آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

در سال ۲۰۲۳ بیت کوین یکی از بهترین دارایی ها در میان ۴۰ طبقه ثروت است

در سال ۲۰۲۳ بیت کوین یکی از بهترین دارایی ها در میان ۴۰ طبقه ثروت است

در سال ۲۰۲۳ بیت کوین یکی از بهترین دارایی ها در میان ۴۰ طبقه ثروت است

به گزارش زوم ارز، در سالی که با عدم قطعیت اقتصادی، تورم مداوم بالا و نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره مشخص شد، بیت کوین (BTC) به عنوان بهترین عملکرد ظاهر شد و از سایر طبقات دارایی سنتی پیشی گرفت. این عملکرد بیت کوین علیرغم اینکه ارز دیجیتال عمدتاً در مرحله ادغام معامله می شود قابل توجه است.

به طور خاص، طبق داده های منتشر شده، بیت کوین به عنوان بهترین کلاس دارایی در سال ۲۰۲۳ ظاهر شده است، با افزایش ۶۳.۳ درصدی، در میان ۴۰ کلاس دارایی منتخب، پیشتاز است. توسط NYDIG در ۶ اکتبر.

در میان این دارایی‌ها، دومین عملکرد برتر، رشد با سرمایه کلان ایالات متحده است که ۲۸.۲ درصد افزایش یافته است. در همین حال، بیت کوین از سایر دارایی های قابل توجه، از جمله بازار سهام ایالات متحده (۱۲.۲%)، کالاها (۶%)، پول نقد (۳.۸%) و طلا (۱.۱%) پیشی گرفته است.

3a26e15b720db1660ed6284bda709b7a491bfb8c

یکی از بارزترین جنبه‌های عملکرد بیت‌کوین در سال جاری، توانایی آن در حفظ محدوده معاملاتی نسبتاً باریک علیرغم فشارهای خارجی قابل توجه است. این ارز دیجیتال در محدوده ۲۵۰۰۰ تا ۳۱۰۰۰ دلار باقی مانده است و در مقابل تلاش ها برای شکستن در هر جهت مقاومت می کند. قابل توجه است که سودهای سال تا به امروز ادامه داشته است، اگرچه بیت کوین در سه ماهه سوم کاهشی را تجربه کرد، جایی که دارایی ۱۱.۱% کاهش یافت.

براساس این گزارش، این ثبات علیرغم مجموعه‌ای از رویدادها، از جمله احکام دادگاه، تغییرات اقتصاد کلان، نگرانی‌ها در مورد تعطیلی دولت، بحث‌ها در مورد سقف بدهی و تلاش‌های مداوم برای کسب تاییدیه برای یک بورس بیت‌کوین، حفظ شده است. صندوق معامله شده (ETF) در ایالات متحده.

درایورهای بیت کوین برای تجمع احتمالی

با این حال، نویسندگان گزارش بیان می‌کنند که بیت کوین هنوز هم پتانسیل افزایش دارد، که تحت تأثیر عوامل متعددی هدایت می‌شود.

«با این وجود، مهم است که اذعان کنیم که بیت کوین عمدتاً توسط عوامل منحصر به فرد منحصر به فرد هدایت می شود. با نگاهی به آینده، ما خوشبین هستیم که تحولات مهم صنعت، مانند معرفی احتمالی ETF نقطه ای و نصف شدن آینده، نقش برجسته تری در افزایش ارزش بیت کوین در آینده ایفا کند.

در این میان، بازار به دقت سطوح بالقوه قیمت‌ها را که می‌تواند نشانه شروع یک بازار صعودی باشد، زیر نظر دارد. همانطور که توسط Finbold گزارش شده است، بیت کوین باید سطح حمایت از بازار صعودی خود را در ۲۴۹۰۰ دلار حفظ کند.

در کنار اخبار ETF، تحلیلگران در حال بررسی کاتالیزورهای کوتاه مدتی هستند که می‌تواند منجر به یک دوره صعودی کوتاه شود، مانند انحراف قابل‌توجهی به سمت بالا در گزارش مشاغل.

در این زمینه، اداره آمار کار اعلام کرد که ۳۳۶۰۰۰ شغل در ماه سپتامبر اضافه کرده است که از پیش بینی اقتصاددانان از تنها ۱۷۰۰۰۰ فراتر رفته است. نرخ بیکاری بدون تغییر در ۳.۸٪ باقی مانده است، در حالی که انتظارات کاهش به ۳.۷٪ را به چالش می کشد. در حالی که این توسعه در ابتدا باعث کاهش جزئی قیمت بیت کوین شد، از آن زمان این دارایی سودهای جزئی داشته است.

بر اساس تحلیل تکنیکال، سنج های یک روزه بازیابی شده از TradingView تحت سلطه احساسات صعودی هستند. خلاصه‌ای از مترهای یک روزه با احساس «خرید» در ۱۳ مطابقت دارد، در حالی که میانگین‌های متحرک برای «خرید قوی» در ۱۲ است. نوسانگرها در ۸ «خنثی» هستند.

06339278e66b00e5f54ac78a09477766e1ba4628 1

در حال حاضر، توجه به نحوه حرکت بیت کوین در کوتاه مدت باقی مانده است، با توجه به این که ارز دیجیتال اولیه قصد دارد ۳۰۰۰۰ دلار را بازپس بگیرد، سطحی کلیدی برای یک دوره صعودی احتمالی.


منبع: finbold.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده