آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شرکت بلاک چین جیا ۲ میلیون دلار در منابع مالی خرد فیلیپین و کنیا را ثبت کرد!

شرکت بلاک چین جیا ۲ میلیون دلار در منابع مالی خرد فیلیپین و کنیا را ثبت کرد!

به گزارش زوم ارز، Jia، یک شرکت تامین مالی خرد مبتنی بر بلاک چین، اعلام کرد که مبلغ ۲ میلیون دلار آمریکا را جلب کرده است. این شرکت اعلام کرد که بیش از ۲۰۰۰ کسب و کار کوچک از این پلتفرم در فیلیپین و کنیا بهره‌مند شده‌اند.

زک مارکس، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Jia، به CoinGeek گفت که این پیشرفت نشان‌دهنده تأثیر مثبتی است که این شرکت در زندگی مشاغل کوچک در بازارهای نوظهور داشته است.

مارکس اظهار کرد:

“این یک نقطه عطف مهم برای Jia در سفر ما برای گسترش دسترسی مالی در بازارهای در حال ظهور است.” “البته، ۲ میلیون دلار آمریکا تازه شروع است. ما راه درازی در پیش داریم تا شکاف اعتباری ۵ تریلیون دلاری را برای کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های خرد در بازارهای نوظهور که به دلیل فقدان گزینه‌های تامین مالی منصفانه از رشد و خدمت به جوامع خود بازمانده‌اند، پر کنیم.”

در یک پست وبلاگ، Jia اعلام کرد که ۱۱ ماه از راه‌اندازی شرکت در ژانویه ۲۰۲۳ طول کشید تا به ۱ میلیون دلار برسد. سپس، دو ماه دیگر طول کشید تا آن را دو برابر کرد و به ۲ میلیون دلار آمریکا رسید.

«البته، معیار واقعی موفقیت در تأثیر بر مشتریان ما – صاحبان مشاغل کوچک در بازارهای نوظهور – نهفته است. مارکس گفت: ۲ میلیون دلار آمریکا به این معنی است که کارآفرینان بیشتری به منابع مالی مورد نیاز برای رشد و شکوفایی دسترسی پیدا کرده‌اند.»

استفاده از بلاک چین در تامین مالی خرد

در ماه دسامبر، Jia از طریق شریک خود، Huma Finance، یک پلتفرم اعتباری زنجیره‌ای با سرمایه ۱۰۰,۰۰۰ دلاری سلو از Credit Collective، مجموعه وام‌دهی خود را روی بلاک‌چین Celo راه‌اندازی کرد. Marks به اشتراک گذاشت که Jia همچنین از بلاک‌چین Polygon نیز استفاده می‌کند.

مارکس به CoinGeek گفت: “بلاک‌چین نقشی اساسی در موفقیت مدل تأمین مالی خرد ما دارد، از شفافیت، امنیت و کارایی گرفته تا ابزاری استراتژیک در بازارهای سرمایه و شمول مالی جهانی.

مجموعه وام‌دهی، که به عنوان صندوق Jia Pioneer نیز شناخته می‌شود، وام‌هایی را برای صاحبان مشاغل کوچک توصیف می‌کند. این وام‌ها عمدتاً شامل تأمین مالی موجودی، فاکتور فاکتور، و تأمین مالی زنجیره تأمین برای خرده‌فروشان کالاهای مصرفی، تولیدکنندگان غذا و نوشیدنی، کلینیک‌های پزشکی، تاکسی شرکت‌ها، رانندگان، نمایندگان پول تلفن همراه، و فروشندگان بازاری که پرداخت‌های پول موبایلی را می‌پذیرند، هستند.

مشکلات دسترسی مالی برای مشاغل کوچک

با توجه به مقاله بانک جهانی، شرکت‌های کوچک و متوسط نقش اساسی در بسیاری از اقتصادها، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، دارند. این مقاله اشاره دارد که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​حدود ۹۰ درصد از مشاغل و بیش از ۵۰ درصد از اشتغال را در سراسر جهان تشکیل می‌دهند.

بانک جهانی همچنین به این نکته پرداخته است که دسترسی به منابع مالی یکی از محدودیت‌های اساسی برای رشد SME‌هاست. این محدودیت می‌تواند یکی از مشکلات اصلی شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در هنگام توسعه کسب و کار در بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه باشد.

برای جیا، هدف اصلی این است که این شکاف را برطرف کند و مشکلات اعتباری که کارآفرینان در بازارهای نوظهور با آن مواجه‌اند، را حل نماید. او این چالش را به اندازه‌ای مهم می‌داند که می‌خواهد با استفاده از بلاک‌چین، راهکارهایی برای ایجاد ردپای مالی برای مشاغل کوچک ارائه دهد. این ردپای دارایی ارزشمندی است که به این مشاغل این امکان را می‌دهد که به سیستم مالی جهانی با سهولت دسترسی داشته باشند. از طریق ارائه یک تاریخچه مالی شفاف و امن با استفاده از فناوری بلاک‌چین، او تاکید دارد که می‌خواهد کسب و کارهای کوچک را تقویت کند و امکان مشارکت گسترده تر و دسترسی به فرصت‌های رشد جهانی را برای آنها فراهم آورد.

تاثیر تامین مالی خرد در بازارهای نوظهور

جیمسن ایگوان، فروشنده میوه و سبزیجات از شهر ماکاتی، فیلیپین
جیمسن ایگوان، فروشنده میوه و سبزیجات از شهر ماکاتی، فیلیپین

جیمسن ایگوان، مالک فروشگاه میوه و سبزیجات در شهر ماکاتی، فیلیپین، در صحبت با CoinGeek، گفت که پس از یادگیری فرآیند خسته کننده وام گرفتن از بانک های سنتی، به جیا روی آورد.

“در جیا، مدت پرداخت مانند بانک های سنتی است که ماهانه است، اما می توانم بگویم که روند درخواست بسیار بهتر است. آنها همچنین شرایط پرداخت بهتری را در مقایسه با برنامه وام‌دهی معمولی ارائه می‌دهند،” ایگوان به زبان فیلیپینی گفت.

مارک آنتونی سی کویمسیام، مدیر کشور فیلیپین جیا، به CoinGeek گفت که این شرکت محصولات خود را به گونه‌ای طراحی می‌کند که آنها را مقرون به صرفه و فرآیند آنها را کارآمد کند.

Quimsiam گفت: «با کمال تعجب، نرخ بازپرداخت بالایی را از سوی بازیکنان کوچک مشاهده خواهید کرد. «رابطه ای که ما داریم وفاداری ایجاد می کند و این وفاداری نرخ بازپرداخت شما را ایجاد می کند. بنابراین، ریسک کم، نرخ بازپرداخت بالا.”

در همین حال، فرانسیس نجوروج، فروشنده ادویه در کنیا، گفت که شرکت تامین مالی بلاک چین راه را برای رشد تجارت او هموار کرد.

“چالشی که قبلاً با آن مواجه می شدم در مورد مشکلات مالی بود زیرا خرید این محصولات [ادویه ها] بسیار گران است. این برای من یک کشمکش بود،» نجوروگه در یک مصاحبه ویدیویی گفت.

او گفت: «از آنجا که می‌توانستم وام بگیرم، اکنون می‌توانم محصولات را جابجا کنم. “ما در اینجا در کنیا بسیاری از منابع مالی خرد داریم که معمولا وام می دهند، اما این موضوع مربوط به اعطای وام نیست، بلکه موضوع بهره است.”


منبع: coingeek.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده