اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بازگشت ممنوعیت بیت کوین به لایحه‌ی رمز ارز

بازگشت ممنوعیت بیت کوین به لایحه‌ی رمز ارز

به گزارش زوم ارز، اصلاحیه‌ای که هدف آن محدود کردن استفاده از رمز ارز های گواه کار در اتحادیه‌ی اروپا است، در نهایت وارد پیش‌نویس نهایی چارچوب قانونی MiCa شد.

کمیسیونی از پارلمان اروپا برای رای دادن به نسخه‌ی نهایی پیش‌نویس در روز 14 مارچ برنامه ریزی شده است.

بنا به گزارش U.today، در روزهای پایانی فوریه، پیش‌نویسی دیگر دارای یک شرط با هدف ممنوعیت بیت کوین در اتحادیه‌ی اروپا تا سال 2025، معرفی شد. این حرکت انتقاد شدیدی را در جامعه‌ی رمز ارز به خود جلب کرد. ظاهرا  این انتقادات، قانون‌گذاران اتحادیه‌ی اروپا را مجبور به عقب‌نشینی از برنامه‌ی خود برای سرکوب کردن مکانیزم گواه کار پرمصرف، کرده بودند.

استفن برگر، قانون‌گذار پشت پرده‌ی چارچوب MiCA، توضیح داد که این لایحه یک ممنوعیت کامل بیت کوین را در بر نداشت. این شرط بدنام از لایحه حذف شده بود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اما تغییر دقیقه پایانی برای بار دیگر به انتقادات شدید دامن زد. دیوید مارکوس، مدیر سابق بلاکچین در متا، ممنوعیت احتمالی بیت کوین را یک اقدام محافظه کارانه توصیف کرد، و گفت که می‌تواند از مشاغل اروپا برای برقراری ارتباطات در سطح جهانی جلوگیری کند. وی پیش‌بینی کرد که این قانون می‌تواند عواقب ناگواری برای اروپا، در عین حال، فرصتی فوق العاده برای آمریکا، در پی داشته باشد.

ملتم دمیررز، مدیر استراتژی CoinShares، گفت که این اقدام، یک حمله‌ی سیاسی به آزادی مالی بود، ضمن اینکه پیش‌بینی کرد قانون‌گذاران اتحادیه‌ی اروپا از ممنوعیت بیت کوین و بقیه‌ی رمز ارز های گواه کار پا پس نخواهد کشید.

مدیرعامل لجر مدیران این کمپانی را به تماس با اعضای پارلمان اروپا، برای بازگردانی این تصمیم، مجبور کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا