آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تا به امروز، ETF بیت کوین بلک راک از ۱۰ میلیارد دلار در AUM فراتر رفته است.

تا به امروز، ETF بیت کوین بلک راک از ۱۰ میلیارد دلار در AUM فراتر رفته است.

به گزارش زوم ارز، بر اساس اطلاعات CoinGlass، بلک‌راک iShares Bitcoin Trust در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت  دارد.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، تأکید کرد که IBIT یکی از ۱۵۲ صندوق معاملاتی قابل معامله در بورس (ETF) است که به درصد ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. در حال حاضر، تقریباً ۳۴۰۰ ETF در کل وجود دارد.

او مشاهده کرد که IBIT سریعترین مسیر برای رسیدن به ۱۰ میلیارد دلار در AUM است. معاملات این صندوق کمتر از دو ماه پیش در تاریخ ۱۱ ژانویه آغاز شد، به معنای اینکه در زمان بسیار کوتاهی به سطح کنونی خود رسید. ETF.com به طور جداگانه اشاره کرد که اولین صندوق معاملاتی طلا دو سال طول کشید تا به میزان ۱۰ میلیارد دلار در AUM برسد.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

صندوق باورنامه بیت‌کوین شرکت Grayscale روشن‌فکرترین حجم دارایی زیر نظر با ۲۷ میلیارد دلار گزارش شده است. با این حال، GBTC به‌عنوان یک صندوق سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۳ آغاز کرد و قبل از تبدیل به ETF امسال، با صفر دارایی شروع نشد، برخلاف IBIT بلک‌راک.

صندوق معاملاتی بیتکوین سوم، صندوق Fidelity Wise Origin Fund، در حال حاضر ۶.۵ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد. ده ETF بیت‌کوین موجود در مجموع ۴۸.۲ میلیارد دلار در دارایی‌های زیر نظر دارند.

دلایل افزایش IBIT

بالچوناس به این نکته اشاره کرد که افزایش AUM IBIT به دلیل جریان ورودی است. او پیشنهاد داد که صندوق‌های معاملاتی معمولاً برای دستیابی به مرز ۱۰ میلیارد دلار اول در AUM با چالش مواجه می‌شوند، زیرا این ارزش باید از.در حین آن، مبلغ ۱۰ میلیارد دلار اضافی به دلیل افزایش ارزش بازار به IBIT جریان ورودی فراهم کرد.
IBIT در تاریخ ۱ مارس مرز مبلغ ۱۰ میلیارد دلار را گذشت. همچنین، از زمان راه‌اندازی، ETF حاوی مبلغ ۷.۷ میلیارد دلار ورودی گزارش داد و از این مبلغ، ۶۰۳ میلیون دلار ورودی مربوط به تاریخ ۲۹ فوریه بود. طبق بیانات بالچوناس، این موجب تبدیل IBIT به سومین ETF با بیشترین دوره ورودی شده است.

احتمال افزایش قیمت بیت کوین می‌تواند به رشد IBIT کمک کند. ارزش بیت کوین تا تاریخ ۴ مارس به ۶۷۲۰۰ دلار رسیده است و طی هفته گذشته این ارزش ۲۵.۳ درصد و در طول دو ماه ۵۱.۰ درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، برخی از موسسات مالی از قبیل مریل لینچ و ولز فارگو از بانک آمریکا، دسترسی به ETF بیت کوین بلک راک و دارایی‌های قابل معامله در بورس رقبا را آغاز کرده‌اند. این پیشرفت ممکن است در رشد اخیر تأثیرگذار بوده باشد.

منبع: cryptoslate.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده