آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

قیمت بیت کوین به دلیل پایان معاملات ETFهای نقدی، به کمتر از ۴۱۰۰۰ دلار سقوط می‌کند.🤐

قیمت بیت کوین به دلیل پایان معاملات ETFهای نقدی، به کمتر از ۴۱,۰۰۰ دلار سقوط می‌کند.

به گزارش زوم ارز، بیت کوین با کاهش ۳.۵۸٪ برای اولین بار از ماه دسامبر، قیمت خود را زیر ۴۱,۰۰۰ دلار کاهش داده است. این اتفاق در روز پنجشنبه رخ داد، زمانی که ETFهای جدید تأیید شده، پنجمین روز معاملات خود را به پایان رساندند.

طبق داده‌های The Block، قیمت بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان بر اساس ارزش بازار در طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳.۹ درصد کاهش یافته و به مبلغ ۴۰,۹۵۹ دلار در ساعت ۴:۳۱ بعد از ظهر رسیده است.

تحلیلگران جی پی مورگان به رهبری نیکولاس پانیگیرتزوگلو اظهار داشته‌اند که اگر سرمایه‌گذاران از ETF نقطه Grayscale که یک قفل قیمت دارد، خارج شوند، قیمت بیت کوین در هفته‌های آینده با فشار نزولی بیشتری روبرو خواهد شد. خروج سرمایه از صندوق GBTC پرچمدار خود، همچنان ادامه دارد.

با توجه به داده‌های The Block، در تاریخ ۱۷ ژانویه، خروجی‌های GBTC به مبلغ ۴۵۱ میلیون دلار ثبت شده است. قبل از روز پنجشنبه، مجموع خروجی‌ها حداقل ۱.۶ میلیارد دلار بوده است.

حجم خاکستری

در پایان روز پنجم معاملات، مجموع معاملات کل ETFهای بیت کوین به مقدار ۱۳.۷ میلیارد دلار بوده است، که در روز پنجشنبه تنها ۱.۹ میلیارد دلار از این مجموعه به دست آمده است. از این مجموعه، حدود ۹۷۶ میلیون دلار ناشی از صندوق Grayscale است که در هفته گذشته، تقریباً ۵۰ درصد از حجم کل را تشکیل می‌دهد.

با توجه به گزارش پلتفرم مشتقات رمزنگاری Coinglass، در میان نوسانات رو به افزایش، نقدینگی طولانی بیت کوین در یک ساعت گذشته به مبلغ ۲۸ میلیون دلار رسیده است، در حالی که نقدینگی کوتاه مدت به ۴ میلیون دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین در هفته گذشته با کاهش ۱۰.۸ درصد مواجه شده است و در ماه گذشته نیز ۲.۴ درصد کاهش یافته است.


منبع: theblock.co

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده