آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

رالی بیت کوین به۴۲۰۰۰ دلار رسید و ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بیش از ۱.۵ تریلیون دلار رساند😀

رالی بیت کوین به42000 دلار رسید و ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بیش از 1.5 تریلیون دلار رساند

رالی بیت کوین به۴۲۰۰۰ دلار رسید و ارزش بازار ارزهای دیجیتال به بیش از ۱.۵ تریلیون دلار رساند

به گزارش زوم ارز، “بیت‌کوین به رکورد سالانه ۴۲,۰۰۰ دلار رسید و ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار از می ۲۰۲۲ به بیش از ۱.۵ تریلیون دلار رسید”

با توجه به تحلیلگران، “خرید وحشتناک”، پیش‌بینی ETF بیت‌کوین و نرخ بهره پایین تر به این افزایش کمک کرد.

در روز دوشنبه، بیت‌کوین (BTC) به بالاترین سطح ۱۹ ماه گذشته با بیش از ۴۲,۰۰۰ دلار رسید. این افزایش ناشی از خرید وحشتناکی بود که به دلیل انتظارات نرخ بهره پایین تر و ETF بیت‌کوین صورت گرفت. این تصمیمات و جریان‌ها باعث حمایت از صندوق‌های دارایی دیجیتال و افزایش قیمتهای رمزارزی شد.

پس از شکست مقاومت قابل توجهی در ۳۸,۰۰۰ دلار، بیت‌کوین به سرعت در آخر هفته جلو رفت و قیمتها را در بیشتر قسمت‌های نوامبر محدود کرد.

در طی ۲۴ ساعت گذشته، BTC به حدود ۴۲,۰۰۰ دلار رسید که نسبت به ۲۴ ساعت قبل ۵.۸ درصد افزایش داشت.

“توکن‌های کوچک‌تر، اتر ، BNB و ADA، با افزایش ۲٪-۳٪ در طول روز پیشرفت کردند، در حالی که XRP در حالت ثابت معامله شد. شاخص بازار CoinDesk ، که عملکرد حدود ۲۰۰ رمزارز را ردیابی می‌کند، ۴.۲٪ افزایش یافت.”

“داده‌های TradingView نشان می‌دهند که افزایش بیت‌کوین باعث رسیدن ارزش کل بازار کریپتو به بیش از ۱.۵ تریلیون دلار برای اولین بار از ماه می ۲۰۲۲ شده است، زمانی که سقوط Terra آغاز زمستان کریپتوها بود.”

چرا بیت کوین افزایش یافت

افزایش بیت‌کوین همچنان تحت تأثیر پیش‌بینی یک صندوق نقدی قابل معامله در مبادلات ETFبیت‌کوین در ایالات متحده است و ناظران بازار بیشتر انتظار تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در اوایل ژانویه را دارند.

Matrixport، ارائه‌دهنده خدمات سرمایه‌گذاری رمزنگاری، در یک گزارش روز دوشنبه به ارتباط افزایش بیت‌کوین با سطوح بالای حق بیمه دائمی آتی بیت‌کوین اشاره کرد. این نشان می‌دهد که معامله‌گران به دلیل ترس از از دست دادن (FOMO) به سمت بیت‌کوین رالی می‌آورند.

گزارش بیان می‌کند: ‘معامله‌گران اهرم صعودی کافی ندارند، این نتیجه از حق بیمه بالا است که معاملات آتی دائمی با آن معامله می‌شوند. در این گزارش آمده است که معاملات آتی دائمی در حدود ۵-۱۰٪ حق بیمه در مقابل قیمت نقدی در بیشتر سال، که به ۱۰-۱۵٪ افزایش یافته و گاهاً به ۲۰-۳۰٪ رسیده، معامله شده است.

تحلیلگران Matrixport می‌گویند: ‘این نشان‌دهنده خرید هراس از معامله‌گرانی است که در حال بستن شورت‌ها یا افزایش سودهای بلندمدت هستند.

بر اساس آخرین گزارش جریان صندوق از مدیر دارایی CoinShares، سرمایه‌گذاران هیچ نشانه‌ای از توقف ریختن پول به صندوق‌های رمزنگاری نشان نمی‌دهند. در هفته گذشته، شاهد ورودی خالص ۱۷۲ میلیون دلار دیگر به صندوق‌ها بودیم که جمعیت ورودی را به ۱۰ هفته و ۱.۷ میلیارد دلار رساند.

محیط اقتصاد کلان همچنین افزایش قیمت بیت‌کوین را پشتیبانی می‌کند. الکس تورن، رئیس تحقیقات شرکت سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال گلکسی، در یک ایمیل گفت: ‘سخنرانی برخی از مقامات فدرال رزرو، تضعیف دلار و داده‌های داخلی نسبتاً قوی به پیشبرد بازارها در آخر هفته کمک کرد.

بر اساس CME FedWatch Tool، شرکت‌کنندگانبازار به طور فزاینده‌ای روی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال آینده شرط‌بندی می‌کنند و احتمال ۸۶ درصد کاهش نرخ وجوه فدرال رزرو تا ماه مه را دارند.

دلایل احتیاط پیش رو

تحلیلگران به این نکته اشاره کردند که در حالی که چشم انداز بیت کوین روشن به نظر می‌رسد، برخی عوامل کوتاه‌مدت مخالف ممکن است تأثیرگذار باشند.

گروه تحلیلگران شرکت Bitfinex در گزارشی روز دوشنبه بیان کردند: “دلیل نگرانی این است که علیرغم کاهش فشار فروش در بازارهای آتی، هنوز هم برخی از بازارهای نقدی توجه کافی را ندارند.”

دلایل احتمالی می‌تواند متنوع باشد، از جمله سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت که هنوز به قیمت‌های پایین‌تری امیدوارند و در انتظار تأیید قبل از ورود به موقعیت‌های خرید هستند، یا به سادگی علاقه‌مندان کوچکتری که به دنبال بازدهی بالاتر در آلت‌کوین‌ها هستند، به گزارش افزوده شد.

تورن از شرکت Galaxy هم بیان کرد: یکی از دلایل احتیاط این است که حدود ۸۵٪ از آدرس‌های بیت کوین در سود هستند و بنابراین “حرکت‌های بیشتر می‌تواند منجر به افزایش سود شود.”
تورن گفت: “با این حال، بیت‌کوین همچنان بسیار سازنده است” و با اشاره به کاهش عوامل منفی مانند خروج بازیگران بد، حل ورشکستگی‌ها، فعال شدن ETFهای نقطه‌ای و نصف شدن و ثابت ماندن دارندگان، وجود محیطی سازنده و وجود نهادهایی، تعامل هنوز بیشتر در حاشیه قرار دارد.”

او اظهار کرد: “BTC تاکنون بیش از ۱۵۰ درصد رشد کرده است و یکی از دارایی‌های با عملکرد برتر در جهان براساس ریسک تعدیل شده محسوب می‌شود.


منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده