آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نهنگ بیت‌کوین: انتقال بیت‌کوین‌های خواب با ارزش ۱۶۳ میلیون دلار از سال ۲۰۱۵

نهنگ بیت‌کوین: انتقال بیت‌کوین‌های خواب با ارزش ۱۶۳ میلیون دلار از سال ۲۰۱۵

به گزارش زوم ارز، یک نهاد از سال ۲۰۱۵ با انتقال ۲۳۵۲.۶۲ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۱۶۳ میلیون دلار، موج‌های زنجیره‌ای ایجاد کرد. این انتقال از طریق ۸۰ تراکنش مجزا انجام شد، بعد از اینکه بیت‌کوین‌ها برای بیش از هشت سال دست نخورده باقی مانده بودند.

۲۰۱۵ بیت کوین کش زنده می شود

در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۲۴، گروهی شامل ۸۰ کیف پول غیرفعال بیت کوین وارد عمل شدند و مقدار ۲,۳۵۲.۶۲ بیت کوین را منتقل کردند. این فعالیت توسط BTCparser، یک تجزیه کننده بلاک چین بیت کوین در وبسایت btcparser.com شناسایی شد. این تجزیه کننده بلاک چین نشان می دهد که این ۸۰ تراکنش از کیف پول‌های سال ۲۰۱۵ بوده است.

اولین تراکنش 2015 این دسته در ارتفاع بلوک 834,016 انجام شد و در ارتفاع بلوک 834,072 به پایان رسید.
اولین تراکنش ۲۰۱۵ این دسته در ارتفاع بلوک ۸۳۴,۰۱۶ انجام شد و در ارتفاع بلوک ۸۳۴,۰۷۲ به پایان رسید.
نماد آتش در تصویر مربوط به سال ۲۰۱۱ است. در سایت btcparser.com، تنها یک آتش سوزی در سال ۲۰۱۱، دو آتش سوزی در سال ۲۰۱۰ و سه آتش سوزی در سال ۲۰۰۹ وجود دارد.

بیشتر بیتکوین‌ها از کیف پول‌هایی که در ماه‌های آگوست، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر سال ۲۰۱۵ ایجاد شده بودند، به دست آمده‌اند.

همه 80 آدرس کیف پول P2PKH بودند و همه وجوه در آدرس های Bech32 ادغام شدند.
همه ۸۰ آدرس کیف پول P2PKH بودند و همه وجوه در آدرس های Bech32 ادغام شدند.

در این دوره، بیت کوین در پی اوج قیمت‌های سال ۲۰۱۳، رکود طولانی‌مدتی را طی می‌کرد. در ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۵، قیمت هر بیت کوین ۲۳۸ دلار بود.

این انبار در اصل 560000 دلار ارزش داشت. در زمان انتقال، وجوه 29007% افزایش داشت.
این انبار در اصل ۵۶۰۰۰۰ دلار ارزش داشت. در زمان انتقال، وجوه ۲۹۰۰۷% افزایش داشت.

با در نظر گرفتن نرخ فعلی، ارزش این انبار در زمان مذکور تقریبا ۵۶۰,۰۰۰ دلار بود که به طور قابل توجهی کمتر از ارزش فعلی آن ۱۶۳ میلیون دلار بود. تمامی این تراکنش‌ها از آدرس‌های Pay-to-Public-Key-Hash  انجام شده و در بیش از ۱۷ آدرس مختلف Bech32 ادغام شده‌اند.

این تراکنش قابل توجهی در سال ۲۰۱۵ انجام شده و پس از آن، دو حرکت دیگر نیز صورت گرفت. در این حرکت‌ها، ۳۰۰۰ بیت‌کوین از سال ۲۰۱۰ برای اولین بار در هفته گذشته پس از استخراج تقریباً ۱۴ سال قبل، منتقل شد.

دو نقطه قرمز روی این تصویر مربوط به نهنگ 2015 نیست.
دو نقطه قرمز روی این تصویر مربوط به نهنگ ۲۰۱۵ نیست.

در حینی که ارتفاع بلوک ۸۳۴,۰۷۲ به پایان رسید، به نظر می‌رسد که موجودیت ۲۰۱۵ ممکن است در بلوک ۸۳۴,۰۸۱ مجدداً فعال شده باشد. در این مقاله، ۸۰ تراکنش از آدرس‌های سال ۲۰۱۵ که جمعاً ۲۳۵۲.۶۲ بیت‌کوین داشتند، بین بلوک ۸۳۴,۰۱۶ و ۸۳۴,۰۷۲ منتقل شدند.

در حالی که دارندگان ثابت قدم در حفظ دارایی‌های خود تلاش می‌کنند، بسیاری از سرمایه‌گذاران به صورت همزمان با اوج قیمت بیت‌کوین، برای اولین بار در یک دوره طولانی سکه‌های خود را بسیج می‌کنند.

نظر شما در مورد نهنگ ۲۰۱۵ که تصمیم گرفت بیش از ۲۳۵۲.۶۲ بیت کوین را جابجا کند چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده