آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

JPMorgan: خروج سرمایه از GBTC، ممکن است قیمت بیت کوین را تحت فشار قرار دهد!

JPMorgan: خروج سرمایه از GBTC، ممکن است قیمت بیت کوین را تحت فشار قرار دهد!

به گزارش زوم ارز، بر اساس گزارش جدید JPMorgan، در صورتی که سرمایه‌گذاران در Grayscale Bitcoin Trust با یک فشار نزولی بیشتر در هفته‌های آینده مواجه شوند، قیمت بیت کوین ممکن است تحت فشار قرار گیرد. مطابق با این گزارش، GBTC هفته گذشته به یک ETF بیت کوین تبدیل شد و تاکنون بیش از ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه از آن خارج شده است. JPMorgan تخمین می‌زند که حدود ۳ میلیارد دلار سرمایه از GBTC خارج شده است و این امر به دلیل سوددهی ممکن است که سرمایه‌گذاران سود طلب را به سمت خروج از صندوق سوق داده است.

تحلیلگران JPMorgan توضیح داده‌اند که اگر تخمین ۳ میلیارد دلاری قبلی صحیح باشد و با توجه به اینکه ۱.۵ میلیارد دلار قبلاً خارج شده است، ممکن است ۱.۵ میلیارد دلار اضافی برای خروج از بیت کوین در صورت کسب سود باقی بماند. آنها به این نتیجه رسیده‌اند که GBTC تحت فشار قرار گرفته و این فشار ممکن است در هفته‌های آینده بر قیمت بیت کوین افزوده شود.

سرمایه‌گذاران GBTC که در سال گذشته سهام صندوق را با تخفیف قابل توجهی خریداری کرده‌اند و به انتظار تبدیل نهایی به ETF بیت کوین بودند، با خروج کامل از بیت کوین سود کامل پس از تبدیل به ETF را به دست آورده‌اند. تحلیلگران بیان کرده‌اند که به جای تغییر به سمت ETF‌های بیت کوین، GBTC انتخابی هزینه‌ای است. همچنین، خروجی‌های GBTC باعث فشار بر صندوق می‌شود تا کارمزدهای خود را کاهش دهد و تأکید می‌کنند که کارمزد فعلی ۱.۵ درصد در مقایسه با سایر ETF‌های بیت کوین به طور قابل توجهی بالاتر است.

تحلیلگران بیان کرده‌اند که GBTC در معرض “خطر خروج بیشتر” قرار دارد، حتی اگر برای برخی سرمایه‌گذاران نهادی، کارمزدها تنها دلیلی نباشد که باید در تصمیم‌گیری برای تغییر به ETF‌های بیت کوین ارزان‌تر مدنظر قرار گیرد. آنها اظهار کرده‌اند که نبا توجه به اینکه سایر ETF‌های بیت کوین نقطه‌ای بتوانند به حجم و نقدینگی بحرانی برسند، نقدینگی و عمق بازار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر نیز به همراه خطری برای GBTC همراه است. اگر GBTC مزیت نقدینگی خود را از دست بدهد، ممکن است تا ۱۰ میلیارد دلار سرمایه از آن خارج شود.

در نتیجه، بر اساس تحلیلگران، GBTC در معرض فشار قرار دارد و احتمال خروج بیشتری وجود دارد. علاوه بر کارمزدهای بالا، عدم نقدینگی و فشارهای دیگر نیز بر روی GBTC اثر می‌گذارد. سرمایه‌گذارانی که به دنبال صندوق‌های ETF بیت کوین نقطه‌ای ارزان‌تر هستند، باید علاوه بر کارمزدها، این عوامل را نیز در نظر بگیرند.

احتمال محدودی برای تایید ETF اتریوم تا ماه می

در گزارش امروز، پانی‌گیرتزوگلو به The Block اعلام کرد که JPMorgan احتمال تأیید ETF اتریوم را تا ماه می، که اولین مهلت تصمیم‌گیری برای درخواست‌های معلق برای این نوع ETF است، بیش از ۵۰ درصد می‌دهد.

تحلیلگران جی‌پی مورگان در گزارش خود نیز به تکرار این نظر پرداخته‌اند و در حالی که به استدلال‌هایی اشاره کرده‌اند که به تأیید احتمالی ETF اتریوم اشاره دارند، اما تردیدهایی درباره طبقه‌بندی این ارز توسط SEC در ماه می وجود دارد.

آنها اظهار داشتند: “اگر چیزی رخ دهد، با انتقال اتریوم از الگوریتم Proof of Work به الگوریتم Proof of Stake و تأثیر منفی این انتقال بر تمرکز اتریوم، اتریوم بیشتر به نظر می‌رسد شبیه به سایر ارزهای رمزنگاری شده خارج از بیت‌کوین است که توسط بانک‌ها به عنوان اوراق بهادار تلقی می‌شوند. SEC”، به این نتیجه رسیدند.

تحلیلگران همچنین نتیجه گرفتند که شکایت‌های جاری که توسط SEC علیه صرافی‌های رمزنگاری که خدمات سهامداری برای بلاکچین‌های Proof of Stake ارائه می‌دهند، از جمله اتریوم، ارائه شده است و این شکایت‌ها “حداقل تا زمانی که این دعاوی حل و فصل نشوند، چالش برانگیزتر” اثر می‌گذارد و باعث می‌شود تصویب ETF اتریوم به تعویق بیفتد.


منبع: theblock.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده