آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به بازار؛ ETFهای بیت‌کوین با خرید ۹۵۰۰۰ بیت‌کوین به دارایی‌ ۴ میلیارد دلاری رسید!🚀

نیم نگاهی به بازار؛ ETFهای بیت‌کوین با خرید 95000 بیت‌کوین به دارایی‌ 4 میلیارد دلاری رسید!

نیم نگاهی به بازار؛ ETFهای بیت‌کوین با خرید ۹۵۰۰۰ بیت‌کوین به دارایی‌ ۴ میلیارد دلاری رسید!

به گزارش زوم ارز، با توجه به داده‌های موجود، صندوق‌های ETF بیت‌کوین با نام “Newborn Nine” مجموعاً ۹۵۰۰۰ بیت‌کوین جمع‌آوری کرده‌اند و دارایی‌های جمعی تحت مدیریت  نزدیک به ۴ میلیارد دلار دارند.

به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ ETF، این جریان قابل توجه سرمایه نشان‌دهنده اشتهای رو به رشد سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های دیجیتال و پذیرش فزاینده ارزهای دیجیتال در جریان اصلی مالی است.

بالچوناس اشاره کرد که بیشتر ETF‌ها معمولاً پس از راه‌اندازی تجربه کاهش حجم معاملات می‌کنند. با این حال، Newborn Nine همچنان به رکورد خود ادامه داده و در روز پنجم معاملات، شاهد افزایش ۳۴ درصدی در حجم معاملات هستیم.

باشگاه $۱B

BlackRock’s IBIT و Fidelity’s FBTC پیشتاز این رشد هستند. هر دو صندوق ورودی قابل توجهی بیش از ۱.۲ میلیارد دلار در هر یک از آنها در این مدت کوتاه داشته‌اند و هر یک کمی بیش از ۳۰۰۰۰ بیت‌کوین دارند.

اگرچه FBTC Fidelity جریان ورودی کمتری دارد، اما IBIT BlackRock در AUM (دارایی‌های جمعی تحت مدیریت) پیشتاز است و دارای ۱.۴ میلیارد دلار در مقایسه با نزدیک به ۱.۳ میلیارد دلار Fidelity است.

علاوه بر این، ETF اینویسکو نیز یکی از ETF‌های قابل توجه است که در ۱۹ ژانویه بهترین روز خود را داشته و بیش از ۶۳ میلیون دلار جذب کرده است، اگرچه کل AUM آن از ۲۰۰ میلیون دلار فراتر نرفته است. ETF VanEck نیز عملکرد مشابهی از خود نشان داده و در روز ششم معاملات، مرز ۱۰۰ میلیون دلار را در AUM شکسته است.

همچنین، در ۱۹ ژانویه، Valkyrie Investments و Franklin Templeton’s هرکدام بالای ۷۱.۷ میلیون دلار و ۴۸.۶ میلیون دلار AUM داشتند. و WisdomTree نیز هنوز مرز ۱۰ میلیون دلار را شکسته است.

خروجی در مقیاس خاکستری

این هجوم سرمایه قابل توجه به ETF‌های بیت‌کوین تازه راه‌اندازی شده، از خروجی Grayscale Bitcoin Trust جلوگیری کرده است. Grayscale Bitcoin Trust شاهد کاهش ۲.۸ میلیارد دلار AUM خود در همان دوره بود.

GBTC همچنین شاهد کاهش سهام بیت‌کوین خود بوده است که به میزان ۱.۶۲ میلیارد دلار در چهار روز اول از دست داده است. این نشان دهنده تغییر اولویت سرمایه‌گذاران به سمت ETF‌های جدید است که وضوح نظارتی و دسترسی آسان را ارائه می‌دهد.

با وجود ماهیت بی‌ثباتی بیت‌کوین که در همان دوره با فروش رفت، این ETF‌ها موفق بوده‌اند. این موفقیت تا حدی به هدایت جریان‌های خروجی از GBTC به این ETF‌های بیت‌کوین، نقطه‌ای جدید نسبت داده می‌شود.


منبع: cryptoslate.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده