آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

CEX ها شاهد رکوردشکنی حجم معاملات بودند که بیت کوین ATH را لمس کرد!

CEX ها شاهد رکوردشکنی حجم معاملات بودند که بیت کوین ATH را لمس کرد!

به گزارش زوم ارز، در تاریخ ۵ مارس، بیت کوین به بالاترین قیمت خود از نوامبر ۲۰۲۱ دست یافت و بالغ بر ۶۹۰۰۰ دلار را در اواخر بعد از ظهر UTC فرا گرفت. با این حال، این دوره آثاری از مدت زمان کوتاهی داشت و تنها در عرضه زمانی کوتاه با تصحیح شدید ۱۴ درصدی همراه شد که قیمت را به ۵۹۳۰۰ دلار کاهش داد. در ساعات اولیه روز ۶ مارس، بیت کوین موقعیتی از موقعیت از دست رفته خود را به دست آورد اما در پیوستن به قیمت ۶۶۰۰۰ دلار برای استحکام و تثبیت تلاش نمود.

منبع: tradingview
منبع: tradingview

فراوانی نوسانات قیمت در بازار در روز سه‌شنبه، ۵ مارس، منجر به شکستن رکورد حجم معاملات در صرافی‌های متمرکز شد. اطلاعات محدودی درباره حجم مشاهده شده در تبادلات OTC و به علت تاخیر در دستیابی به داده‌ها از ETF‌های نقطه‌ای، حجم CEX به عنوان یک نشانگر معتبر برای فعالیت بازار در زمینه بیت‌کوین عمل کرد.

آنالیز داده‌های ارائه شده توسط Kaiko و توسط CryptoSlate نشان داد که حجم معاملات بین ۲ تا ۵ مارس با یک افزایش ۴۰۵ درصدی از ۹.۱۵ میلیارد دلار به ۴۶.۲۵ میلیارد دلار افزایش یافت. این افزایش ناشی از نوعی عدم پایداری در قیمت بیت کوین بود که واکنش تعداد زیادی از تاجران به نوسانات قیمت را به‌دنبال داشت.

منبع: Kaiko
منبع: Kaiko

افزایش حجم معاملات همراه با افزایش تعداد تراکنش‌ها هم نشان دهندهٔ افزایش مشارکت در بازار است که در مدت مشابه از ۱۰.۱۲ میلیون به ۳۲.۷۹ میلیون معامله افزایش یافت. این امر نشان می‌دهد که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و نهادی در بازار وارد شده و احتمالاً منجر به افزایش بیشتر در تجارت‌ها خواهد شد.

تغییرات مشاهده شده در متوسط اندازه تراکنش‌ها نیز این امر را تایید می‌کند.

بین ۲ مارس و ۵ مارس، میانگین اندازه تجارت بیش از ۵۵ درصد افزایش یافت و از ۹۰۴ دلار به ۱,۴۱۰ دلار جهش یافت، که نشان دهنده حرکت سرمایه بزرگتر در بازار است. معامله گران عجله داشتند تا از نوسانات قیمت سرمایه گذاری کنند. تجزیه و تحلیل توزیع حجم معاملات بین بازارهای ایالات متحده و جهانی نشان می دهد که بیشترین حجم از کجا آمده است. بازار جهانی به طور متواصل بر حجم معاملات بیت کوین تسلط داشته است، همانطور که قبلا توسط CryptoSlate پوشش داده شده بود. به علاوه، سهم بازار ایالات متحده از حجم از ۱۱.۶٪ در ۲ مارس به ۱۸.۰۵٪ تا ۵ مارس افزایش یافت که نشان دهنده افزایش قابل توجه علاقه سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده در این دوره پر نوسان است.

با ادامه روند بلندمدت، بایننس اکثریت قابل توجهی از حجم معاملات جهانی را با ۵۱.۵۴% در اختیار داشت. در مقابل، Coinbase با سهم ۵۷.۸۹% در بازار مبادلات ایالات متحده پیشتاز بود. تسلط Binance و Coinbase بر بازار ارزهای دیجیتال سالهاست که به خوبی شناخته شده است و این دو صرافی بخش قابل توجهی از فعالیت تجارت جهانی را به خود اختصاص می دهند. تمرکز بالای معاملات در این دو صرافی، به ویژه در طول نوسانات بالای این هفته، نشان می‌دهد که معامله گران ترجیح می‌دهند به پلتفرم‌هایی با نقدینگی بالا و نام بزرگ مراجعه کنند.

با اختلالات اخیر در Coinbase مرتبط با وضعیت حساب‌ها، تأثیر منفی‌ای بر تعداد معاملات انجام‌شده از طریق این پلتفرم یا حجم معاملات در کل بورس ایجاد شده است. با این حال، تأثیر آن بر حجم کل معاملات بازار بسیار محدود به نظر می‌رسد، با توجه به تسلط Coinbase در بازار ایالات متحده.طی هفته‌ای پر از نوسانات قیمتی شدید، فعالیت معاملاتی با همه واکنش‌ها و انگیزه‌هایش، طیف گسترده‌ای از تاجران را به خود جلب کرد. افزایش چشمگیر در حجم معاملات، تعداد معاملات و اندازه آنها نشانگر این است که معامله‌گران قدرتمندی با بازار درگیر شده‌اند و برای دستیابی به هدفشان به چالش کشیده شده‌اند. واکنش‌های فوری تاجران به جهش بیت‌کوین از جمله افزایش حجم معاملات‌، نقش بسیار مهم صرافی‌های متمرکز را در تسهیل‌ فعالیت‌های مختلف مالی نشان می‌دهد، به‌ویژه در شرایط پر رونق بازار.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید