آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا لایت کوین می تواند به مبلغ ۱۰۰ دلار برسد؟

آیا لایت کوین می تواند به مبلغ ۱۰۰ دلار برسد؟

به گزارش زوم ارز، قیمت لایت کوین در حال رشد قابل توجهی است، اما داده های زنجیره ای نشان می دهد که بسیاری از معیارها ثابت باقی مانده‌اند. آیا این رشد نتیجهٔ بازار گاوی گسترده تر ارزهای دیجیتال است یا به اصول LTC گره خورده است؟

تلاقی حجم معاملات، فعالیت های تراکنش و آدرس های فعال تصویری جالبی را رقم زده است. این تلاقی سیگنالی برای مسیر لایت کوین به سمت آستانه ۱۰۰ دلاری گریزان چیست؟

حجم معاملات روزانه لایت کوین به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است

افزایش ناگهانی حجم معاملات روزانه لایت کوین، معیاری اساسی برای سنجش علاقه سرمایه‌گذاران و نقدینگی بازار، توجه بازار را به خود جلب کرده است. حجم از ۳۹۱ میلیون دلار در ۲۰ فوریه به ۱.۳ میلیارد دلار در ۵ مارس افزایش یافته است که رشد خیره‌کننده‌ای را نشان می دهد.

حجم معاملات روزانه لایت کوین (USD). منبع: Santiment.
حجم معاملات روزانه لایت کوین (USD). منبع: Santiment.

آخرین باری که حجم معاملات روزانه بیش از ۱ میلیارد دلار برای LTC بود، قیمت در ماه بعد ۴۰ درصد کاهش یافت.

افزایش حجم نشان دهندهٔ این است که شتاب در ارتباط با خود قیمت در حال افزایش است، که اخیراً شاهد افزایش به ۹۴ دلار و سپس کاهش به ۸۵.۱۶ دلار بوده‌ایم. سوال این است که این افزایش پیشروی برای رشد پایدار است یا یک جهش گذرا قبل از اصلاح.

اما حجم معاملات ممکن است کل تصویر را پوشش ندهد. معیارهای روی زنجیره می توانند تجزیه و تحلیل کامل تری ارائه دهند.

تعداد تراکنش‌ها در ماه‌های اخیر ثابت مانده است

میانگین تراکنش های ۷ روزه لایت کوین ۲۲۵۷۰۰ در روز است. با ایناز زمان اوج ۹۵۶۰۰۰ تراکنش در ۲۲ ژانویه و ۳۵۳۲۴۰ تراکنش در ۲۵ ژانویه، تعداد تراکنش‌ها هر روز بیش از ۳۰۰۰۰۰ تراکنش را تجاوز نکرد.

تعداد معاملات روزانه (LTC). منبع: IntotheBlock.
تعداد معاملات روزانه (LTC). منبع: IntotheBlock.

قیمت LTC از ۶۸.۳۰ دلار در ۲۳ فوریه به ۹۴ دلار در ۲ مارس افزایش یافت، که نشان از رشد ۳۸ درصدی در کمتر از ۱۰ روز دارد. اما تعداد تراکنش‌ها در همان دوره تقریباً ثابت ماند و به صورت مداوم در حدود ۲۳۰۰۰۰ تراکنش روزانه بود.

در ماه ژوئن ۲۰۲۳، با افزایش قیمت LTC به میزان ۴۱.۵۶ درصد در عرض ۲ هفته و با تعداد تراکنش‌ها که ثابت ماند، مواجه شدیم. اما پس از آن، قیمت در ماه بعد با کاهشی نسبتاً بزرگ به ۴۱.۸۲% رسید.

آدرس‌های جدید و آدرس‌های فعال از روند قیمت پیروی نمی‌کنند

در دو افزایش اخیر تعداد آدرس‌های فعال و جدید در تعامل با لایت‌کوین، منجر به کاهش قیمت در ۲ و ۲۲ ژانویه شد. پس از آن، رشد آدرس و قیمت تا ۲۳ فوریه تقریباً ثابت ماند. اما در طول این افزایش قیمت فعلی، تعداد آدرس‌های جدید حدود ۲۰۰۰۰۰ در روز بود و آدرس‌های فعال حدود ۴۰۰۰۰۰ تراکنش را داشتند.

از لحاظ تاریخی، به نظر می‌رسد که تعداد آدرس‌های جدید و فعال با قیمت LTC تنها به طور محدودی همبستگی داشته باشند. و این جداسازی قیمت اخیر نشان‌دهنده‌ی این است که احتمالاً رشد اخیر بیشتر به جابجایی ارزهای رمزنگاری‌شده کلان مرتبط باشد تا به اصول.

تعداد آدرس‌های جدید و فعال (LTC). منبع: IntotheBlock.
تعداد آدرس‌های جدید و فعال (LTC). منبع: IntotheBlock.

در پیشروی این روند افزایش قیمت فعلی، آدرس‌های جدید در حدود ۲۰۰۰۰۰ در روز ثابت مانده اند و آدرس‌های فعال حدود ۴۰۰۰۰۰ می‌باشند.

نهنگ ها در حال افزایش لایت کوین هستند

در ۳۰ روز گذشته، تعداد آدرس‌هایی که بین ۱ تا ۱۰ میلیون دلار در LTC نگهداری می‌شوند، ۱۵ درصد افزایش یافته است.میزان افزایش در گروه مورد بحث، یک درصد قابل توجه ای بوده و تنها در طی هفته گذشته، اعضای این گروه با افزایش ۸۶ درصدی، از ۳۶۴ به ۴۱۹ آدرس افزایش یافته‌اند. بطور مشابه، نهنگ‌هایی که دارای مقدار بالایی از دلار LTC هستند نیز در هفته گذشته افزایش داشتند. تعداد آنها در ۷ روز گذشته ۱۵ درصد رشد کرده و تعداد آدرس‌های آنها از ۹۴ به ۱۰۷ واحد افزایش یافته است.

عکس زیر، نموداری از ارزش دارایی‌ها به دلار برای LTC را نشان می‌دهد. این اطلاعات از منبع IntotheBlock گرفته شده است.

با این حال، هر چند تعداد تراکنش‌ها و آدرس‌ها ثابت مانده است، می‌توان دید که نهنگ‌ها مقادیر بیشتری از LTC را می‌خرند که نشان می‌دهد این سرمایه‌گذاران پیشرفته حتی پس از افزایش اخیر قیمت، از پتانسیل این ارزمحرک خوش‌بین هستند. با این حال، باید توجه داشت که رشد مشاهده شده در این کیف پول‌ها ممکن است ناشی از افزایش قیمت باشد، زیرا ارزش دلاری موجود در کیف‌هایی که قبلاً نهنگ‌ها محسوب نمی‌شدند، از افزایش اخیر قیمت LTC سود برده است.

در مورد پیش‌بینی قیمت لایت‌کوین، قیمت LTC هنوز ۷۹ درصد کمتر از بالاترین سطح خود است، که نشان دهنده پتانسیل رشد بالای آینده است. تعداد نهنگ‌هایی که LTC را جمع‌آوری می کنند نیز اشاره‌ای به افزایش می‌دهد. با این حال، حرص داشتن نیز ضروری است، زیرا معیارهایی مانند تراکنش‌ها و تعداد آدرس‌ها در ۱۰ روز گذشته ثابت مانده است. این ممکن است به این معنی باشد که رشد اخیر در LTC ناشی از رشد کلی بازار کریپتو است و نه از اعتقاد واقعی سرمایه‌گذاران به اساس‌های لایت‌کوین، که می‌تواند تصحیحاتی پس از افزایش اخیر را نشان دهد.

در نهایت، لطفاً توجه داشته باشید که تمام اطلاعات در این وب‌سایت به خوبی نیت‌دارانه منتشر شده است و صرفاً برای اهداف عمومی اطلاعاتی ارائه شده‌اند. اقداماتی که خواننده ممکن است اخذ کند بر مبنای اطلاعات ارائه شده در این وب‌سایت، تحت هر شرایطی باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.ما انجام می دهیم کاملاً به عهده خودش است.

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده