آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازگشت بیت‌کوین و اتریوم به عنوان دو رمزارز برجسته برای خرید چشم‌اندازی ۱۰۰۰ دلاری قبل از هاوینگ

بازگشت بیت‌کوین و اتریوم به عنوان دو رمزارز برجسته برای خرید چشم‌اندازی ۱۰۰۰ دلاری قبل از هاوینگ

به گزارش زوم ارز، بازار ارزهای دیجیتال در اواخر روز سه‌شنبه رونق گرفت زیرا سرمایه‌گذاران برای دفاع از موقعیت‌های باز خود عجله داشتند در میان فروش اعصاب خردکننده ناشی از نامتعادل دفترهای سفارش، کسب سود و تصمیم استخراج‌کنندگان برای تخلیه بار. بیت کوین در بالاترین رکورد قبلی خود. اتریوم در کنار اکثر آلتکوین ها در تیررس قرار گرفت زیرا نوسانات در سراسر صفحه منفجر شد. پس از فروش BTC و ETH به ترتیب به ۵۹,۳۲۳ و ۳,۳۲۴ دلار، ۳ ارز دیجیتال برای خرید، از جمله Cardano ، Toncoin  و Dogecoin به عنوان جواهرات قبل از هاوینگ ظاهر می شوند که احتمالاً سبدها را با افزایش می دهند. بیش از ۱۰۰۰ دلار.

قیمت بیت کوین به طور قابل توجهی به ۶۷۱۲۲ دلار بهبود یافته بود در حالی که اتریوم در ساعات کاری ایالات متحده در ۶ مارس بالای ۳۸۰۰ دلار بود. ارزش کل بازار با ۲.۵٪ افزایش به ۲.۵ تریلیون دلار رسیده است. پشتوانه تشنگی غیرقابل فرونشاندن سرمایه گذاران برای ارزهای دیجیتال در آستانه هاوینگ در آوریل.

هاوینگ بیت کوین یکی از مورد انتظارترین رویدادها در صنعت کریپتو است. هر چهار سال یا بعد از هر ۲۴۰۰۰۰ بلوک انجام می‌شود.

این رویداد نقش مهمی در کنترل تورم سکه ایفا کرد. این امر با کاهش تعداد سکه های جدیدی که به عرضه می پیوندند به دست می آید. در حال حاضر، ماینرها به ازای هر بلوک استخراج شده، ۶.۲۵ بیت کوین به دست می آورند، اما این پاداش در ماه آوریل به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش می یابد، که عملاً عرضه را در ماه های بعدی کاهش می دهد.

با توجه به کاهش محسوس عرضه و با افزایش یا ثابت ماندن تقاضا، انتظار می‌رود قیمت بیت کوین به سطوح جدیدی حرکت کند. بازار آلت کوین اغلب از مسیر BTC پیروی می کند و به نقاط عطف جدید دست می یابد.

۱. کاردانو

پلتفرم بلاک چین ADA، که به دلیل مکانیزم قوی اثبات سهام  شناخته شده است، اخیراً یک چراغ قوت در بخش ارزهای دیجیتال بوده است. طی ماه گذشته، توکن بومی این پلتفرم، ADA، افزایش قابل توجه ۴۰ درصدی را ثبت کرد که مسیر رشد بی‌نظیر آن را نشان می‌دهد.

با وجود این روند صعودی، در ۲۴ ساعت گذشته یک پسرفت جزئی مشاهده شده است، به طوری که قیمت Cardano اندکی بیش از ۷٪ عقب نشینی کرده است، اکنون در ۰.۷۱۶۶ دلار معامله می شود.

نمودار قیمت کاردانو | Tradingview
نمودار قیمت کاردانو | Tradingview

اگر گاوها مسئولیت را بر عهده بگیرند و ارزش کاردانو را به بالای سطح مقاومت ۰.۷۱ دلار برسانند، ADA می‌تواند شاهد افزایش حرکت باشد. این صعود ممکن است به سرعت ارز دیجیتال را به سمت علامت کلیدی $۱ سوق دهد و قدرت آن را در این سطح آزمایش کند.

اگر بازار نتواند قدرت لازم را جمع آوری کند، ADA ممکن است شاهد کاهش باشد. ممکن است در حدود ۰.۶۸ دلار به حمایت خود بازگردد. در صورت تداوم فشارهای نزولی، ممکن است شاهد کاهش بیشتر قیمت Cardano باشیم و به طور بالقوه به نقطه حمایت پایین تر در ۰.۶۵ دلار برسد.

۲. دوج کوین

دوج کوین یک ارز رمزنگاری منحصربه‌فرد و بازیگوش است که از میم اینترنتی محبوب «دوج» با یک سگ شیبا اینو پدید آمده است. Dogecoin که توسط مهندسان نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر در دسامبر ۲۰۱۳ ایجاد شد، در ابتدا به عنوان یک شوخی برای طعنه زدن به گسترش آلت کوین ها در نظر گرفته شد.

در میان افزایش اخیر میم، Dogecoin به عنوان یکی از بالاترین سودها ظاهر شد زیرا قیمت از ۰.۰۷۷ دلار به ۰.۱۶ دلار طی یک ماه افزایش یافت و جهش ۱۱۰ درصدی را ثبت کرد.

نمودار قیمت dogecoin | Tradingview
نمودار قیمت dogecoin | Tradingview

ارزش بازار فعلی Doge-themed 23.3 میلیارد دلار است که نشان دهنده جهش روزانه ۷٪ با حجم معاملات ۲ میلیارد دلار است. افزایش قیمت Dogecoin ممکن است با مقاومت سربار در ۰.۲ دلار و به دنبال آن ۰.۲۲ دلار روبرو شود، در حالی که یک عقب نشینی احتمالی ممکن است در ۰.۱۵ دلار و به دنبال آن ۰.۱۰۵ دلار پشتیبانی شود.

۳. Toncoin

TON، توکنی که بلاک چین TON را تامین می کند، علیرغم نوسانات شدید ناشی از افت فلش قیمت بیت کوین به کمتر از ۶۰۰۰۰ دلار در ۵ مارس، طی ۳۰ روز ۳۲ درصد افزایش یافته است. همانطور که BTC و سایر آلت کوین های اصلی قیمت Toncoin که در روز سه‌شنبه به‌طور غیرقابل کنترلی رها شد، کاهش یافت و نقدینگی را به ۲.۲۸ دلار در یک فتیله شمعی از بالاترین سطح حدود ۲.۷۵ دلار رساند.

نوزدهمین ارز رمزنگاری شده بزرگ با ۹.۳ میلیارد دلار ارزش بازار، در ساعات کاری ایالات متحده در روز چهارشنبه به ۲.۷۲ دلار بازگشت. افزایش قابل ستایش ۷۷ درصدی در حجم معاملات ۲۴ ساعته به ۱۸۵ میلیون دلار نشان دهنده علاقه رو به رشد سرمایه گذاران است که چشم انداز صعودی در ماه مارس را توضیح می دهد.

نمودار قیمت تن کوین | Tradingview
نمودار قیمت تن کوین | Tradingview

بعد از سقوط به ۲.۲۸ دلار، Toncoin در آستانه تایید یک شکست دیگر است، این بار با هدف قرار دادن بالاترین قیمت تاریخ ۵.۳ دلار. TON در بالای هر سه شاخص کلیدی بازار صعودی از جمله میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA)، متحرک نمایی متحرک ۵۰ روزه و متحرک متحرک نمایی ۲۰۰ روزه قرار دارد و افزایش احتمالی قیمت را تقویت می کند.

معامله گران باید برخی تاخیرها را در روند صعودی پیش بینی کنند که دلیل آن مانع نشان داده شده با رنگ قرمز در نمودار است. با این حال، با توجه به اینکه واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) تقریباً سیگنال خرید را ارسال می کند، یک شکست به سمت ATH ممکن است زودتر از حد انتظار اتفاق بیفتد.


منبع: coingape.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده