آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مایکل سیلور: ETF های بیت کوین شروع به رقابت با S&P 500 کرده اند

مایکل سیلور: ETF های بیت کوین شروع به رقابت با S&P 500 کرده اند

به گزارش زوم ارز، مایکل سیلور در یک مصاحبه اظهار داشته است که ETF های بیت کوین از شرکت های BlackRock و Fidelity شروع به رقابت با شاخص S&P 500 کرده اند. او به تجربه خود اشاره کرد و گفت: “ما فکر می کردیم که بیت کوین ممکن است به عنوان یک رقیب برای طلا ظاهر شود، اما در حقیقت این ارز برجسته تر از آن چیزی است که تصور می کردیم و اکنون شروع به مقایسه با ETF های معروف شاخص S&P 500 کرده است.

با توجه به تحقیقات BitMEX، ETF های بیت کوین در زمان کوتاهی از لحظه راه اندازی خود حجم قابل توجهی از سرمایه جذب کرده اند. به عنوان مثال، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) تنها در کمتر از دو ماه جذب ۸.۵ میلیارد دلار سرمایه شده است. همچنین، ETF های دیگری مانند iShares Bitcoin Trust  و Fidelity Wise Bitcoin Origin Trust  نیز جریان ورودی بالایی را در ۳۰ روز اول راه اندازی خود داشته اند.

این ETF ها به سرعت جای خود را در بازار گسترش می دهند و حتی در بین ۲۰ ETF برتر معامله شده هر روز قرار گرفته اند. در واقع، حجم معاملات ETF های بیت کوین در یک روز معمولاً بیشتر از ۶ میلیارد دلار است – این یعنی حتی بیشتر از معاملات مایکروسافت.

به اظهارات اریک بالچوناس، اگر این بیت کوین ETF ها به همین توانایی و پتانسیل ادامه دهند و بیش از ۱۰ میلیارد دلار سرمایه جذب کنند، احتمالاً تابستان امسال از معاملات ETF های طلا پیشی خواهند گرفت.تاریخ ۵ مارس ۲۰۲۴

ETF های مشخص شده توسط Saylor به عنوان یک “API جهانی” برای سرمایه گذاران عرضه شده‌اند که امکان معامله آسان آنها در صندوق‌های مختلف و دسترسی به بیت کوین را فراهم می‌کنند. یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) یک مجرای استاندارد شده برای انتقال داده‌ها بین سیستم‌های رایانه‌ای است که تعاملات را ساده‌تر می‌کند.

این پروتکل جهانی به جهت تجاری یا صدور اعتبار نیز قابل استفاده است. قبل از ورود ETF ها، گرفتن وام برای خرید بیت کوین با موانعی از جمله نرخ بالای بهره همراه بود. اما اکنون، با این ETF ها، می‌توان به‌عنوان پیش‌پرداخت وام مسکن، سهام آنها را به‌دلیل اعتماد وجودی به مشاوران معتبری مانند J.P. Morgan یا Merrill Lynch، به فروش عرضه کرد.

این ETF ها برای ۹۹ درصد سرمایه‌گذاران اصلی دنیای مالی را آشکار ساخته‌اند و اهمیت آنها را نباید نادیده گرفت. شرکت MicroStrategy که بزرگترین دارنده شرکتی بیت کوین در دنیا است، در حال نگهداری ۱۹۳۰۰۰ بیت کوین در ترازنامه خود می‌باشد. این شرکت قصد دارد با استفاده از وجوه حاصل از فروش اسکناس قابل تبدیل آتی به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار، بیت کوین بیشتری خریداری کند.

منبع: رمزگشایی


تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده