آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

چرا بیت کوین به ۴۲.۴ هزار دلار سقوط کرد؟

چرا بیت کوین به ۴۲.۴ هزار دلار سقوط کرد؟

به گزارش زوم ارز، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی چهارشنبه FOMC، انتظارات کاهش قریب الوقوع نرخ بهره را کاهش داد.

در بازار ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین به قیمت ۴۲,۳۰۰ دلار سقوط کرد. همچنین، ETH، ADA و DOT به ترتیب حدود ۳ تا ۴ درصد و SOL سولانا بیش از ۶ درصد از قیمت خود کاهش یافتند.

شرکت Swissblock اظهار کرد که بیت‌کوین در یک کانال باقی می‌ماند و قیمت آن بین ۴۲,۰۰۰ تا ۴۴,۰۰۰ دلار استوار می‌شود.

بیشتربخوانید: علت کاهش قیمت بیت کوین

با اظهارات جسورانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که امیدهای کاهش نرخ بهره را کاهش داد، ارزهای دیجیتال چهارشنبه با کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۴۳,۰۰۰ دلار سقوط کردند.

در یک حرکت پیش‌بینی‌شده در سطح جهانی، فدرال رزرو پس از اولین جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در سال، نرخ وجوه فدرال بانک مرکزی را بدون تغییر در بازه ۵.۲۵%-۵.۵۰% باقی گذاشت. فعالان بازار به دنبال سرنخ‌هایی درباره زمان شروع کاهش نرخ‌ها بودند و بسیاری از ناظران انتظار داشتند که این اتفاق در جلسه بعدی در ماه مارس رخ دهد.

پاول در کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه خود گفت: “بر اساس جلسه امروز، بعید می‌دانم کمیته تا جلسه مارس به سطحی از اطمینان برسد که مارس را به عنوان زمان [برش] مشخص کند.”

در پی اظهارنظرهای پاول، دارایی‌های پرخطر مانند رمزارزها به شدت کاهش یافتند. بیت‌کوین از بالاترین قیمت روزانه خود، ۴۳,۷۰۰ دلار، به ۴۲,۳۰۰ دلار سقوط کرد و در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۳ درصد کاهش یافت. همچنین، شاخص CoinDesk 20 (CD20)، یک معیار گسترده بازار ارزهای دیجیتال که حدود ۹۰ درصد از کل ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال را پوشش می‌دهد، نزدیک به ۳ درصد کاهش یافت.

ارزهای دیجیتال دیگر مانند اتر،کاردانو، AVAX و DOT نیز در طول روز حدود ۳ تا ۴ درصد کاهش یافتند، در حالی که SOL سولانا بیش از ۶ درصد از قیمت خود کاهش یافت و زیر ۱۰۰ دلار رفت.

در بازارهای سنتی، Dow Jones Industrial Average نزدیک به ۲.۲ درصد و S&P 500 ۱.۶ درصد سقوط کردند.

الکس کروگر، تحلیلگر ارشد و یکی از بنیانگذاران Asgard Markets، در یک پست در ایکس گفت: “بازار در قسمت نرخ‌ها پیش از خود عقب نشینی کرده است. کاهش‌ها از ماه مه یا ژوئن شروع می‌شوند، نه مارس.”

با توجه به ابزار CME FedWatch، احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس از حدود ۶۵ درصد قبل از رویدادهای امروز به ۳۴.۵ درصد فعلی کاهش یافته است.

روسلان لینخا، رئیس بازارهای پلتفرم فین‌تک Web3 YouHodler، گفت: “هر گونه لفاظی درباره زمان طولانی‌تری از انتظار برای نرخ‌های بالاتر، می‌تواند منجر به اصلاح در بازار سهام و در نتیجه خروج سرمایه از ریسک شود. دارایی‌هایی مانند بیت‌کوین.”

تحلیلگران Swissblock در یک گزارش درباره بازار چهارشنبه، اظهار کردند: با این حال، حرکت بیت‌کوین به سمت کاهش ممکن است محدود شود زیرا به نظر می‌رسد که بزرگترین ارز دیجیتال در بازه ۴۴,۰۰۰ تا ۴۲,۰۰۰ دلار بدون جهت گیری مشخص در حال ادغام است.

منطقه ۴۲,۰۰۰ دلار و زیر آن (۴۰,۰۰۰ دلار) می‌تواند به عنوان سطوح پشتیبانی کلیدی برای قیمت عمل کند و خریداران ممکن است وارد شوند.


منبع: coindesk.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده