آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با استحکام بازار ETF بیت کوین، حجم معاملات GBTC به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافت!😲

با استحکام بازار ETF بیت کوین، حجم معاملات GBTC به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافت!😲

با استحکام بازار ETF بیت کوین، حجم معاملات GBTC به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافت!

به گزارش زوم ارز، با استحکام بازار ETF بیت کوین، در هفته گذشته GBTC به عنوان رهبر در حجم معاملات ظاهر شد. در روز شنبه، Grayscale Bitcoin Trust به نقطه عطف بسیار مهم خود، یعنی ۱۰ میلیارد دلار حجم معاملات، رسید و رقابت را با سایر همتایان خود برد.

در مقیاس خاکستری بیشترین حجم معاملات در یک هفته دیده می شود

در این هفته، GBTC پس از رسیدن به حجم معاملاتی بالغ بر ۱۰ میلیارد، بهبود یافت. این عدد، بالاترین حجم معاملات را در بین همتایان خود داشت و GBTC را به رده برتر در بازی حجمی تبدیل کرد. خروجی نگران‌کننده‌ای که قبلاً در ETF تراست مشاهده شده بود، قبل از این باعث فشار بر قیمت بیت کوین و ایجاد احساسات مشکوک در سرمایه‌گذاران می‌شد.

کاهش سرعت GBTC خروجی

از روز اول شروع معاملات، GBTC به شدت آسیب دیده بود. در تاریخ ۲۲ ژانویه، خروجی‌های Grayscale به رکورد خارق‌العاده‌ای از برداشت خالص ۶۴۰.۵۰ میلیون دلار رسید. موج شدید خروجی‌ها باعث شد که همه ۱۲ ETF بیت کوین، در روز هفتم معاملات، خروجی خالص ۸۷.۲۰ میلیون دلاری کسب کنند.

با این حال، در روز یازدهم معاملات، شاهد کاهش جریان خروجی GBTC به ۲۵۵.۱ میلیون دلار بودیم و مجموع خروجی‌ها به تقریباً ۵ میلیارد دلار رسید. این کمترین جریان خروجی از زمان شروع معاملات بود. این رویداد در پی گزارش‌هایی بود که در روز چهارشنبه، Grayscale بیش از ۱۹,۰۰۰ بیت کوین را از کیف پول اصلی خود منتقل کرده است. لازم به ذکر است که Grayscale نزدیک به ۱۱۳,۰۰۰ بیت کوین را از دارایی‌های خود خارج کرده است.

بازار ETF بیت کوین شاهد بازگشت مجدد است

بعد از آغاز فعالیت معاملات ETF بیت کوین، مشاهده می‌شود که این بازار دارای معاملات پرپیچ و خمی است. با این حال، با بازیابی ETF‌های مختلف، به نظر می‌رسد که بازار کمی ثبات یافته است.

تسلط GBTC در حجم معاملات بیت کوین ETF در هفته گذشته، نشانه‌ای از تقاضای مداوم برای دسترسی به بیت کوین از طریق وسایل سرمایه‌گذاری متعارف است. رشد قابل توجه اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیز، تأییدیه ای از قابلیت دارایی‌های دیجیتال به عنوان یک دارایی قابل اعتماد و پایدار در بازارها است.

قیمت بیت کوین نیز با بهبود احساسات بازار، دوباره در حال شتاب گرفتن است. در لحظه نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۴۱,۷۷۶.۷۳ دلار معامله می‌شود که نسبت به روز قبل تقریباً ۱ درصد افزایش داشته است. ارزش بازار کلی نیز به ۸۱۹.۲ میلیارد دلار رسیده است و ارز دیجیتال OG (بیت کوین) از ضررهای قبلی بهبود یافته است.

در رقابت حجم معاملات، GBTC توسط Blackrock و Fidelity دنبال می‌شود. حجم معاملات Blackrock و Fidelity در هفته گذشته بیش از ۲.۵ میلیارد دلار بوده است.


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده