لایت فارکس

بیت کوین یک دارایی متمایز است که با طلا تفاوت دارد

بیت کوین یک دارایی متمایز است که با طلا تفاوت دارد

بیت کوین یک دارایی متمایز است که با طلا تفاوت دارد

یافته‌های جیمز وی استراتن James V. Straten، تحلیلگر که در ۲۱ ژوئیه در Reddit به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که بیت کوین یک طبقه دارایی مجزا است و همبستگی قابل توجهی با سهام و اکثر ابزارهای معاملاتی سنتی نشان نمی‌دهد. با این حال، ارتباط زیادی با اتریوم دارد و با طلا واگرا می شود.

داده ها نشان می دهد که S&P 500 و طلا با بیت کوین به ترتیب با همبستگی ۰.۰۵- و ۰.۱۲- واگرا می شوند. در همین حال، دلار و نزدک کمی با پادشاه کریپتو همگام شدند زیرا ارقام همبستگی آنها به ترتیب ۰.۰۴ و ۰.۱۲ بود. قابل ذکر است که بیت کوین و اتریوم با ۰.۷۰ بالاترین همبستگی مثبت را دارند.

به طور کلی، نتایج این مطالعه نشان می دهد که بیت کوین یک طبقه دارایی متمایز است زیرا همبستگی آن با دارایی های مالی اصلی سنتی به طور کلی ضعیف یا ناچیز است. این ماهیت مستقل نشان می دهد که عملکرد بیت کوین در شرایط عادی بازار ممکن است به طور قابل توجهی تحت تأثیر نوسانات سایر دارایی ها، به ویژه در امور مالی سنتی، از جمله سهام و فلزات گرانبها قرار نگیرد.

کاهش همبستگی برای بیت کوین دیده می شود. متعاقباً، این ممکن است بیت کوین را به گزینه سرمایه گذاری جذاب تری برای کسانی که به دنبال تنوع سبد سهام هستند تبدیل کند.

با توجه به تحولات اخیر در حوزه کریپتو، همبستگی بیت کوین و سهام ممکن است در ماه های آینده به کاهش خود ادامه دهد. به عنوان مثال، پرونده های اخیر بیت کوین ETF توسط موسسات مالی بزرگ مانند BlackRock و Fidelity، باعث خوش بینی و افزایش علاقه سرمایه گذاران به بیت کوین شده است.

اگرچه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده محتاطانه عمل کرده است و هنوز ETF بیت کوین را تایید نکرده است، جامعه نسبت به بهبودهای صورت گرفته بیش از حد خوش بین است و رگولاتور در نهایت می تواند چراغ سبز نشان دهد.

علی‌رغم چشم انداز مثبت بیت کوین به دلیل کاهش همبستگی، تحلیلگران در مورد عوامل بالقوه اقتصاد کلان که می توانند بر قیمت ها تأثیر بگذارند، مانند تغییرات سیاست پولی که در طول سال ۲۰۲۲ و نیمه بهتر سال ۲۰۲۱ دیده می شود، محتاط هستند.

با این حال، چشم انداز بلندمدت بیت کوین با توجه به ماهیت تورم زدایی و پذیرش زیاد آن در حال حاضر خوش بینانه است. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴، شبکه بیت کوین پاداش استخراج کنندگان را به نصف کاهش می دهد و به ۳.۱۲۵ بیت کوین می رساند.

منبع: Crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

1 دیدگاه دربارهٔ «بیت کوین یک دارایی متمایز است که با طلا تفاوت دارد;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده