لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

ارزش کل قفل شده Cardano (ADA) در سال ۲۰۲۳ ۲۵۰٪ افزایش یافته است: آیا قیمت می تواند افزایش یابد؟

ارزش کل قفل شده Cardano (ADA) در سال ۲۰۲۳ ۲۵۰٪ افزایش یافته است: آیا قیمت می تواند افزایش یابد؟

ارزش کل قفل شده Cardano (ADA) در سال ۲۰۲۳ ۲۵۰٪ افزایش یافته است: آیا قیمت می تواند افزایش یابد؟

به گزارش زوم ارز،

در حالی که حرکت قیمت Cardano (ADA) بسیار ضعیف بوده است، ارزش کل قفل شده (TVL) در اکوسیستم اصلی DeFi تقریباً سه برابر شده است. یک تجزیه و تحلیل جامع روی زنجیره تجزیه و تحلیل می کند چگونه رشد TVL می تواند بر عملکرد قیمت ADA در آینده تأثیر بگذارد.

قیمت کاردانو (ADA) شروع امیدوارکننده‌ای در سال ۲۰۲۳ داشت و در اواسط آوریل به ۰.۴۵ دلار رسید. اما، از سه ماهه دوم به بعد، قیمت Cardano با FUD شدید ناشی از کشمکش‌های نظارتی مواجه شده است.

با این حال، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که همه چیز برای کاردانو غم و اندوه نیست.

با وجود Cardano Price Doom، DeFi TVL به رونق خود ادامه داده است

با قیمت‌هایی که در حال حاضر روی ۰.۲۹ دلار است، ADA اکنون ۳۶ درصد نسبت به اوج خود در سال ۲۰۲۳ که در ۱۷ آوریل ثبت شد، کاهش یافته است. در همین حال، اکوسیستم Cardano DeFi سرنوشت بسیار متفاوتی را تجربه کرده است.

طبق گزارش DeFillama، علیرغم کشمکش‌های قانونی اخیر، Cardano TVL در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ به رونق خود ادامه داده است. از ۱۵ آگوست، Cardano TVL در حال حاضر به ۱۷۷.۸۳ میلیون دلار رسیده است که نشان دهنده رشد ۲۵۰ درصدی در سال ۲۰۲۳ است.

ارزش کل قفل شده Cardano (ADA) در سال 2023 250٪ افزایش یافته است: آیا قیمت می تواند افزایش یابد؟

کاردانو (ADA) TVL چگونه بر قیمت تأثیر می گذارد؟ | داده های TVL، آگوست ۲۰۲۳. منبع: DeFillama

TVL مخفف “مقدار کل قفل شده” است. اساساً به کل دارایی‌هایی اشاره دارد که در حال حاضر در یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) نگهداری و استفاده می‌شوند.

TVL شاخص اصلی فعالیت اقتصادی کلی و ارزش اساسی پروژه‌هایی است که در بالای شبکه بلاک چین کاردانو ساخته شده‌اند.

در حالی که ممکن است مستقیماً بر عملکرد قیمت کوتاه مدت توکن بومی تأثیر نگذارد، روند صعودی در TVL نشان دهنده رشد اساسی در پذیرش است.

سرمایه گذاری های خود را با پیش بینی قیمت Cardano (ADA) تقویت کنید.

برای شرایط مناسب، زمانی که SEC در شکایت‌های خود علیه Binance و Coinbase، ADA را به عنوان امنیت فهرست کرد، قیمت ۴۲٪ به ۰.۲۶ دلار در ژوئن ۲۰۲۳ کاهش یافت.

اما، همانطور که در بالا نشان داده شد، Cardano TVL از آن رویداد برجسته به رونق خود ادامه داده است. این واگرایی مثبت بین قیمت و TVL نشان‌دهنده تقاضای پایدار شبکه است و سودمندی اساسی اکوسیستم کاردانو را تأیید می‌کند.

مهمتر از آن، اگر TVL به رشد خود ادامه دهد، می تواند سرمایه گذاران را از دوام بلندمدت ADA با ادامه مبارزه نظارتی اطمینان دهد.

سرمایه گذاران بلندمدت ADA انعطاف پذیر باقی مانده اند

علاوه بر این، معیارهای مالکیت زنجیره ای نشان می دهد که سرمایه گذاران بلندمدت کاردانو مثبت باقی مانده اند. به طور مشخص، داده‌های IntoTheBlock Balance By Time Hold نشان می‌دهد که قبل از طرح اتهامات SEC علیه Binance در ۵ ژوئن.

سرمایه گذاران بلندمدت ۲۷.۷۱ درصد از کل سکه های ADA در گردش را در اختیار داشتند. و در زمان نگارش این مقاله، در ۱۵ اوت، دارایی آنها اکنون ۳۱.۸۶٪ است.

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت کاردانو از زمان اجرای FUD نظارتی، سهم خود را در ADA تا ۴ درصد افزایش داده‌اند.

ارزش کل قفل شده Cardano (ADA) در سال 2023 250٪ افزایش یافته است: آیا قیمت می تواند افزایش یابد؟

کاردانو (ADA) TVL چگونه بر قیمت تأثیر می گذارد؟ | موجودی بر اساس زمان نگهداری، آگوست ۲۰۲۳. منبع: DeFillama

آدرس‌های کیف پولی که سکه‌های خود را برای حداقل ۱ سال نگه داشته‌اند به عنوان دارندگان بلندمدت در نظر گرفته می‌شوند. از آنجایی که آنها دارایی های خود را کمتر می فروشند، افزایش موجودی سرمایه گذاران بلندمدت اغلب یک سیگنال صعودی است.

در نتیجه، رشد و افزایش TVL در سکه‌های طولانی مدت در طول یک روند نزولی طولانی مدت، نشانه‌ای از قصد سرمایه‌گذاران کاردانو برای ادغام و تنوع در اکوسیستم به جای نجات است.

از این رو، تأثیرات مثبت رشد Cardano TVL می تواند به قیمت ADA کمک کند تا سطح حمایت ۰.۲۵ دلاری را در هفته ها و ماه های آینده حفظ کند.

پیش‌بینی قیمت ADA: ادغام بالای ۰.۲۵ دلار قبل از دعوا

در حالی که تیم و جامعه کاردانو همچنان به یک حکم دادگاه مطلوب امیدوار هستند، تقاضای باقیمانده از رشد TVL احتمالا به ADA کمک می کند تا حمایت ۰.۲۵ دلاری را حفظ کند.

داده های In/Out of Money (IOMAP) توزیع دارندگان فعلی Cardano را در محدوده قیمت ۲۰٪ نشان می دهد. این پیش‌بینی را تأیید می‌کند که قیمت ADA در هفته‌های آینده به بالای ۰.۲۵ دلار تثبیت خواهد شد.

بدیهی است که ۴۰۹۲۰ دارنده ۱.۹ میلیارد سکه ADA با حداقل قیمت ۰.۲۷ دلار خریداری کرده اند. اگر همانطور که پیش‌بینی شده ثابت نگه دارند، می‌توانند باعث بازگشت سریع قیمت شوند.

اما، حتی اگر این سطح حمایت نتواند حفظ شود، دیوار عرضه بعدی در ۰.۲۶ دلار می تواند به جلوگیری از فروش وحشتناک کمک کند.

ارزش کل قفل شده Cardano (ADA) در سال 2023 250٪ افزایش یافته است: آیا قیمت می تواند افزایش یابد؟

پیش بینی قیمت کاردانو (ADA) | داده های IOMAP، آگوست ۲۰۲۳ | منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر فشار نظارتی کاهش یابد، رشد TLV قیمت ADA را به سمت ۰.۳۵ دلار می‌برد. با این حال، همانطور که در بالا مشاهده شد، خوشه ای متشکل از ۱۲۱۰۰۰ آدرس، ۱.۱۴ میلیارد سکه کاردانو را با حداکثر قیمت ۰.۳۲ دلار خریداری کرده بود. خرس‌ها می‌توانستند دیوار فروش را در آن قلمرو نصب کنند تا مجبور به نزول شوند.

اما اگر این سطح مقاومت نتواند حفظ شود، ADA می تواند به سمت $۰.۳۵ پیش رود.


منبع: beincrypto.com

سامان شیرازی
سامان شیرازی
من سامانم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده