آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به بازار: سیگنال صعودی میان مدت بیت کوین، بیت کوین به ۵۰ هزار دلار می رسد؟🏆

نیم نگاهی به بازار: سیگنال صعودی میان مدت بیت کوین، بیت کوین به ۵۰ هزار دلار می رسد؟🏆

نیم نگاهی به بازار: سیگنال صعودی میان مدت بیت کوین، بیت کوین به ۵۰ هزار دلار می رسد؟🏆

به گزارش زوم ارز، بازار کریپتو در ابتدای هفته جدید با از دست دادن بخشی از سود کسب شده در نوامبر رو به رو شده است. به عنوان مثال، قیمت بیت‌کوین با ۱.۶ درصد کاهش به ۳۶,۸۰۳ دلار رسیده است، در حالی که اتریوم با ۲.۵ درصد کاهش به ۲,۰۱۸ دلار معامله می‌شود.

اغلب آلتکوین‌ها نیز از جمله بایننس کوین با افت ۲.۷ درصدی، XRP با افت ۴ درصدی و سولانا با ۵.۲ درصد کاهش روبرو شده‌اند (CoinGecko).

در هفته گذشته، قیمت بیت‌کوین افزایش یافت و شکاف خود را به ۳۸,۰۰۰ دلار کاهش داد در پی خبرهای مثبت درباره تصویب احتمالی صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETFs) پس از ملاقات BlackRock با اوراق بهادار و کمیسیون بورس (SEC) در هفته گذشته.

همچنین، Grayscale، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی دیجیتال، با آژانس همکاری کرد تا پیشنهاد خود را برای تبدیل محصول بیت‌کوین تراست (GBTC) به یک ETF بیت‌کوین تغییر دهد.

تحلیلگران و فعالان بازار اعتقاد دارند که SEC ممکن است تعداد زیادی از برنامه‌ها را در چند هفته آینده، احتمالاً قبل از پایان سال، تأیید کند. با این حال، هنوز چیزی قطعی نیست زیرا ممکن است تنظیم کننده تصمیم بگیرد یک بار دیگر تصمیم خود را به تعویق بیندازد.

نگاه فنی به بیت‌کوین نشان می‌دهد که طی چند روز گذشته به طور قابل توجهی ضعیف شده است و قیمت آن از ۳۸,۰۰۰ دلار به ۳۶,۸۳۳ دلار افت کرده است. شکستن مقاومت در برابر ۳۸,۰۰۰ دلار، بزرگترین ارز دیجیتال را ناپایدار می‌کند در حالی که اعتماد سرمایه‌گذاران به روند صعودی کاهش می‌یابد.

ادامه نزول زیر ۳۷,۰۰۰ دلار بر حوزه‌های اصلی پشتیبانی در ۳۶,۰۰۰ دلار و ۳۴,۰۰۰ دلار فشار وارد می‌کند. رد کردن ضررهای احتمالی به ۳۳,۰۰۰ دلار و پایین‌تر، به‌خصوص با شکل‌گیری یک الگوی گوه در نمودار هفتگی، زود است.

دارندگان میان مدت بیت کوین با رویکرد صعودی سیگنال می دهند، بیت کوین به 50 هزار دلار می رسد؟

این الگو در دوره‌های صعودی شکل می‌گیرد و امکان تثبیت را قبل از کاهش بیشتر قیمت فراهم می‌کند. این توسط دو خط روند صعودی تشکیل شده است – یکی که مجموعه ای از ارتفاعات بالاتر و دیگری پایین ترین ارتفاع را به هم متصل می کند.

تشکیل الگوی گوه افزایشی تضمین نمی‌کند که نزول‌ها تحقق یابد، زیرا تنها زمانی اعتبار می‌یابد که قیمت به زیر خط روند پایین‌تر حمایت می‌شود.

گفته شده است که فشار سربار باید افزایش یابد تا بیت کوین به کمتر از ۳۳۰۰۰ دلار برسد تا این الگو تایید شود. در غیر این صورت، افزایش فشار بالای مقاومت خط روند بالا به معنای تز صعودی مجدد است، با بیت کوین که می‌تواند به مقاومت بین ۳۸,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ دلار نزدیک شود تا سودهایی با هدف ۵۰,۰۰۰ دلار قبل از پایان سال داشته باشد.

شاخص واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) چشم‌اندازی صعودی دارد و سیگنال خرید را از ۱۶ اکتبر حفظ می‌کند. همچنین، قیمت بیت‌کوین بالاتر از هر سه شاخص بازار صعودی قرار می‌گیرد که با متحرک نمایی ۲۰۰ هفته‌ای، یعنی ۱۰۰ هفته شروع می‌شود: EMA و EMA 50 هفته‌ای.

اگر گاوها حمایت خود را بین ۳۵۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ دلار حفظ کنند، صعود بالای ۳۸۰۰۰ دلار مربوط به زمان خواهد بود و نه اگر.

دارندگان میان مدت بیت کوین قرار گرفتن در معرض را افزایش می دهند

بینش‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک‌چین IntoTheBlock، با استفاده از شاخص “تعادل بر اساس تغییرات زمان‌بندی شده”، تجزیه‌وتحلیلی ارائه کرده است که بر اساس آن، دارندگان بیت‌کوین به سه گروه تقسیم می‌شوند: دارندگان بلندمدت، دارندگان میان‌مدت و دارندگان کوتاه‌مدت.

این شاخص به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که درک کنند چگونه رفتار هر گروه بر احساسات و قیمت اثر می‌گذارد.

به عنوان مثال، دارندگان بلندمدت (STH) در سه ماه گذشته، جذب بیت‌کوین خود را افزایش داده‌اند در مقایسه با فعالیت‌های خود در طول ۱۲ ماه گذشته.

در عین حال، یک نگاه جالب به تصویر زنده شده است توسط دارندگان میان‌مدت، که IntoTheBlock به آن‌ها به عنوان “کروزنورد” اشاره می‌کند. این گروه از سرمایه‌گذاران سهم خود را از عرضه بیت‌کوین افزایش داده‌اند و به رویکرد خوش‌بینانه‌تری اشاره دارند.

در نهایت، دارندگان کوتاه‌مدت، بیت‌کوین خود را کاهش داده‌اند و رویکرد محتاطانه‌تری را اتخاذ کرده‌اند. با این حال، نرخ کاهش کمتر از الگوی مشاهده شده در سال ۲۰۲۲ است.

“روندهای متضاد بین انباشت بلندمدت و فعالیت میان‌مدت دارندگان نشان می‌دهد که ما در یک فاز بازار در حال گذار هستیم.”

دارندگان بلندمدت احتمالاً بیت‌کوین را زیر ۳۰۰۰۰ دلار خریداری کرده‌اند و اکنون با مقاومت مواجهه با بیت‌کوین در ۳۸۰۰۰ دلار سود می‌برند. از سوی دیگر، دارندگان میان‌مدت، در حالی که در میان خوش‌بینی به تأیید ETF‌های نقدی بیت‌کوین دارند، به دنبال قرار گرفتن در معرض هستند.


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده