آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگر جیمی کوتس: بر اساس این شاخص زنجیره‌ای، بیت کوین به حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار می‌رسد!

تحلیلگر جیمی کوتس: بر اساس این شاخص زنجیره‌ای، بیت کوین به حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار می‌رسد!

به گزارش زوم ارز، جیمی کوتس، تحلیلگر بلاکچین، بیان می‌کند که یک شاخص خاص در زنجیره بلاک به طور قاطع نشان می‌دهد که بیتکوین باید تا سال آینده به حداقل قیمت هدف ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

کوتس در پلتفرم رسانه اجتماعی X به دنبال‌کنندگان خود می‌گوید که در حال تماشای امتیاز Z MVRV بیتکوین است، که هدف آن سنجش است که آیا بیتکوین “کم ارزش” یا “بیش از ارزش” است. این امتیاز با مقایسه ارزش بازار بیتکوین با ارزش واقعی آن محاسبه می‌شود.

بر اساس تحلیل کوتس و با توجه به چرخه‌های تاریخی متریک و قیمت بیتکوین، امتیاز Z MVRV باید از چهار انحراف استاندارد بیشتر از ارزش منصفانه خارج شود تا به معنای حداقل قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار در هر واحد بیتکوین تا سال ۲۰۲۵ باشد.

وی می‌افزاید: “آخرین باری که امتیاز Z MVRV با بیش از دو انحراف استاندارد در یک چرخه جدید افزایش یافت، در نوامبر ۲۰۲۰ بود، یعنی ۶ ماه پس از نصف شدن. در حال حاضر بیتکوین در عملکرد قیمت خود جلوتر از دو چرخه قبلی قرار دارد. امتیاز Z MVRV بیشتر از ۶ چرخه قبلی بود. اگر چرخه فعلی ادامه یابد، به نظر می‌رسد حداقل ۴-۵ انحراف استاندارد در این چرخه منصفانه باشد که نشان دهنده قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلاری بیتکوین تا سال ۲۰۲۵ است.”

منبع: Jamie Coutts/X
منبع: Jamie Coutts/X

کوتس، تحلیلگر سابق بلومبرگ، درباره نمودار ETH/BTC صحبت می‌کند که به عنوان سیگنالی برای مراحل مختلف بازارهای افزایشی در حوزه کریپتو اعمال می‌شود.

او اشاره می‌کند که میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای  ETH/BTC، که بالاتر از SMA 200 هفته‌ای خود قرار دارد، به طور تاریخی نشانگر شروع فصل جدیدی از بازار صعودی است که در آن سرمایه از بیت کوین به اتریوم منتقل می‌شود، با اینکه حجم نمونه کم است.

او می‌گوید: “رژیم بازار ETH در مقابل سیگنال BTC احتمالاً در آینده فعال خواهد شد و فاز بعدی را در بازار افزایشی کریپتو مشخص خواهد کرد. این سیگنال و منطق ساده هستند. در فاز اول بازار صعودی، BTC بهتر عمل می‌کند و ETH نسبت به آن از دست می‌دهد و نسبت را به زیر SMA 200 به انحراف استاندارد -۳ می‌برد. نمودار آبی (۲۰۱۹، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳) را ببینید.”

او ادامه می‌دهد: “آنچه در ادامه می‌آید یک clawback است که معمولاً توجه زیادی به آن نمی‌شود و سپس با حرکت سود گیرندگان قبل از نصف کردن سودها و تبدیل آنها به ارزهای جایگزین، سرعت می‌گیرد. این استراتژی محافظه‌کارانه منتظر تلاقی SMA 50/200 قبل از تایید است.”

هرچند که این تحلیل آماری معنی دار نیست، اما تنها تعداد کمی نمونه را در بر می‌گیرد. اما این تنها چیزی است که ما در حوزه کریپتو با آن کار می‌کنیم. به طور شهودی، این نقشه‌برداری روان‌شناسی برای به دست آوردن الگوهای منطقی به نظر می‌رسد و دارای نرده‌هایی است که در صورت نقض، SMA 50/200 را به سمت مخالف عبور داده و معمولاً باعث ضرر کوچکی می‌شود، مانند آنچه در سال ۲۰۲۲ رخ داد.

منبع: Jamie Coutts/X
منبع: Jamie Coutts/X


منبع: dailyhodl.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده