آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازیابی قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی سریعتر از چرخه‌های قبلی خواهد بود😉

بازیابی قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی سریعتر از چرخه‌های قبلی خواهد بود😉

بازیابی قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی سریعتر از چرخه‌های قبلی خواهد بود

به گزارش زوم ارز، بر اساس گزارش جدید K33، استعاده قیمت بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی در این دوره “به طور چشمگیری سریعتر” خواهد بود. این کاهش قیمت تاکنون در ۷۵۵ روز اتفاق افتاده است و در حال حاضر بیت کوین با تخفیفی حدود ۳۶ درصد نسبت به بالاترین قیمت تاریخی خود در نوامبر ۲۰۲۱ با حدود ۶۹,۰۰۰ دلار قرار دارد. این مقدار نسبت به ۱,۱۷۸ دلار قبلی محاسبه می‌شود. تحلیلگر ارشد K33، وتل لوند، و معاون رئیس جمهور، آندرس هلست، توضیح دادند که این کاهش مدت زمانی قبل از بهبودی در سال ۲۰۱۳ و ۱,۰۹۲ روز پس از سال ۲۰۱۷ رخ داده است.

آنها اظهار کردند: “هیچ یک از دوره‌های گذشته تقاضای نهادی قابل مقایسه با تقاضای فعلی را نداشتند، زیرا حتی مؤسسات مالی بزرگ هم در این فضا شرکت نکرده بودند و همچنین به طور صریح آن را تأیید نکرده بودند”. تحلیلگران افزودند: “با رشد ۲.۷۶٪ در عموم، BTC در طول این دوره پیشرفت کرده است. در ۳۶ روز آینده، ETFهای ایالات متحده تصمیم نهایی خود را خواهند گرفت و بازار نشان می‌دهد که تقاضای قابل توجهی برای جمع آوری و پذیرش قبل از راه‌اندازی وجود دارد” – با استدلالی که روند فعلی بر اساس یک داستان واقعی و قابل قبول است.

کاهش بازار بیت کوین. تصویر: K33 Research.
کاهش بازار بیت کوین. تصویر: K33 Research.

 

با این حال، تحلیلگران QCP Capital هشدار داده‌اند که تصمیم ما برای بازنگری در بالاترین سطح تاریخی ۶۹۰۰۰ دلار وابسته به جریان واقعی است که ETF واقعی در چند هفته اول معاملات ایجاد می‌کند. آنها همچنین اظهار داشتند که در غیر این صورت، این شرایط را برای لحظه کلاسیک “فروش اخبار” در سال آینده تهیه می‌کند.

هنوز کمیسیون بورس و اوراق بهادار ETF بیت کوین را در ایالات متحده تأیید نکرده است، در حالی که در سال ۲۰۲۱ صندوق‌های معاملات آتی را تأیید کرده بود. مهلت‌های آینده برای تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تأیید، رد یا به تأخیر انداختن درخواست‌های شرکت‌هایی از جمله BlackRock، Bitwise، VanEck، WisdomTree، Invesco، Fidelity و Valkyrie در اوایل ژانویه سرریز می‌شود. جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، به تازگی اظهار داشته است که پنجره تأیید احتمالی برای ETF بیت کوین ممکن است بین ۵ تا ۱۰ ژانویه باشد.

لوند و هلسث به یادآوری کردند که داده‌های معامله‌گران نهادی در بورس کالای شیکاگو نیز نشان می‌دهد که آنها هنوز سودی کسب نکرده‌اند و حق بیمه سالیانه بیش از ۱۷ درصد برای بیت کوین و اتر و بهره باز در بالاترین سطح تاریخی دارند. حق بیمه تفاوت بین قیمت لحظه‌ای یک دارایی و قیمت آتی آن را نشان می‌دهد.

حق بیمه CME. تصویر: K33 Research.
حق بیمه CME. تصویر: K33 Research.

 

تجار خرده‌فروشی «هنوز وحشی نشده‌اند»

لوند و هلسث اظهار کردند که افزایش قیمت بیت کوین به میزان ۱۶۴ درصد از سال گذشته تا امروز، نشان‌دهنده افزایش مشارکت خرده‌فروشی نیست. آنها افزودند که داده‌های ترافیک وب سایت‌ها و گزارش‌های مبادله نشان می‌دهد تقاضای خرده‌فروشی در حال حاضر کمتر از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ است.

بازدیدکنندگان وب‌سایت‌های کریپتو که اغلب به عنوان پروکسی برای علاقه خرده‌فروشی استفاده می‌شوند، در مقایسه با سال گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش یافته‌اند، که با گزارش سه‌ماهه سوم کوین‌بیس همخوانی دارد و نشان می‌دهد حجم معاملات از سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

ترافیک وب فصلی. تصویر: K33 Research.
ترافیک وب فصلی. تصویر: K33 Research.

 

براساس داشبورد داده‌های The Block، حجم جستجوی Google برای بیت‌کوین، اتریوم و سایر عبارات مرتبط با رمزنگاری روند مشابهی را نشان می‌دهد.

تحلیلگران بیان کرده‌اند که معاملات مشتقات ارز دیجیتال در بازار فراساحل نیز نشانه‌هایی از “کف خرده‌فروشی” را ندارد و با نرخ‌های تامین مالی همچنان در حالت خنثی قرار دارد. تحلیلگران K33 افزوده‌اند که اگرچه نشانه‌هایی از افزایش اشتهای خرده‌فروشی وجود دارد که ممکن است در طولانی مدت موثر باشد، اما “به هیچ وجه در سطح هشداردهنده‌ای نیستند”.

لوند و هلست به استدلال رسیده‌اند که “حضور کم‌عمق خرده‌فروشی نشان می‌دهد که بیت‌کوین قدرت قابل‌توجهی برای افزایش بیشتر دارد، در صورتی که رمزارز دوباره راه خود را در کانون توجه قرار دهد”.

افزایش قیمت بیت کوین ادامه دارد

با توجه به داده‌های قیمت ارائه شده توسط The Block، قیمت بیت کوین در حال حاضر در حدود ۴۳۷۴۷ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال بزرگترین ارزش بازار را داراست و در یک هفته گذشته بیش از ۱۶ درصد و در یک ماه گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است. قیمت بیت کوین به سطوحی بازگشته است که از زمان سقوط اکوسیستم Terra در ماه می سال ۲۰۲۲ مشاهده نشده بود.

نمودار قیمت BTC/USD. تصویر: Block/TradingView.
نمودار قیمت BTC/USD. تصویر: Block/TradingView.

 

در زمینه آلت‌کوین‌ها، قیمت اتر در طی هفته گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته و به بیش از ۲۲۶۰ دلار رسیده است، که نسبت به امروز ۸۶ درصد رشد داشته است. در همین مدت، قیمت سولانا نیز با ۵ درصد افزایش، کلیه‌ی افزایش ۵۰۰ درصدی خود را در سال جاری تکمیل کرده است. از سوی دیگر، BNB در طول هفته گذشته به دلیل مشکلات قانونی و مقرراتی بایننس، که در سال ۲۰۲۳ منجر به نزول قیمت‌های کریپتوکارنسی شده بود، قیمت ثابتی داشته و نسبت به امروز ۶ درصد کاهش داشته است.


منبع: theblock.co

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده