آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

قیمت سهام بیت کوین ماینر GRIID کاهش یافت؛ علت چیست؟

قیمت سهام بیت کوین ماینر GRIID کاهش یافت؛ علت چیست؟

قیمت سهام بیت کوین ماینر GRIID کاهش یافت؛ علت چیست؟

به گزارش زوم ارز، شرکت استخراج بیت کوین GRIID Infrastructure پس از ادغام با شرکت خرید Adit EdTech Acquisition Corp. در هفته گذشته فهرست خود را در سینسیناتی، اوهایو، تکمیل کرد. در روز اول اعلام فهرست، سهام GRIID با قیمت حدود ۷.۳۰ دلار معامله شد که نسبت به قیمت افتتاحیه ۹.۶۶ دلاری آن حدود ۲۴ درصد کاهش داشت. در پایان روز، سهام GRDI با کاهش ۴۳ درصدی یا ۵.۴۷ دلار به ازای هر سهم به پایان رسید. در روز بعد، سهام تا ۱۷ درصد سقوط کرد و در حال حاضر به طور تقریبی ۳ درصد کاهش داشته است.

این فهرست منتشر شد پس از اینکه شرکت اعلام کرد قصد دارد برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ عمومی شود. ارزش کل شرکت پس از ادغام با دیگر شرکت به حدود ۳.۳ میلیارد دلار می‌رسد. GRIID به عنوان یک شرکت استخراج بیت کوین، در زمستان اخیر که بازار ارزهای رمزنگاری شده دچار مشکلاتی شده بود، آسیب دید. در نتیجه، فهرست عمومی خود را به تعویق انداخت و با خروج از بازار نزولی، در زمانی که صنعت دارایی‌های دیجیتال در حال صعود بود، تصمیم به عمومی شدن گرفت.

ارزش بازار شرکت در حال حاضر حدود ۳۲۲ میلیون دلار است و تعداد سهام موجود تا ۲۹ دسامبر حدود ۶۵ میلیون سهم است.

GRIID که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شده است، در زمانی که صنعت استخراج بیت کوین در حال تقویت است، عمومی شد. این صنعت به دلیل نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین که در ماه آوریل انجام خواهد شد، تحت فشار قرار دارد. ماینرها در حال گسترش و بهبود تجهیزات خود هستند تا بیشترین بهره‌وری را داشته باشند، زیرا با هزینه کمتر، به سودآوری بیشتری دست پیدا می‌کنند وقتی که پاداش استخراج به نصف کاهش می‌یابد.

شرکت GRIID در حال حاضر دارای ظرفیت الکتریکی ۶۸ مگاوات (MW) است و در واتر تاون، نیویورک فعالیت می‌کند. طبق برنامه‌ریزی شرکت، GRIID قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ ظرفیت خود را به ۴۳۶ مگرفت.


منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده