آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بیت کوین یا انویدیا: بهترین سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ کدام بود؟

برترین سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ چه بود؟ بیت کوین یا انویدیا؟

به گفته زوم ارز، در سال ۲۰۲۴، بیت کوین و شرکت NVIDIA Corp با عملکردهای چشمگیر خود موفق به رهبری در بازارهای ارز دیجیتال و سهام شده اند. اما سرمایه گذاران ممکن است به شگفت زده باشند که کدام یک از این دو منبع سرمایه گذاری بهتر رانکینگ YTD را حفظ کرده است.

طرفداران این بازارها متوجه شده اند که این دو دارایی برتری خود را نشان نداده اند. ارزهای رمزنگاری، کالاها و سهام در سال ۲۰۲۴ به بالاترین سطح خود رسیدند، که این موضوع به وضوح نشان دهنده یک اقتصاد متعادل تر است.

قبل از این، فینبولد از اینکه طلا، بیت کوین و قیمت S&P 500 چه مشترکاتی دارند، گزارش داده است.

به ویژه، دارایی‌های ریسکی بیشتر از تنزل نرخ بهره در سال جاری سود زده اند حتی زمانی که اطلاعات جدید سوالاتی را مطرح می‌کند که آیا سیاست‌های “ضد تورم” فدرال رزرو با CPI بیش از حد انتظارات عمل می‌کند یا خیر.

بازده YTD بیت کوین به عنوان سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴

از ابتدای سال، بیت کوین با عملکرد قابل توجهی روبرو شده و در سه ماهه اول به بالاترین میزان تاریخی رسیده است. BTC قبل از نصف شدن یارانه بلوک ماینینگ که در تاریخ ۲۱ آوریل انجام می‌شود، ATH قبلی را شکسته است.

با نگاه به نمودار، بیت کوین با قیمت ۴۲،۱۸۰ دلار در ابتدای ژانویه شروع به معامله کرده و در حال حاضر با قیمت ۷۱،۴۵۰ دلار معامله می‌شود. این نشان‌دهنده افزایش سالانه ۶۹.۶۰ درصدی در یک دوره ۷۱ روزه است. ضمناً، شاخص قدرت نسبی روزانه بیت کوین (RSI) در حدود ۷۶.۸۲ نشان‌دهنده خرید بیش از حد است.

به طور همزمان، بیت کوین شاهد کاهش تا ۳۸،۵۱۴ دلار و بالاترین قیمت ۷۲،۹۶۷ دلار بود، که تقریباً تغییری در حدود ۹۰ درصد را نشان می‌دهد.

از حداقل به حداکثر
از حداقل به حداکثر

عملکرد YTD سهام NVIDIA به عنوان سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴

این حرکت صنعتی با افزایش روایت هوش مصنوعی (AI) بهره برد، NVDA از تقاضای فزاینده برای پردازنده‌های گرافیکی در میان. افزایش قیمت قابل توجه ۸۳.۹۳% YTD به عملکرد Nvidia کمک کرد.

سهام شرکت فناوری از ۴۹۲.۴۴ دلار به ازای هر سهم در ۲ ژانویه به ۹۰۳.۷۱ دلار در زمان انتشار رسید. سهام از ۴۷۳.۲۰ دلار به حداکثر ۹۷۴ دلار در طول سال تغییر یافت.

 

شاخص فنی قدرت در 70.57 RSI، حرکت قوی و سالم را نشان می دهد.
شاخص فنی قدرت در ۷۰.۵۷ RSI، حرکت قوی و سالم را نشان می دهد.

نتیجه گیری در مورد سرمایه گذاری تا کنون بهتر در سال ۲۰۲۴

انویدیا تاکنون نشان داده است که سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به بیت‌کوین داشته است در سال ۲۰۲۴. سرمایه‌گذارانی که NVDA را خریداری کرده‌اند، نوسانات کمتری را بین اوج‌ها و پایین‌ها تجربه کرده‌اند و در عین حال سودهای بیشتری را از سال تا به امروز مشاهده کرده‌اند.

RSI نشان می‌دهد که انویدیا در حال حاضر وضعیت سالم‌تری نسبت به بیت‌کوین برای ادامه کار دارد.

سرمایه‌گذاری در NVDA یا BTC هر دو بازار غیرقابل پیش‌بینی هستند. عملکرد گذشته نتایج آتی را تضمین نمی کند و سرمایه گذاران باید قبل از به‌کارگیری سرمایه معنادار، اصول دارایی‌ها را درک کنند.


منبع: finbold.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده