آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا بازگشت ترامپ به قدرت، بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند یک روند صعودی تاریخی را شاهد باشد؟

آیا بازگشت ترامپ به قدرت، بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند یک روند صعودی تاریخی را شاهد باشد؟

آیا بازگشت ترامپ به قدرت، بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند یک روند صعودی تاریخی را شاهد باشد؟

به گزارش زوم ارز، آیا پشتیبانی روزافزون از دولت ترامپ در جامعه فناوری ارزهای دیجیتال و سیاست‌هایی که از طرفداران ارزهای دیجیتال دریافت می‌کند، می‌تواند به رشد تاریخی منجر شود؟ احتمال رشد تاریخی در صورت فتح او در انتخابات ۲۰۲۴ چقدر است؟

وضعیت فعلی فضای سیاسی در ایالات متحده با وجود عدم اطمینان همراه است. رای دهندگان به طور ژرف تقسیم شده‌اند و چالش‌های اقتصادی قابل توجهی در پیش روی ملت قرار دارد.

هنگامی که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده، برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده در سال ۲۰۲۴ آماده می‌شوند، مخاطرات این موضوع نه تنها از منظر سیاسی بلکه از منظر اقتصادی و فناوری هم وجود دارد.

با تورم مداوم، خطرات دلارزدایی و تنش‌های ژئوپلیتیکی، ایالات متحده در یک محیط سیاسی قطبی به وجود آمده است. در این شرایط نامعلوم، نقش دارایی‌های رمزنگاری به عنوان یک مسئله کلیدی برای رأی‌دهندگان برجسته است.

با توجه به نظرسنجی اخیر Grayscale، تقریباً نیمی از مشارکت کنندگان در نظرسنجی اکنون تصمیم گرفته‌اند رمزارزها را به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه کنند. پدیده این افزایش علاقه، به ویژه در میان نسل Z و میلنیال‌ها، قابل مشاهده است، به طوری که ۶۲ درصد از این دو نسل، ارزهای دیجیتال را به عنوان آینده امور مالی مشاهده می‌کنند.

تحولات اخیر نشان می دهد که به نظر می رسد جزر و مد کریپتو در حال تغییر به سمت ترامپ است. دلایل این تغییر چیستند و آیا بازسازی و تجدید حیات وی می‌تواند نشانگر رشدی قابل توجه برای بازار ارزهای دیجیتال باشد که پیش از این مدت‌ها به آن انتظار می‌رفت؟

تغییر مواضع و جنگ های سیاسی

با نزدیک شدن به جلسات انتخاباتی، دو رقیب اصلی جذابیت‌های مختلفی برای آینده کشور به ارمغان می‌آورند. بایدن و ترامپ با دیدگاه‌های مختلف، تاثیرات متفاوتی بر رونق اقتصاد و در نتیجه صنعت کریپتو دارند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین که قبلاً انتقادات سختی را نسبت به ارزهای دیجیتال مطرح کرده بود، حال تحول جالبی ایجاد کرده است. او که قبلاً بیت کوین (BTC) را به عنوان یک “کلاهبرداری” و ارزهای دیجیتال را “فاجعه‌ای در انتظار وقوع” معرفی می‌کرد، در حال حاضر صنعت دارایی‌های دیجیتال را قبول کرده است.

اخیراً او اعلام کرده است که نگرش بسیار مثبت و با دید باز به شرکت‌های رمزنگاری و همه چیزهای مرتبط با این صنعت جدید و در حال رشد دارد.

با توجه به جدیدترین موضع گرفته شده توسط ترامپ، مشخص است که او در حال انحراف از دیدگاه‌های قبلی خود است و دست به حرکتی استراتژیک زده تا با احساسات رو به رشد طرفداران رمزارز همسو شود و در نتیجه رای‌دهندگان را به خود جلب کند.

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، نگرانی‌های بیشتری نسبت به استفاده از رمزارزها اظهار کرده است. او تازه‌ترین قطعنامه را که به تصویب مجلس نمایندگان و سنا رسیده بود، تصویب کرد که از سوی صنعت کریپتو پشتیبانی گسترده‌ای داشت.

این قطعنامه به منظور لغو تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار صادر شد، که اقدام به تحمیل مقررات سختگیرانه‌تر به موسسات مالی با دارایی‌های رمزنگاری شده می‌کرد.

بایدن بحث کرد که این قطعنامه به توانایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آسیب می زند تا نرده های محافظتی مورد نیاز برای صنعت را تعیین کند و بر اهمیت حمایت از مصرف کنندگان و سرمایه گذاران تاکید دارد.

افزایش احساسات طرفدار رمزارز و نفوذ ترامپ

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۲۴، حمایت ترامپ از میلیاردرهای رمزنگاری و اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی به شکل فزاینده‌ای ظاهر می‌شود.

تایلر و کامرون وینکلووس، دو فرد معروف در زمینه رمزارزها، به طور آشکار اعلام کرده‌اند که از دونالد ترامپ حمایت می‌کنند. در یک توییت، تایلر وینکلووس به اهدای ۱ میلیون دلاری بیت‌کوین به کمپین ترامپ اشاره کرده و به “جنگ دولت بایدن علیه رمزارزها” به عنوان دلیل اصلی این حمایت اشاره کرده است.

برادر او کامرون، همچنان این نظر را تکرار کرد و حمایت خود از بیت کوین، رمزارز و تجارت ترامپ را اعلام نمود.

در همین حال، تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی همچون وندی او، نیز اعلام کرده‌اند که حمایت خود را از ترامپ می‌کنند. او به ناپایداری محتوایی اشاره کرد و تأکید کرد که این انتخابات چقدر برای آینده صنعت بسیار حیاتی است.

ترامپ با هوش ارز دیجیتال را در جهت پیروزی در انتخابات خود به خوبی به کار گرفته است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که او در حال مذاکره برای سخنرانی در کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۴ است که بزرگترین رویداد سال برای ارزهای دیجیتال است و برنامه آن برای ۲۵ تا ۲۷ جولای در ناشویل تنسی برگزار خواهد شد.

این رویداد، پس از برگزاری کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان، می‌تواند به عنوان یک فرصت عالی برای ترامپ به منظور تقویت و حمایت از استفاده از رمزارزها عنوان شود.

در اوایل ماه جاری، ترامپ نیز با تولیدکنندگان برجسته ارز دیجیتال بیت کوین در آمریکا دیدار کرد و از فعالیت استخراج بیت کوین در داخل کشور حمایت کرد.

همچنین، در زمان تجمع اخیر، او تصمیم گرفت که باید به “تغییر تاکتیکی جو بایدن در مورد ارزهای دیجیتال” پایان دهد و از آنجا که اجتناب از خسارت ممکن در بیت کوین و کریپتو وارد آمریکا ، او متعهد به انتظارهای رسانه ای است.

حامیان ارزهای دیجیتال در کمپین ترامپ به صورت ژنرال در گذشته منجر به حمایت‌های مالی مهمی در زمینه تبادل ارزهای دیجیتال شده‌اند. قبل از حمایت‌های اخیر از برادران وینکلووس، کمپین ترامپ تقریباً ۶۰۰۰۰ دلار کمک‌های ارز دیجیتال دریافت کرده بود.

با توجه به حمله اخیر، جمع کمک‌های مالی زنجیره‌ای در حال حاضر تقریباً ۱.۷۵ میلیون دلار است. انتظار می‌رود با افزایش همکاری‌ها از طریق تبادلات، این مبلغ افزایش یابد.

حمایت رو به افزایش از ترامپ در جامعه ارزهای دیجیتال نیز در بازارهای پیش‌بینی قابل مشاهده است.

پلتفرم‌های مانند Polymarket نشان می‌دهند که در صورت برگزاری انتخابات، احتمال برنده شدن ترامپ به ۶۰ درصد و بایدن به ۳۴ درصد تخمین زده شده است. این شرایط باعث شده تا حجم شرط‌بندی‌های این بازار به حدود ۱۸۵ میلیون دلار برسد. این نتایج نشان دهنده اعتقاد قوی در بین شرط‌بندان به این موضوع است که سیاست‌های مرتبط با رمزارز ترامپ تأثیر بسزایی در نتیجه انتخابات خواهند داشت و احتمالاً بازتاب‌های قابل توجهی بر رای‌دهندگان خواهد داشت.

ظهور پولیتیفی و میم کوین های مرتبط با ترامپ

با افزایش داغی جو سیاسی، بخش کریپتو با ورود یک دسته جدید به نام Politifi به شکل قابل توجهی تغییر کرده است. این بخش که ترکیبی از سیاست و امور مالی است، در تاریخ ۲۷ ژوئن توانست به سرعت بیش از ۱.۲۵ میلیارد دلار ارزش بازار جمع آوری نماید.

بیشتر ارزش بازار در حال حاضر به میم کوین‌های مرتبط با ترامپ تعلق دارد که این نشان می دهد چه میزان تأثیری او به عنوان رئیس‌جمهور سابق بر ارزهای دیجیتال داشته است.

محبوبترین ارز دیجیتال MAGA (TRUMP)، مربوط به ترامپ، است که از زمان آغاز کار خود در سپتامبر ۲۰۲۳ به‌اکنون بیش از ۵۴۰ برابر افزایش یافته است. از ۲۹ ژوئن، این ارز حدود ۷.۳۵ دلار معامله می‌شود.

یکی از سکه‌های دیجیتالی که در حال رشد قرار دارد، MAGA (MAGA) است. این سکه از زمان شروع فعالیت خود در ماه مه ۲۰۲۴، بیش از ۳۴ برابر ارزش خود را افزایش داده است و در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۰۲۳۷۴ دلار معامله می‌شود.

هر دوی این سکه‌ها بر اساس شعار مشهور ترامپ به نام “آمریکا را دوباره بسازید” (MAGA) طراحی شده‌اند و در میان مخاصمات سیاسی فعلی، دیده می‌شود که معاملات و علاقه سرمایه‌گذاران به آنها افزایش یافته است.

در این فضا، شبکه‌های اجتماعی پر از اظهارات و پیش‌بینی‌های متفاوت درباره تأثیر محتمل دولت ترامپ بر بازار ارزهای دیجیتال هستند.

به عنوان مثال، یک فرد در توییت خود اشاره کرد که ترامپ قصد دارد به حداکثر رساندن ارزهای دیجیتال بپردازد و معتقد است که تا سال ۲۰۲۵، بازاری که تا به حال شاهد آن نبوده‌ایم، خواهیم داشت.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

این نظر توسط یک کاربر دیگر بازدید شد که این را توئیت کرد: “فکر می‌کنم ترامپ بازار SP500 را به ۶۰۰۰ و قیمت بیت کوین را به ۲۵۰ هزار دلار برساند. به نظر می‌رسد که این اتفاق خواهد افتاد.”

آیا می‌توان پیروزی بالقوه ترامپ و تأثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال را با خوش‌بینی مورد بررسی قرار داد؟ این پیروزی می‌تواند تحولی عمیق بر بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند؟

آیا آمدن ترامپ می‌تواند باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتال شود؟

در این دوران پر از درام‌های سیاسی، یک سوال برای همه مطرح شده است: آیا ترامپ قادر خواهد بود یک ارز دیجیتال موفق راه‌اندازی کند؟ برای پاسخ به این سوال، باید به چند عامل اساسی توجه کرد که از جمله مهمترین آن‌ها، رعایت قوانین و مقررات است.

به هر کسی که در انتخابات برنده شود اهمیت ندارد، اما اصول شفاف و متوازن برای توسعه بازار ارزهای دیجیتال بسیار حیاتی است. فقدان شفافیت در نظارت، یک موانع قابل توجه برای ایجاد اعتماد در بین سرمایه گذاران بوده و موانعی برای نوآوری ایجاد کرده است.

ترامپ و بایدن دارای دیدگاه‌های مختلفی هستند، اما چالش اساسی همچنان حل نشده است: ضرورت داشتن سیاست‌های منطقی و بی طرف که از رشد اقتصادی حمایت کرده و به همراه آن، حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نیز انجام دهد.

سیاست اغلب به بازی دروغ، فریب و تغییر طرف منجر می‌شود و دونالد ترامپ به عنوان یکی از مثال‌های برجسته این موضوع شناخته می‌شود. او از یک منتقد بی‌تاب پیشین کریپتو به یک حامی قاطع این ایدئولوژی تبدیل شده است.

هنگامی که نگرش جدید ترامپ درباره حمایت از رمزارزها به چشم می‌خورد و توجه و حمایت عموم را به خود جلب می‌کند، باید به یاد داشت که نظرات او ممکن است مجدداً بر اساس عوامل سیاسی تغییر یابد.

در دولت بایدن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار به خاطر سیاست‌های سختگیرانه‌اش مورد انتقاد قرار گرفته است، که بسیاری معتقدند که این سیاست‌ها باعث محدود شدن نوآوری شده‌اند.

با این وجود، مهم است به یاد داشت که هیچ‌یک از ترامپ یا بایدن نمی‌توانند در این زمینه مقدس تصور شوند. امر مهم واقعی، اجرای مقرراتی است که تعادلی بین نوآوری و حفاظت تأمین می‌کند.

بدون اعمال چنین سیاست‌های متعادلی، ممکن است ببینیم که بازار کریپتو در سایر کشورها شرایط بهتری پیدا کند. به عنوان مثال، کشورهایی همچون سوییس و سنگاپور در حال حاضر با ارائه چارچوب‌های نظارتی بهتر، برای جلوگیری از رقابت ارزهای دیجیتال بهترین خود را نشان می‌دهند.

بدون رعایت قوانین و مقررات واضح، ایالات متحده در معرض خطر از دست دادن برتری خود در صحنه ارزهای دیجیتال جهانی است، به طوری که فرقی نمی‌کند که چه کسی در کاخ سفید حکومت می‌کند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: بیت کوین در مناظره ترامپ و بایدن ذکر نشده است. بیت کوین اهمیتی نداد


بیشتر بخوانید

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده