آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نگرانی رئیس CFTC درباره ETF های بیت‌کوین و تاکید بر ضرورت قانون‌گذاری جدید 🙄

نگرانی رئیس CFTC درباره ETF های بیت‌کوین و تاکید بر ضرورت قانون‌گذاری جدید

نگرانی رئیس CFTC درباره ETF های بیت‌کوین و تاکید بر ضرورت قانون‌گذاری جدید

به گزارش زوم ارز، رستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا، با ابراز نگرانی درباره تصویب اخیر محصولات ETF بیت‌کوین، خواستار تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در سطح فدرال شده است.

این اظهارات بهنام، دو هفته پس از تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار اولین دسته از صندوق‌های قابل معامله بورسی بیت‌کوین، که تاکنون میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری جذب کرده‌اند، انجام شده است.

بهنام اعتقاد دارد که تصویب قانونی این محصولات ETP بیت‌کوین ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد و باعث اشتباهاتی از سوی فعالان بازار، از جمله خرده‌فروشان و سازمان‌ها، شود. او در یک رویداد انجمن وکلای آمریکا در تاریخ جمعه، اظهارات خود را در مورد نیاز به تأیید فنی محصولات، همراه با نظارت واقعی بر دارایی‌های دیجیتال، بیان کرد.

بهنام افزود که کنگره هنوز به هیچ تنظیم‌کننده فدرالی اختیار تنظیم بازارهای نقدی ارزهای دیجیتال را نداده است. او در چند سال گذشته بارها خواستار تنظیمات قانونی برای کمک به تنظیم ارزهای دیجیتال شده است، اما هنوز تأیید و حمایت لازم را دریافت نکرده است. او اشاره کرد که برخی لوایح ارائه شده توسط قانونگذاران، به ویژه لایحه‌ای که به CFTC اختیارات جدیدی در بازار نقدی می‌دهد، هنوز به مرحله تصویب نرسیده‌اند.

بهنام بیان کرد: “نگرانی‌هایی که من در مورد بازارهای نقدی ارزهای دیجیتال در طول شش سال گذشته بیان کرده‌ام، همچنان بزرگتر می‌شوند. نیاز به قانون فدرال در مورد دارایی‌های دیجیتال بازار نقدی هرگز به این اندازه حیاتی نبوده است، اما من همچنان درخواست خود را برای اقدامات بیشتر ادامه خواهم داد.”

بهنام گفت: «در عوض، ETPها یک دارایی سوداگرانه و بی ثبات را گرفته اند، آن را در لایه نازکی از مقررات غیرمستقیم پیچیده و آن را به عنوان یک محصول جدید براق بسته بندی کرده اند.

اجرا

بهنام همچنین اعلام کرد که آژانس او در حوزه رمزنگاری بازیگران بد، اقداماتی را در پیگیری و تحقیق در سال ۲۰۲۳ انجام داده است. وی افزود که در نتیجه این اقدامات، آژانس او تبدیل به “برترین آژانس اجرایی در فضای دیجیتال” شده است.

در طی سال مالی ۲۰۲۳، آژانس بهنام، ۴۷ اقدام مرتبط با دارایی‌های دیجیتال انجام داده است که از کل تعداد ۹۶ مورد موجود، مورد توجه ویژه‌ای به خود جلب کرده است. این اقدامات شامل تحقیقات و پیگیری‌هایی علیه شخصیت‌هایی مانند سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال FTX، چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی بایننس، و الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق آژانس مذکور بوده است.

بهنام در ادامه اظهار داشت: “همانطور که همه حاضرین در اینجا می‌دانند، ما تنها زمانی می‌توانیم در مورد کلاهبرداری یا دستکاری دارایی‌های دیجیتال اقدام کنیم که بتوانیم ناهنجاری‌ها را از طریق نظارت و کنترل بازار کشف کنیم، یا از طریق راهنمایی و شکایاتی که می‌توانیم پیگیری کنیم.” وی افزود: “ما همه این اقدامات را انجام می‌دهیم و به طور مکرر اخباری در مورد آن‌ها منتشر می‌شود. اما فرض کنید اگر به ما ابزاری برای باز کردن دریچه‌ای بدهند، چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟”


منبع: theblock.co

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده