آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیل مقایسه‌ای بیت‌کوین و طلا توسط بنیان‌گذاران گلس‌نود: پیش‌بینی ۶۵ برابری شکست بیت‌کوین در برابر طلا

تحلیل مقایسه‌ای بیت‌کوین و طلا توسط بنیان‌گذاران گلس‌نود: پیش‌بینی ۶۵ برابری شکست بیت‌کوین در برابر طلا

به گزارش زوم ارز، بنیانگذاران گلس‌نود در چرخه صعودی فعلی معتقدند که نسبت بیت‌کوین به طلا، که در حال حاضر ۳۴ برابر است، به یک رکورد ۶۵ برابری خواهد رسید.

طلا در سال جاری در حالی که روند صعودی خود را حفظ کرده است، اما نتوانست با بیت کوین که به بالاترین قیمت خود یعنی بیش از ۷۳۶۰۰ دلار رسیده است، رقابت کند.

با توجه به اظهارات دو کارشناس رمزارز، طلای دیجیتال از طلای واقعی بهتر عمل می‌کند و این اختلاف به تدریج بیشتر خواهد شد زیرا بیت‌کوین هدف‌های قیمتی جدیدی را در چرخه صعودی فعلی دنبال می‌کند.

بنیانگذاران پلتفرم Glasssnode، جان هاپل و یان آلمان، باور دارند که بیت کوین همچنان قدرتمندتر از طلا خواهد بود و در بازار صعودی فعلی نسبت دو برابری خواهد داشت، زیرا بیت کوین همچنان تغییر و اصلاحات خود را ادامه خواهد داد.

“بیت کوین در رقابت با طلا غالب است – زمان بزرگ را به خاطر بسپارید. ما نسبت ۶۵ برابری را که در پایان حرکت خواهد آمد، پیش‌بینی می‌کنیم. اکنون فقط به ۳۴ برابر رسیده‌ایم اما… آینده‌ای در انتظار است.”

بر اساس نمودارها، نسبت بیت‌کوین به طلا در سال ۲۰۲۱ به بالاترین مقدار خود رسیده است و پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح دو ساله در سال ۲۰۲۳، دوباره در مسیر صعودی قرار گرفته و به سمت بالاترین مقدار در سال ۲۰۲۱ حرکت می‌کند.

در حالی که طلا نسبت به بیت کوین ضرر می‌کند، این فلز گرانبها همچنان سال خوبی را پشت سر گذاشته است.

در ماه گذشته، درصد افزایش ۷.۸۸٪ به ثبت رسید، که نسبت به افزایش بیت کوین ۳۳٪، کمتر است. همچنین، در طول شش ماه گذشته، قیمت طلا با ۱۱.۷۶٪ افزایش یافته است.

عصر طلای دیجیتال با بیت کوین به عنوان رهبر، تداوم دارد. مقایسه بیت کوین با طلا از دهه قبل شروع شده و این رمزارز به عنوان جایگزین دیجیتال سنتی فلز گرانبها مطرح شده است. ارزش بیت کوین امروز به ۱.۳ تریلیون دلار رسیده است که معادل ۸.۹٪ از ارزش بازار ۱۴.۵۰ تریلیون دلاری طلا است.

با وجود ارزش کمتر بیت کوین نسبت به طلا، این رمزارز اثبات کرده که در مقایسه با طلا، قادر به رقابت در سطحی بالاتر است. ETF های نقدی تصویب شده در ژانویه عامل اصلی برتری بیت کوین بوده‌اند. از آغاز فعالیت، این ETF ها تقریباً ۲۴ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده و شرکت‌های BlackRock و Fidelity حدود ۱۹ میلیارد دلار از این مجموعه را در اختیار دارند. طبق گزارشات Crypto News Flash، این ETF ها در طول مسیر چندین رکورد جدید را به ثبت رسانده‌اند.

به تازگی، داده‌های ByteTree نشان داده که ETF های بیت کوین با جذب سرمایه سرمایه‌گذاران، به طلا پیشی گرفته‌اند. نمودارهای به اشتراک گذاشته شده نیز نشان می دهد که ETF های بیت کوین در سه هفته گذشته در حالت بالاترین قرار داشتند و با افزایش بیت کوین در تاریخ ۱۰ مارس، به سطوح بالاتری دست یافته‌اند.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۶۹,۳۸۷ دلار معامله می‌شود و در هفته گذشته تحت تأثیر محدودی قرار گرفته است، زیرا پس از رسیدن به ارتفاعات جدید، ترسیم خطوط جدیدی در نمودار قیمت دارد.هفته گذشته، تنزلی مشاهده شد.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده