آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

اصلاح قیمت بیت کوین ممکن است هنوز به پایان نرسیده باشد!

اصلاح قیمت بیت کوین ممکن است هنوز به پایان نرسیده باشد!

به گزارش زوم ارز، تأیید اخیر ETF های بیت کوین، لحظه‌ای مهم در بازار ارزهای دیجیتال را به تصویر کشید. این ETF ها با حجم رکوردی، معاملات خود را آغاز کردند. همچنین، Coinbase نیز بیشترین حجم معاملات خود را در نقل و انتقالات خارج از بورس تجربه کرد.

با این حال، قیمت ETF های بیت کوین در مقایسه با بیت کوین اسپات، به صورت بالاتری معامله می‌شوند که نشان‌دهنده روند منحصر به فرد بازار است. این نکته نشان می‌دهد که تقاضا و علاقه سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار بیت کوین از طریق ETF ها، این ارز را به قیمت‌های بالاتری سوق می‌دهد.

اصلاح قیمت بیت کوین به تازگی آغاز شده است

تأیید ETF های بیت کوین نقطه ای خوش بینی مورد انتظار را دریافت نکرد. تحلیلگران CryptoQuant در گزارشی انحصاری با BeInCrypto به اشتراک گذاشتند که چنین نقطه عطفی به عنوان یک رویداد “فروش خبر” عمل می کند. نتیجه کاهش قیمت بیت کوین بود – کاهش ۱۵ درصدی از ۱۱ ژانویه، از ۴۸۷۰۰ دلار به ۴۱۵۰۰ دلار.

طبق گفته CryptoQuant، اصلاح قیمت فعلی بیت کوین ممکن است ادامه یابد. در واقع، معامله‌گران کوتاه‌مدت و دارندگان برجسته بیت‌کوین همچنان به فروش خود ادامه می‌دهند، که نشان‌دهنده نگرش گسترده‌تر «ریسک کردن» در بازار است. این فشار فروش با این واقعیت تشدید می شود که حاشیه سود محقق نشده به اندازه کافی کاهش نیافته است تا نشان دهد که فروشندگان خسته شده اند.

«چندین معیار و شاخص درون زنجیره‌ای همچنان نشان می‌دهند که اصلاح قیمت ممکن است تمام نشده باشد یا حداقل اینکه افزایش جدیدی هنوز در کار نیست… داده‌های زنجیره‌ای نشان‌دهنده فعالیت فروش بالای معامله‌گران/سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت است. تحلیلگر CryptoQuant گفت: این نوع فعالیت فروش پس از فروش قیمت بالا باقی مانده است.

باندهای سنی خروجی مصرف شده بیت کوین. منبع: CryptoQuant
باندهای سنی خروجی مصرف شده بیت کوین. منبع: CryptoQuant

در روز راه‌اندازی بیت‌کوین ETF، میزهای معاملاتی OTC صرافی Coinbase شاهد حجم رکوردی بودند. بیش از ۴۴۳,۰۰۰ بیت‌کوین، معادل ۱۹ میلیارد دلار، در این میزها معامله شد. این حجم معاملات برای اولین بار از مارس ۲۰۲۱ به دلیل تبدیل Grayscale Bitcoin Trust به بیت‌کوین ETF به وجود آمده است.

با این حال، پس از تایید ETF، تقاضای سرمایه‌گذاران برای بیت‌کوین در ایالات متحده کاهش یافته است. این کاهش در تقاضا همراه با چرخش منفی در حق بیمه Coinbase، که برای اولین بار در سال ۲۰۲۴ رخ داده است، نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاران در حال کاهش علاقه به بیت‌کوین هستند.

 

Bitcoin Coinbase Premium. منبع: CryptoQuant
Bitcoin Coinbase Premium. منبع: CryptoQuant

با توجه به ارزش‌گذاری کوتاه‌مدت، قیمت بیت کوین به سطوح پایدارتری کاهش یافته است. پس از کاهش اخیر قیمت، سود محقق نشده دارندگان کوتاه‌مدت از ۴۸ درصد در دسامبر ۲۰۲۳ به ۱۶ درصد کاهش یافت. با این حال، تحلیلگر CryptoQuant به BeInCrypto گفت که کاهش بیشتر حاشیه سود زیر ۰٪ ممکن است برای نشان دادن رسمیت کاهش قیمت ضروری باشد.

در پایان، پالس جریان بین صرافی برای اولین بار از آگوست ۲۰۲۱ به زیر میانگین متحرک ۹۰ روزه خود نزول کرده است. این نشان دهنده توقف جریان بیت کوین به مبادلات مشتقه است که اغلب نشان دهنده احتیاط و ترس در بازار است و در تاریخ قبلی نیز رخ داده است. این نشانگر بازارهای نزولی بیت کوین یا اصلاحات قیمت است.


منبع: beincrypto. com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده