آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

خبری مهم؛ ETF های بیت کوین با جریان خالص ۳ میلیارد دلار، رکوردی جدید به دست آوردند، در حالی که راه‌اندازی ETF طلا به شکست خورد.🙁

ETF های بیت کوین از جریان خالص 3 میلیارد دلار فراتر رفتند، راه اندازی ETF طلا شکسته شد

خبری مهم؛ ETF های بیت کوین با جریان خالص ۳ میلیارد دلار، رکوردی جدید به دست آوردند، در حالی که راه‌اندازی ETF طلا به شکست خورد.

به گزارش زوم ارز، ETF های نقدی بیت کوین در ایالات متحده، تقریباً یک ماه پس از تولد، مجموعاً ۳ میلیارد دلار جریان خالص را پشت سر گذاشته‌اند و عملکرد ETF های طلا را در زمان راه‌اندازی کاهش داده‌اند. این نقطه عطف حتی شامل صندوق Grayscale نیز می‌شود که تنها با خروج سرمایه‌گذاران بلندمدت خروج نقدی داشته است. احتمالاً بسیاری از آنها به سمت پیشنهادات رقابتی حرکت می‌کنند.

با توجه به داده‌های BitMEX Research، بدون احتساب Grayscale، ورودی‌ها نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار می‌شوند. از اواخر دوشنبه، جریان ورودی به سایر ETF های بیت کوین به ارزش بیش از ۹.۶ میلیارد دلار رسیده است.

در یک توییتر پست در روز سه شنبه، اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، اعلام کرد که طول کشید تا ETF GLD “نزدیک به دو سال” همان سرمایه‌گذاری را که ETF های بیت کوین در بازار دارند جذب کند، در حدود ۳۲ روز طول کشیده است.

پس از عرضه به بازار در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۰۴، سهام طلای SPDR – که در بورس نیویورک تحت نماد GLD معامله می‌شود – در عرض سه روز پس از معامله، بیش از یک میلیارد دلار جریان داشت. با این حال، پس از آن، حجم معاملات به طور چشمگیری کاهش یافت و کل دارایی‌های ETF طلا برای حدود یک سال کمتر از ده میلیون اونس رسید، به طوری که داده‌های بلومبرگ نشان می‌دهد.

جریان تجمعی خالص برای ۱۰ ETF بیت کوین  در ۳ روز گذشته دو برابر شده و به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است. در روز گذشته، تنها نه ETF به تنهایی نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار جریان داشتند.

می‌توان گفت که GLD نقش مهمی در رشد قیمت طلا در طول چند سال گذشته بازی کرده است. این ETF به طور قابل توجهی به شروع یک دوره صعودی طولانی در بازار طلا کمک کرده است. قیمت هر اونس طلا از ۴۰۰ دلار در زمان عرضه به ۱۸۰۰ دلار تا سال ۲۰۱۱ رسیده است (قیمت لحظه‌ای فعلی حدود ۲۰۰۰ دلار است). به همین ترتیب، قیمت بیت کوین از زمان ورود ETF ها به بازار تاکنون به بالاترین سطح دو سال گذشته، بیش از ۵۰۰۰۰ دلار، رسیده است. قابل ذکر است که تقریباً نیمی از جریان خالص ورودی‌ها در سه روز گذشته، با نرخ روزانه تقریبی ۴۵۰ میلیون دلار، وارد شده است. روز سه‌شنبه شاهد جریان ورودی به ارزش ۴۹۳ میلیون دلار بود که سومین روز قوی‌ترین جریان ورودی است که از زمان راه‌اندازی مشاهده شده است.

بخش قابل توجهی از افزایش اخیر در جریان خالص به دلیل کاهش جریان خروجی از Grayscale Bitcoin Trust است. GBTC همچنان بزرگترین صندوق بیت کوین جهان است، اما بسیاری از سرمایه‌گذاران در ماه گذشته سهام GBTC خود را فروختند تا پس از تبدیل Grayscale به یک ETF، به معاملات آربیتراژ بلندمدت پایان دهند. آنها احتمالاً سهام خود را به یکی از ETF های جدیدتر و به صرفه تر مانند BlackRock و Fidelity تبدیل کرده‌اند. با این حال، طبق تحقیقات BitMEX، این صندوق‌های جدید هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت ندارند و در حال حاضر به نزدیک شدن به جریان خالص ۱۰ میلیارد دلاری هنگام کاهش Grayscale می‌باشند.

ETF های بیت کوین در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیارد دلار دارایی  دارند که آن را به دومین بزرگترین کالای ETF در کشور تبدیل کرده است. با این حال، همانطور که VettaFi اشاره کرده است، طلا همچنان در این حوزه به عنوان پادشاه شناخته می‌شود با دارایتوجهی که باید داشته باشید این است که بالچوناس به درخواست نظر رمزگشایی پاسخ نداد.

منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده