آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگر: افت اخیر بیت‌کوین «رفتار بسیار عادی بازار خریداری» است!

تحلیلگر: افت اخیر بیت‌کوین «رفتار بسیار عادی بازار خریداری» است!

به گزارش زوم ارز، بیت‌کوین در روز جمعه به پایین‌ترین سطح هفتگی سقوط کرد و پس از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ، به ۶۵۶۰۰ دلار رسید. با این حال، ناظران بازار آرام ماندند و این افت را به حرکت‌های اصلاحی معمولی در یک روند صعودی گسترده‌تر نسبت دادند.

مفسر مشهور On-Chain College اشاره کرد که کاهش ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین در طول دوره های صعودی طبیعی است، در حالی که احتمال تصحیح بیش از ۳۰ درصد است. عرضه‌های بسیاری پس از حرکت قوی به بالاترین سطح تاریخ، در سود غیرقابل تحقق قرار گرفتند، و کالج On-Chain افت بیت‌کوین را اینگونه توصیف کرد: “رفتار بازار گاو نر بسیار عادی.”

کاربری به اشتراک گذاشت: “این کاهش پس از یک حرکت قوی به بالاترین سطح تاریخ با بیش از ۹۵٪ از عرضه در سود محقق نشده است. در اینجا چیزی برای دیدن وجود ندارد، رفتار بسیار عادی بازار گاوی.”

تا چه حد ممکن است BTC کاهش یابد؟

در میان اصلاحات اخیر بازار، بحث‌هایی در مورد عمق احتمالی کاهش بازار مطرح شده است. Trader Credible Crypto یک بلوک نقدینگی پیشنهادی در حدود ۶۴۰۰۰ دلار را به عنوان یک سطح منطقی برای انتظار جهش یا برگشت، با توجه به کاهش قابل توجه بهره باز در طول کاهش، برجسته کرد. این کاربر نوشت: «اگر ما آن را همراه با پاک کردن OI ساخته شده باقیمانده دریافت کنیم، این مکانی منطقی برای انتظار بازگشت / برگشت است.»

با وجود کرید قرضی‌کرده‌ایم – اما هنوز فضایی برای رسیدن به “پایه” باقی مانده تا بتوانیم به سمت پایین‌تر و بیابان‌های سبزتر حرکت کنیم. در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۴، Jelle، معامله‌گر، اصلاحات کنونی را با الگوهای تاریخی مقایسه کرده و بیان کرده است که میانگین نزول اصلی بیت‌کوین در این دوره حدود ۲۰٪ بوده است. او تصور می‌کند که اگر نزول با اندازه مشابهی رخ دهد، می‌تواند به قیمتی حدود ۵۸۰۰۰ دلار برساند.

Jelle، در حال تصدیق تعجب خود از نزول، به‌طور خوش‌بینانه انتظار قیمت‌های بالاتر در ماه‌های آینده را بیان کرده ولی توصیه کرده است که در صورت ادامه کاهش بیشتر، احتیاط و آمادگی داشته باشیم. این کاهش بیت‌کوین منجر به بیش از ۸۰۰ میلیون دلار از دست‌رفتن شد. با بازگشایی موقعیت‌های خرید اهرمی، انحلال‌ها به‌طور چشم‌گیری افزایش یافتند.

بر اساس داده‌های CoinGlass، معامله‌گران در بورس‌های متمرکز اصلی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸۱۰ میلیون دلار ضرر را تحمل کرده‌اند. بی‌تردید، این انحلال‌ها شامل ۲۴۶،۴۱۶ معامله‌گر بوده که مجموع زیان‌های طولانی مدت ۶۶۷ میلیون دلار و زیان‌های کوتاه مدت حدود ۱۴۳ میلیون دلار را تجربه کرده‌اند.

بازار رمزارز Binance به خود ۳۰۰ میلیون دلار از این انحلال‌ها را اختصاص داد، دنبال آن، OKX با ۲۹۳ میلیون دلار و Bybit با تقریباً ۹۴ میلیون دلار قرار گرفت. در روز گذشته، معاملات آتی مربوط به بیت‌کوین ۲۸۰ میلیون دلار از انحلال‌های کوتاه و بلند مدت تجربه کردند، در حالی که معاملات آتی مربوط به اتریوم بیش از ۱۳۸ میلیون دلار از انحلال را تجربه کردند.

همچنین، معامله‌گر معروف Skew اعلام کرده که تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان بازار تمایل به گرفتن مواقع فروش کوتاه دارند. این فروش نقطه‌ای باعث کاهش قیمت شده و مواقع خریدادامه داده شده‌اند.بسیاری از افراد در حال نقد شدن بیشتر بودند. Skew اشاره کرد که هنوز هیچ کوتاهی هراسی مشاهده نشده است، زیرا بیشتر فعالیت‌ها شامل پوشش‌های حفاظتی سودآور می‌شود که معمولاً منجر به افزایش قیمت می‌شود.

به نقل از Skew، «پرمیوم پرپ به ۲۰ تا ۳۰ دلار باز می‌گردد، با پیشنهاد قیمتی کمتر، بهتر است. هنوز کوتاهی وحشتناک زیادی را مشاهده نکرده‌ایم، عمدتاً باعث ایجاد سود می‌شود که منجر به پرش می‌شود.»فروش نقطه‌ای همچنان با قیمت پایین‌تر و خریدهای طولانی‌تر در اینجا. این اظهارات توسط Skew در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۴ منتشر شده است.

منبع: cryptonews.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده