آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نصف شدن بیت کوین و تأثیر آن بر بازار

نصف شدن بیت کوین و تأثیر آن بر بازار

نصف شدن بیت کوین و تأثیر آن بر بازار

به گزارش زوم ارز، رویداد نیمه آوری در اواسط آوریل مورد انتظار قرار دارد. این رویداد باعث کاهش نصفی پاداش بلوک قبلی می‌شود و ممکن است تأثیر مثبتی بر قیمت ها داشته باشد. اما در عین حال، Coinbase به تأکید می‌کند که عوامل غیر رمزنگاری نیز تأثیرگذار هستند.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که عملکرد بیت‌کوین پس از نصف شدن آینده و افزایش یافته از آن پس ادامه خواهد داشت. این رویداد که عرضه جدید بیت‌کوین را کاهش می‌دهد، باعث رشد قابل توجهی در ارزش آن شده است. با این حال، سرمایه‌گذاران باید موقعیت خود را با دقت بررسی کنند.

مطالعات نشان می‌دهند که بیت‌کوین در زمان های نیمه آوری قبلی به میانگین ۶۱ درصد رشد کرده و پس از آن در شش ماه بعد به میانگین ۳۴۸ درصد افزایش یافته است. با این وجود، Coinbase هشدار می‌دهد که هنوز شواهد کافی درباره تأثیر واقعی نصف شدن بر عملکرد بیت‌کوین وجود ندارد.

نصف شدن به معنای کاهش نصفی پاداش استخراج است و رویداد بعدی احتمالاً در ۱۵ آوریل خواهد بود. Coinbase بر آن است که عوامل کلان نیز تأثیرگذار بر قیمت بیت‌کوین هستند و باید به‌درستی در نظر گرفته شوند. در گذشته، عملکرد بیت‌کوین پس از نصف شدن در ماه مه ۲۰۲۰ نشان داد که قیمت آن تحت تأثیرات دیگری مانند شرایط مالی و سیاست پولی قرار گرفته است.

به‌طور خلاصه، علل متعددی می‌توانند بر قیمت بیت‌کوین تأثیرگذار باشند و نصف شدن تنها یکی از آن‌ها است.

هنگام بررسی ارزش آتی بیت‌کوین، یکی از نکات مهمی که در نظر گرفته می‌شود، میزان کل عرضه بیت‌کوین است که توسط دارندگان بلندمدت نگهداری می‌شود. به طور جالب، دارندگان بلندمدت باید کاهش نصف شدن میزان بیت‌کوین را به عنوان یک فرصت برای فروش با قدرت در نظر بگیرند. در حال حاضر، مقدار بیت‌کوینی که توسط دارندگان بلندمدت نگهداری می‌شود، به طور قابل توجهی بیشتر از استانداردهای تاریخی است.

این موضوع از نظریه مثبت بررسی می‌شود که فدرال رزرو ایالات متحده قرار است نرخ بهره را در ماه مه کاهش دهد و برنامه انقباض کمی خود را کاهش دهد، که این امر برای دارایی‌های با ریسک مثبت اهمیت دارد.

منبع: [coindesk.com]


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده