لایت فارکس

شبکه لایتنینگ بیت کوین در میان چالش ها و فرصت های آینده

شبکه لایتنینگ بیت کوین در میان چالش ها و فرصت های آینده

شبکه لایتنینگ بیت کوین در میان چالش ها و فرصت های آینده

به گزارش زوم ارز، در این مقاله به وضعیت فعلی شبکه لایتنینگ نگاه می کنیم، یک شبکه لایه ۲ بیت کوین که هدف آن ارائه پرداخت های خرد ارزان و سریع است.

در حالی که این لایه-۲ به طور ارگانیک در حال رشد است، البته با سرعتی آهسته، ما شروع به دیدن برخی از چالش‌های اساسی کرده‌ایم که برای پذیرش انبوه باید مورد توجه قرار گیرند. قابل دستیابی است.

در میان موانع و فرصت ها، این همان جایی است که بازی برای تصمیم گیری در مورد آینده نزدیک شبکه لایتنینگ در حال انجام است.

در زیر به بحث عمیق تر می پردازیم.

خلاصه

وضعیت فعلی شبکه لایتنینگ بیت کوین

شبکه لایتنینگ شبکه لایه ۲ بیت کوین است که ازمحاسبات داده خارج از زنجیره استفاده می کند تا زیرساختی برای پرداخت های خرد دیجیتال به کاربران خود ارائه دهد.

تراکنش‌های ارزان با سرعت اجرای تقریباً آنی در این شبکه امکان‌پذیر است.

طبق داده‌های Blockstream، شبکه لایتنینگ می‌تواند ۴۰ میلیون تراکنش در ثانیه را پردازش کند: بسیار بیشتر از شبکه‌های بلاک چین «فوق مقیاس پذیر» مانند Solana و زیرساخت‌های پرداخت سنتی مانند Visa.

کارمزدهای این بلاک چین لایه-۲ واقعاً پایین است و در مقایسه با مقدار معامله تقریباً ۰.۰۰۳٪ است.

#Bitcoin Lightning Network ارزانتر و سریعتر است ⚡️ pic.twitter.com/eqhlZ5HQIz

— کنفرانس بیت کوین (@TheBitcoinConf) 31 ژوئیه ۲۰۲۳

از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۱۸، با فشار بیت‌کوین‌ها که به طور فزاینده‌ای دامنه دسترسی به شبکه را افزایش داده‌اند، پیشرفت‌های زیادی حاصل شده است.

در عرض تنها پنج سال، شبکه لایتنینگ به ارزش قفل شده در حدود ۱۴۰ میلیون دلار (۴۷۷۰ بیت کوین) رسیده است، که با در نظر گرفتن زیرساخت اصلی که به آن متکی است، هنوز یک ارزش بسیار ناچیز باقی می ماند. در بیش از ۵۷۰ میلیارد دلار سرمایه دارد.

با این حال، این باید به ماهیت این فناوری مرتبط باشد، که اساساً به عنوان شبکه ای برای پرداخت ها عمل می کند و از همه موارد استفاده معمولی DeFi مانند سهام، وام دهی، کشاورزی بازده و غیره منحرف می شود.

شبکه لایتنینگ بیت کوین در میان چالش ها و فرصت های آینده

رشد شبکه لایتنینگ بیت‌کوین به شکلی واضح و ارگانیک به پیشرفت خود ادامه می‌دهد، حتی اگر با سرعت واقعا آهسته.

در مقایسه با یک سال پیش، تعداد گره‌های لایتنینگ تنها ۱۵۰۰ مورد افزایش یافته است، که نشان می‌دهد هنوز مشکلات ساختاری و چالش‌هایی وجود دارد که باید قبل از اینکه منحنی بهره به طور جدی شروع به افزایش کند، برطرف شود.

از سوی دیگر، از مارس ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۳، شاهد کاهش شدید این معیار با از دست دادن نزدیک به ۵۰۰۰ گره به دلیل بحران نزولی بودیم.

در حال حاضر می‌توانیم تعدادی ۱۸۹۰ گره را در زیرساخت شمارش کنیم که برای فعال کردن انتقال داده‌های خارج از زنجیره کامل کار می‌کند.

در مقایسه با بالاترین سطح تاریخ، ما هنوز حدود ۱۰۰۰ گره کاهش داریم، در حالی که در مقایسه با سال ۲۰۲۰ این اعداد به شدت افزایش یافته است.

IMMAGINE ________شبکه لایتنینگ بیت کوین در میان چالش ها و فرصت های آینده>

شبکه لایتنینگ: ۳ چالش پیش رو

رشد آهسته شبکه لایتنینگ اساساً به دلیل ۳ چالشی است که جامعه بیت کوین باید با آن مواجه شود اگر بخواهد روزی شبکه خود با زیرساخت های اصلی پرداخت در مقیاس جهانی رقابت کند.

p>

ابتدا، به‌عنوان اولین مانع، عامل تعادل کردن کانال‌های لایتنینگ را می‌یابیم، که همچنان ناکارآمد و ناخوشایند است، زمانی که قرار است تراز بزرگی پرداخت شود.

اگر مقدار بیت کوینی که می خواهیم از طریق شبکه لایتنینگ ارسال کنیم از ظرفیت کانال فراتر رود، مجبور خواهیم شد (با کمی مشکل) یک گره با بودجه مناسب با کانال مستقیم به گیرنده پیدا کنیم.

این مشکل، همراه با هزینه باز و بسته شدن هر کانال، که مستلزم پرداخت هزینه برای دو تراکنش زنجیره ای است، به شدت توسعه جریان اصلی فناوری را محدود می کند.

ویکتور بونین، متخصص در این زمینه که در Coinbase Cloud کار می کند، در این مورد می گوید:

«این ناکارآمدی سرمایه در لبه‌ها برای کاربران غیرمجاز یک مشکل بهینه‌سازی سخت و آزاردهنده است و از نظر عینی بدتر از یک مدل مبتنی بر حساب با اندازه تراکنش دلخواه است. با این حال، این یک مشکل غیرقابل اجرا نیست.»

دوم، مشکلات بالادستی در مورد ضریب امنیتی وجود دارد که هنوز حل نشده است.

به‌ویژه، نگرانی‌های خودی‌ها مربوط به مواردی از است که یک گره آفلاین می‌شود و قادر به پردازش پرداخت‌ها نیست در کانال‌هایی که در آن متصل است.

وقفه در پرداخت می‌تواند به طور غیرقابل برگشتی منجر به از دست رفتن وجوه کاربرانی شود که از آن گره استفاده می‌کنند.

با این حال، راه‌حل‌هایی وجود دارند که به فعالیت‌های پس‌زمینه اجازه می‌دهند در دستگاه‌های تلفن همراه استفاده شوند و در عین حال کارایی خود سخت‌افزار را محدود می‌کنند.

این عامل قطعاً باید بهبود یابد و راه‌حل‌های هوشمندانه‌تری باید پیدا شود تا شبکه به اندازه ارائه‌دهندگان شخص ثالث ایمن شود.

در نهایت، به‌عنوان محدودیت نهایی برای پذیرش انبوه، مشکل تجار را در درک فناوری و بکارگیری آن در کسب‌وکارهایشان می‌یابیم.

متأسفانه، ما هنوز در زمانی هستیم که اکثر جمعیت جهان به طور کامل نمی دانند بیت کوین چیست و پروتکل معاملاتی چگونه کار می کند.

موانع شناختی همراه با “مشکل” نوسانات ارزهای دیجیتال، بسیاری از تجار را از ایده اجرای راه حل لایتنینگ به عنوان یک سیستم پرداخت جایگزین دور می کند.

ابهامات در بخش نظارتیهمچنین نگرانی‌هایی را به وجود آورده است، به خصوص در دوره اخیر که SEC زمین سوخته را در بخش کریپتو در ایالات متحده ایجاد کرده است.

به یاد بیاورید که در واقعیت، ادغام شبکه لایتنینگ برای بازرگانان آسان و ارزان خواهد بود، زیرا امروزه برنامه‌های متنوعی مانند Zeus و OpenNode وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از بیت کوین پرداخت کنند. یک کد QR یا از طریق اسکن NFC.

فرصت های رشد لایه ۲ بیت کوین

برای شبکه لایتنینگ لایه ۲، ما نه تنها چالش‌ها و موانع را می‌یابیم، بلکه فرصت‌هایی را نیز می‌یابیم که باید از آنها برای ارتقای پروتکل بیت‌کوین به سطح بعدی استفاده کرد.

در هر اختراع فناورانه‌ای که به خود احترام می‌گذارد، منحنی پذیرش تنها زمانی شروع به افزایش تصاعدی می‌کند که کاربر معمولی بتواند سریع و آسان از آن استفاده کند.

اینترنت زمانی محبوب شد که دسترسی به آن دیگر به یک چیز عجیب و غریب تبدیل نشده بود و استفاده از آن به روشی واضح قابل عمل بود، حتی اگر کاربر نهایی از اینکه پروتکل رایانه در واقعیت چیست اطلاعی نداشته باشد.

به طور مشابه، بیت کوین و شبکه لایتنینگ زمانی تبدیل به جریان اصلی خواهند شد که افراد بتوانند از طریق یک برنامه کاربردی با یک رابط کاربرپسند از مزایای آنها استفاده کنند و در عین حال ندانند چه چیزی زیربنای این فناوری است.

در پایان، آنچه برای توده‌ها اهمیت دارد، اثر نهایی است که یک اختراع معین به ارمغان می‌آورد، نه فرآیندهای دخیل در رسیدن به آن نتیجه.

از این نظر، ادغام شبکه لایتنینگ در بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، یعنی بایننس، می‌تواند آغاز دورانی باشد که در آن انتقال پول از طریق این شبکه آسان می‌شود.

در حالی که می دانیم صرافی ها در جهت مخالف فلسفه اصلی بیت کوین هستند، یعنی خود پلتفرم های شخص ثالث مشابه موسسات مالی هستند، هنوز باید بپذیریم که این مسیر برای دستیابی به رشد واقعی ساده ترین راه است. p>

یک “خطر تمرکز” وجود دارد که باید مدیریت و پذیرفته شود.

سرمایه واقعی تنها زمانی به دست می‌آید که حتی یک فرد گهگاهی که از ارزهای دیجیتال چیزی نمی‌داند، بتواند از طریق یک برنامه در تلفن هوشمند تراکنشی را در شبکه لایتنینگ انجام دهد.

پیش از آن، این دنیای فانتزی بسته باقی می ماند و تنها توسط متخصصان و علاقه مندان در این زمینه استفاده می شود.


منبع: en.cryptonomist.ch

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده