتکوین را خریداری کنند. در سال گذشته، هنگ کنگ به طور عمومی به سمت بیتکوین باز شد و پشتیبانی از آن از سوی نهادهای آمریکایی در هنگ کنگ نیز افزایش یافت. احتمالاً مقامات هنگ کنگ تا این حد بزرگی عمومی برای قانونی کردن بیتکوین اقدام نخواهند کرد و تنها در صورت لزوم در آینده آن را ممنوع خواهند کرد.

صبح امروز، یک دستگاه خبری به نقل از یکی از مدیران برجسته یک صرافی بیتکوین در هنگ کنگ، این داستان فرار سرمایه را تأیید کرد. وی گفت: “سرمایه گذاری در سرزمین اصلی چین مخاطره‌آمیز، نامطمئن و ناامیدکننده است، بنابراین مردم به دنبال تخصیص دارایی‌های خارج از کشور هستند. […] تقریباً هر روز، ما شاهد ورود سرمایه‌گذاران سرزمین اصلی به این بازار هستیم.”

منبع اضافه کرد: “اگر شما یک کارگزار چینی هستید، با رکود بازار سهام، تقاضای ضعیف برای عرضه عمومی اولیه (IPO) و کاهش در سایر صنایع مواجه هستید، بنابراین باید یک داستان رشد را برای سهامداران و هیئت مدیره ارائه دهید.”

منبع: رویترز
منبع: رویترز

در مورد بیت‌کوین، که یک دنیای موازی از شاخه‌های سبز را فراهم می‌کند و در حال حاضر در سراسر جهان شناخته شده است، بحث کرده‌ایم.

یکی از منابع عمده تقاضا در این چرخه، چین است و تصویب ETF‌های نقدی بیت‌کوین در ایالات متحده، امکان خرید همزمان بیت‌کوین و دارایی‌های مستقر در ایالات متحده را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند.

بازارهای متزلزل اروپایی نیز باید مورد توجه قرار گیرند. اروپا در حال حاضر در رکود قرار دارد و فعالیت کارخانه‌های اتحادیه اروپا به مدت ۱۸ ماه متوالی کاهش یافته است. با وجود این، آلمان توانسته است به سختی از رکود فنی جلوگیری کند، اما تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۲۳ منفی ۰.۲٪ خواهد بود. بیت‌کوین به عنوان یک جایگزین جذاب در دنیای فرار سرمایه و با رشد منفی بسیار بالا، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین نگران رکودی هستند که ممکن است باعث سقوط بازار سهام شود و بیت‌کوین را مانند مارس ۲۰۲۰ دوباره به فروش برساند، اما این بار ممکن است به صورت معکوس باشد. زیرا سرمایه‌گذاران متوجه شده‌اند که سیستم قدیمی راکد و در حال فروپاشی است، بنابراین همگرایی خاص ویژگی‌های بیت‌کوین به عنوان یک فناوری انقلابی، دارایی با عرضه ثابت و پتانسیل رشد اقتصادی، جایی است که سرمایه به سوی آن فرار می‌کند.

به روز رسانی قیمت بیت کوین

عملکرد قیمت بیت‌کوین پس از راه‌اندازی ETF ناامید کننده بوده است. با این حال، در حال حاضر قیمت به خوبی حفظ شده است به دلیل دریافت FTX که ۱ میلیارد دلار از GBTC را خریداری می‌کند و نهادهای دیگری که GBTC را به هزینه‌های سرمایه پایین‌تری می‌فروشند تا به ETF‌های جدید تبدیل شوند.

RSI یکی از اندیکاتورهای پرکاربرد است و تأثیر قابل توجهی دارد. مردم و ربات‌ها به دنبال افزایش فروش روزانه RSI هستند. بنابراین، تا زمانی که RSI به مقدار ۳۰ شکست نخورد، احتمالاً شاهد افزایش قابل توجهی در قیمت نخواهیم بود. با فروش بیشتر در حمایت، می‌توان این را به دست آورد، زیرا در حال حاضر به مقدار ۳۰ نزدیک شده‌ایم. احتمال دیگری این است که واگرایی صعودی پنهانی ایجاد شود، به این معنی که قیمت به حداقل کمی بالاتر می‌رود، اما RSI کاهش می‌یابد. با توجه به تلاقی تقاضا که در بالا توضیح داده شد، انتظار نزول قابل توجهی ندارم. در حال حاضر در یک بن‌بست موقت قرار داریم.

نمودار روزانه
نمودار روزانه

با نگاهی به نمودار روزانه زیر با بزرگنمایی، می‌توانیم مشاهده کنیم که در حال حاضر خط متحرک ۱۰۰ روزه (DMA) به عنوان یک سطح پشتیبانی عمل می‌کند. همچنین، سطح قیمتی ۳۷۸۷۷ دلار که از ماه نوامبر اهمیت دارد، را نیز مشاهده می‌کنم. در صورتی که RSI به فروش بیش از حد سوق داده شود، ممکن است قیمت کمتر از این سطح بسته نشود.

نمودار روزانه
نمودار روزانه

در حقیقت، میانگین متحرک ۱۰۰ روزه (DMA) برای بیتکوین معمولاً پشتیبانی قدرتمندی ارائه نمی‌دهد و در تحلیل فنی، میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه بیشترین تأثیر را دارند. با این حال، می خواهم به دوره زمانی سپتامبر ۲۰۲۰ توجه کنم، قبل از آغاز رالی گاو نر هیولا و تا پایان آن سال. در این دوره، میانگین متحرک ۱۰۰ روزه نقش کلیدی داشت. این امکان وجود دارد که در طول ۱۰۰ روز، توقف و رالی در قیمت به دنبال فروش GBTC رخ داده باشد. این نکته جالب است که در آن دوره در سال ۲۰۲۰، RSI از فروش بیش از حد خجالتی متوقف شد و بسیاری از بازیکنان بازار را در زمانی که قیمت در حال صعود بود، غافلگیر کرد. این نکته اصلی مطالبه من نیست، اما ارزش توجه دارد.

نمودار روزانه
نمودار روزانه

در پایان، ما شاهد منابع قابل توجه و جدیدی از تقاضا برای بیتکوین در نتیجه راه‌اندازی ETF‌ها هستیم. همچنین، اکنون شاهد فرار سرمایه از چین هستیم که تأثیر قابل توجهی بر روی بازار داشته است. هرچند راه‌اندازی ETF‌ها به دلیل پویایی‌ها و پیچیدگی‌های خود، چالش‌هایی را داشته است، اما قیمت بیتکوین نسبت به این عوامل نسبتاً ثابت باقی مانده است. تا زمانی که تقاضا در قیمت به طور آشکاری نمایان شود، فقط مسئله زمان است و احتمالاً با افزایش تقاضا، قیمت بیتکوین نیز افزایش خواهد یافت.


منبع: bitcoinmagazine.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده