آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تأثیر افزایش ETF های بیت کوین و کاهش نرخ بهره🤔

ETF های بیت کوین بیت کوین افزایش یافتند، اما کاهش نرخ بهره نیز کمک کرده است

تأثیر افزایش ETF های بیت کوین و کاهش نرخ بهره

به گزارش زوم ارز، در حالی که ETF های بیت کوین به دلیل افزایش قیمت بیت کوین به میزان قابل توجهی مورد توجه قرار گرفته‌اند، کاهش نرخ بهره همچنین در این رشد تأثیرگذار بوده است.

قیمت بیت کوین به مقداری که در دو سال گذشته نبوده است، افزایش یافته است و این رشد به تنفسی عمیق همراه است، با برخی افرادی که در ادامه رشد مداوم را برای آن می‌خواهند.

برای ماه‌ها، منطق معمول این بود که افزایش شدید بیت کوین  که قیمت آن را از ۲۷,۰۰۰ دلار در اوایل اکتبر به بالای ۴۳,۰۰۰ دلار رسانده است، توسط سرمایه‌گذارانی که با اشتیاق عمل کرده‌اند، ایجاد شده است. ETF های بیت کوین به زودی در ایالات متحده تأیید خواهند شد.

اگرچه شواهد نشان می‌دهد که این ETF ها توسط قانون‌گذاران تأیید خواهند شد، به نظر می‌رسد که چیز دیگری نیز در اثر است: نرخ بهره در بازارهای کلیدی برای اوراق قرضه به طور چشمگیری کاهش یافته است، که نشان می‌دهد بانک‌های مرکزی ممکن است به زودی به چرخه کاهش نرخ پایان دهند و سیاست پولی را تشدید کنند.

به عنوان مثال، بازدهی اوراق خزانه ۱۰ ساله ایالات متحده در روز سه‌شنبه به ۴.۱۸ درصد کاهش یافت، که در مقایسه با بالاترین سطح ۱۶ سال گذشته بیش از ۵ درصد در ماه اکتبر، تقریباً ۹۰ پایه نقطه کاهش یافت. بازدهی اوراق خزانه ۲ ساله نیز به ۴.۶۰ درصد رسیده و در مقایسه با ابتدای آن ماه بیش از ۵۰ پایه نقطه کاهش یافت.

این کاهش قابل توجه همزمان با تمایل فعالان بازار به قیمت‌گذاری برای پایان دوره ۱۸ ماهه سیاست پولی سخت‌تر فدرال رزرو ایالات متحده رخ داد. با این حال، معامله‌گران از آن جا راضی نشدند و بازارهای نرخ کوتاه مدت اکنون پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو از سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کدر حالی که ETF های بیت کوین به دلیل افزایش قیمت بیت کوین اخیر به طور متناوب مورد توجه قرار گرفته‌اند، کاهش نرخ بهره نیز به شدت موثر بوده است.

قیمت بیت کوین در جایی که به مدت حدود دو سال وجود نداشته است، در حال افزایش است و با نفس‌گیری بهبود می‌یابد و برخی افراد به ادامه رشد آن دست می‌یابند.

برای ماه‌ها، منطق معمول این بود که افزایش شدید بیت کوین  که قیمت آن را از ۲۷،۰۰۰ دلار در اوایل اکتبر به بالای ۴۳،۰۰۰ دلار رسانده است، توسط سرمایه‌گذاران مشتاق ایجاد شده است. ETF های بیت کوین به زودی در ایالات متحده تأیید خواهند شد.

اگرچه شواهد نشان می‌دهد که این ETF ها توسط قانون‌گذاران تأیید خواهند شد، به نظر می‌رسد چیز دیگری نیز در دست است: نرخ بهره در بازارهای کلیدی اوراق قرضه به شدت کاهش یافته است، که نشان از آن است که بانک‌های مرکزی ممکن است به زودی به اتمام چرخه افزایش نرخ پایان دهند و سیاست پولی را تشدید کنند.

به عنوان مثال، بازدهی اوراق خزانه ۱۰ ساله ایالات متحده در روز سه‌شنبه به ۴.۱۸ درصد کاهش یافت و به طور تقریبی ۹۰ پایه نقطه کاهش یافت، که از بالاترین سطح ۵ درصد در دهه گذشته در ماه اکتبر به شدت کاهش یافته است. بازدهی اوراق خزانه ۲ ساله نیز به ۴.۶۰ درصد رسیده و در مقایسه با ابتدای آن ماه بیش از ۵۰ پایه نقطه کاهش یافته است.

این کاهش شدید همزمان با تمایل فعالان بازار به قیمت‌گذاری برای پایان دوره ۱۸ ماهه سیاست پولی سخت‌تر فدرال رزرو ایالات متحده رخ داد. با این حال، معامله‌گران به این محدود نشدند: بازارهای نرخ کوتاه مدت در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو از سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد.

CPI در اکتبر در ایالات متحده به طور غیرمنتظره‌ای ثابت ماند. همچنین، بیت‌کوین نزدیک به ۱% افزایش یافت.

تغییرات نرخ ارزش دارایی‌ها یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای را به همراه داشت. به علاوه، در ماه نوامبر، بازار سهام   به عملکرد ماهانهٔ بیست و هشتم خود از سال ۱۹۵۰ تاکنون رسید، با بازدهی ۸.۹ درصدی در این ۳۰ روز، به گفتهٔ رایان دتریک از گروه کارسون.

قیمت طلا نیز، که به عنوان پوششی در برابر سیاست‌های پولی آسان بانک مرکزی شناخته می‌شود، از ابتدای اکتبر تاکنون بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است و در اوایل این هفته به بالاترین سطح تاریخی خود بالای ۲۱۰۰ دلار در هر اونس رسید.

با توجه به این تحولات، به نظر می‌رسد که ETF‌های آینده نگر بیت‌کوین و توقعات مثبت نسبت به نرخ‌ها، بیت‌کوین را در یک وضعیت قرار داده‌اند که در دو سال گذشته وجود نداشته است؛ با یک جذابیت بالا و امیدواری‌های فراوان برای ادامهٔ سوددهی.


منبع: coindesk.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده