آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

صعود بیت کوین و کاهش سهام اتر با تصمیم فدرال رزرو😲

صعود بیت کوین و کاهش سهام اتر با تصمیم فدرال رزرو😲

صعود بیت کوین و کاهش سهام  اتر با تصمیم فدرال رزرو

به گزارش زوم ارز، سه‌شنبه، شاهد کاهش ملایمی در بازار سهام بودیم. این کاهش به دلیل ابهامات بازار و تأثیر پیش‌بینی درآمدهای بزرگ شرکت‌های فناوری و سیگنال‌های محتاطانه مقامات فدرال رزرو بود. همچنین، در همین هفته، ارزهای رمزپایه نشانه‌ای متفاوت را به نمایش گذاشتند. این اتفاق در حالی رخ داد که هفته پر از گزارش‌های مالی کلیدی بود و تصمیمات مهم فدرال رزرو درباره نرخ بهره برای چهارشنبه اعلام می‌شد.

بیت‌کوین در روز سه‌شنبه با یک جهش متوسط روبرو شد و پس از افت به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار در اواخر هفته گذشته، در حدود ۴۳,۵۰۰ دلار نوسان کرد. اتر همچنین در صبح سه‌شنبه به صورت جانبی معامله شد، اما هر دو ارز دیجیتال توانستند پس از چند هفته ناامیدکننده مسیر بازیابی خود را حفظ کنند.

بیت کوین  در حال حاضر تقریباً ۳.۳٪ در طول ماه افزایش یافته است و اتر در همان دوره زمانی حدود ۱٪ رشد کرده است. تحلیلگران به طور محتاطانه خوش‌بین هستند و معتقدند که بادهای آینده بیت کوین را به سمت بالا می‌برد.

بعضی از تحلیلگران و نظرسنجی‌ها، به ویژه نظرسنجی اخیر دویچه بانک، پیش‌بینی می‌کنند که بیت کوین در امسال به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. اما لوکاس کیلی، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری پلتفرم ثروت دیجیتال Yield App، این امر را بعید می‌داند. او معتقد است که داستان بزرگ امسال درباره بلوغ کریپتو به بازاری پایدار است که مزایای DeFi را با بهترین عملکرد مالی سنتی ترکیب می‌کند.

نتایج بررسی آخرین داده‌های نظرسنجی فرصت‌های شغلی و گردش کار (JOLTS) که پس از سه‌شنبه آزاد منتشر شد، نشان می‌دهد که در ماه دسامبر ۹.۰۲۶ میلیون فرصت شغلی وجود داشته است، این عدد کمی بیشتر از ماه نوامبر است و بیشتر از پیش‌بینی تحلیلگران است.

با این حال، پس از رکوردزنی در روز دوشنبه، شاهد کاهشی در بازار سهام بودیم. شاخص S&P 500 و شاخص Dow Jones Industrial Average در معاملات روز سه‌شنبه ۰.۱% از دست دادند. همچنین، شاخص نزدک کامپوزیت با یک کاهش ۰.۴ درصدی در ساعت اولیه معاملات روبرو شد.

تحلیلگران توضیح می‌دهند که افزایش ارزش سهام در روز دوشنبه به خاطر اعلام خزانه داری بود که تقریباً ۵۶ میلیارد دلار وام سه ماهه را پیش‌بینی کرده بود.

تام اسی، بنیانگذار Sevens Report Research، می‌گوید: “ما می‌دانیم که این اعلامیه خزانه داری عاملی کلیدی و مثبت بود، زیرا سهام در ساعت پایانی معاملات به سمت رشد شتاب گرفتند و بخش‌هایی که بیشترین سود را از کاهش بازدهی داشتند (مانند کالاهای کوچک و فناوری) عملکرد بهتری داشتند.” وی افزود: “به طور خاص، خزانه داری فقط نیاز به دریافت ۷۶۰ میلیارد دلار وام در سه ماهه اول سال دارد، در حالی که پیش‌بینی قبلی ۸۱۶ میلیارد دلار بود.”

کمیته بازار آزاد فدرال نیز در جلسه دو روزه خود در روز چهارشنبه تصمیم سیاستی خود را اعلام خواهد کرد و بازارهای آتی نیز در صبح سه‌شنبه نشان می‌دهند که انتظار زیادی برای حفظ نرخ بهره در حالت فعلی وجود دارد. مایکل Essaye می‌گوید که حرکت‌های آینده بازار به نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، و بیانیه کمیته وابسته است.

او اضافه می‌کند: “احتمال کاهش نرخ بهره در جلسه فردا تقریباً صفر است.” “آنچه این جلسه را جنگ طلبانه یا غیرعادی می‌کند (و سهام را پایین می‌آرد یا رالی را افزایش می‌دهد)، این است که آیا فدرال رزرو اشاره می‌کند که قرار است نرخ بهره را به زودی کاهش دهد.


منبع: blockworks.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده