آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازگشت ماینرهای بیت کوین با بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری،برای خرید تجهیزات!

بازگشت ماینرهای بیت کوین با بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری،برای خرید تجهیزات!

بازگشت ماینرهای بیت کوین با بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری،برای خرید تجهیزات!

به گزارش زوم ارز، بعد از مدت‌های سکوت در زمستان اخیر در بازار کریپتو، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با فعالیت فعال به صحنه بازگشتند. گزارش‌های اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که ماینرهای بیت‌کوین به طور فزاینده‌ای در حال سرمایه‌گذاری در تجهیزات و مصرف انرژی بی‌سابقه برای استخراج بیت‌کوین هستند.

با توجه به روند صعودی قیمت بیت‌کوین در اثر راه‌اندازی Spot Bitcoin ETF در ژانویه، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به حالت بقا برگشته‌اند. قیمت این ارز دیجیتال، که در ابتدا زیر سطح ۴۵ هزار دلار بود، به سرعت از آن عبور کرد.

با افزایش قبولی ETF و پیش‌بینی‌های مثبت درباره آینده بیت‌کوین، قیمت آن به سمت بالا حرکت کرده و اخیراً به یک رکورد بالاترین قیمت ۷۰ هزار دلار رسیده است. در حال حاضر، بیت‌کوین با قیمت ۶۸۶۸۴ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۹۴ درصد افزایش و در هفته گذشته ۱۲.۲۳ درصد رشد داشته است.

با توجه به اطلاعات منتشرشده توسط TheMinerMag، شرکت‌های برتر ماینینگ از فوریه ۲۰۲۳ تقریباً ۱ میلیارد دلار برای خرید رایانه‌های تخصصی سفارش داده‌اند. CleanSpark Inc و Riot Platforms با میزان بیشترین سرمایه‌گذاری به ترتیب ۴۷۳ و ۴۱۵ میلیون دلار برای راهبری این حوزه وجود دارند. آشر جنوت، مدیر عامل شرکت استخراج بیت‌کوین Hut 8 Corp.، توضیح می‌دهد:

“مقیاس اهمیت دارد، زیرا با رشد مقیاس می‌توانید ماشین‌های بهتری، معاملات انرژی بزرگتری و کاهش هزینه‌های توسعه را دریافت کنید. با داشتن مقیاس، سود حاشیه‌ای بیشتر و رشد بیشتری خواهید داشت و می‌توانید هزینه‌های کلان خود را تامین کنید.”

این ماینرها به دنبال انرژی ارزان قیمت هستند زیرا رایانه‌هایی که برای تأیید سوابق تراکنش‌های روی بلاک چین برای کسب پاداش بیت کوین استفاده می‌کنند، مقدار زیادی انرژی مصرف می‌کنند. ماشین‌هایی که خریداری می‌کنند به آنها کمک می‌کند تا از دستگاه‌ها با هزینه‌های برق مطلوب استفاده کنند.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده