آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا روند بیت کوین می تواند ادامه دار باشد؟ 

آیا روند بیت کوین می تواند ادامه دار باشد؟

آیا روند بیت کوین می تواند ادامه دار باشد؟

به گزارش زوم ارز، بیت‌کوین در روز گذشته عقب‌نشینی داشته است، اما این عوامل ممکن است به این معنی باشد که رشد ارز دیجیتال می‌تواند ادامه یابد.

چند روز پیش، بیت کوین شروع به مشاهده حرکت صعودی شدیدی کرده بود و تا دیروز، ارز دیجیتال توانسته بود سطح ۲۸۵۰۰ دلار را بشکند. با این حال، در روز گذشته، دارایی کاهش یافته و به زیر مرز ۲۷۵۰۰ دلار رسیده است.

در حالی که مشخص نیست که این رالی به پایان رسیده است یا خیر، برخی نشانه ها می تواند برای سرمایه گذاران خوش بینانه باشد. همانطور که توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Santiment توضیح داده شده است، دو پیشرفت مثبت در رابطه با Tether (USDT)، بزرگترین استیبل کوین در بخش ارزهای دیجیتال رخ داده است.

نخستین شاخص مرتبط در اینجا «عرضه USDT در صرافی‌ها» است که درصد کل عرضه در گردش استیبل کوین را در کیف پول‌های همه صرافی‌های متمرکز اندازه‌گیری می‌کند.

این نموداری است که روند این معیار Tether را در سال گذشته نشان می‌دهد:

معمولا، سرمایه گذاران هر زمان که بخواهند از نوسانات مرتبط با سایر دارایی های این بخش جلوگیری کنند، سرمایه خود را به شکل یک استیبل کوین مانند USDT ذخیره می کنند. چنین سرمایه‌گذارانی معمولاً قصد دارند در نهایت به سمت نوسان بازار برگردند، اما اگر این کار را نمی‌کردند، در عوض به سراغ فیات می‌رفتند.

هنگامی که این دارندگان احساس کنند زمان مناسبی است که به بیت کوین و سایر سکه ها شیرجه بزنند، اصطبل خود را با ارزهای دیجیتال مورد نظر خود معامله می کنند. طبیعتاً، چنین تغییری، افزایشی صعودی برای هر دارایی که با استفاده از استیبل کوین‌های خود خریداری می‌کنند، فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذاران معمولاً از مبادلاتی برای تبدیل‌هایی مانند این استفاده می‌کنند، بنابراین عرضه فعلی در این پلتفرم‌ها را می‌توان پودر خشک بالقوه آماده برای استقرار در BTC و موارد دیگر در نظر گرفت.

این نمودار نشان می‌دهد که عرضه تتر در صرافی‌ها چند ماه قبل به پایین‌ترین سطح ۱۷.۶ درصدی سقوط کرده است، که نشان می‌دهد فشار خرید موجود از سوی استیبل کوین تمام شده است.

جالب اینجاست که این پایین‌ترین سطح در ماه ژوئن به دنبال افزایش شدید بیت‌کوین رخ داده بود، که نشان می‌دهد افت ذخایر ارزی استیبل کوین در واقع به دلیل تبدیل آن به دارایی بوده و در نتیجه سوخت برای موج با این حال، رالی در آن زمان نمی توانست ادامه یابد، زیرا BTC در نهایت با یک مبارزه مواجه شد.

در چند ماه پس از این پایین، ذخایر USDT به آرامی در صرافی ها افزایش یافته است، زیرا ۲۴.۷٪ از عرضه استیبل کوین اکنون روی این پلتفرم ها قرار دارد. برخلاف آن رالی قبلی، به نظر می‌رسد که این افزایش اخیر دارای ذخیره‌ای از قدرت خرید بالقوه در دسترس است که ممکن است در هر زمان مستقر شود.

در نمودار، Santiment داده‌های معیار دیگری را نیز پیوست کرده است: عرضه ترکیبی ده نهنگ بزرگ Tether. به نظر می‌رسد که این سرمایه‌گذاران انبوه نیز دارایی‌های خود را در این دوره افزایش داده‌اند، به این معنی که اکنون پودر خشک قابل توجهی را نیز حمل می‌کنند.

اکنون باید دید که آیا این USDT ذخیره شده به ارز رمزنگاری شده برای ارائه پشتیبانی از افزایش در روزهای آینده تبدیل خواهد شد یا خیر.


منبع: newsbtc.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده