آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تضاد جالب در روندهای کیف پول‌های نهنگ بیت کوین🐋

تضاد جالب در روندهای کیف پول‌های نهنگ بیت کوین🐋

تضاد جالب در روندهای کیف پول‌های نهنگ بیت کوین

به گزارش زوم ارز، قیمت بیت کوین در حال حاضر در یک کشش ثابت قرار دارد تا به قیمت ۴۳۰۰۰ دلار بالایی دست یابد. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت این سکه به ۴۳۰۶۰.۶۵ دلار رسیده است و در طول ۲۴ ساعت گذشته با ۰.۱۴ درصد کاهش داشته است. این رشد نامنظم باعث کاهش قیمت بیت کوین از ۴۳۴۲۲.۴۹ دلار به ۴۲۵۸۴.۳۴ دلار شده است.

اقدام نهنگ بیت کوین

پلتفرم تحلیل رمزنگاری Santiment یک روند جالب در بیت کوین مشاهده کرده است که به عنوان “اقدام نهنگ ها” شناخته می‌شود. در طول این هفته، قیمت بیت کوین در بازه ۴۱۰۰۰ دلار تا ۴۴۰۰۰ دلار متغیر بوده است و Santiment توانسته است روند معاملات بزرگ نهنگ ها را مشاهده کند.

به گزارش شرکت تحلیلی، تعداد نهنگ هایی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سکه بیت کوین در کیف پول خود دارند، در تاریخ ۱ فوریه به ۱۹۵۸ نفر رسیده است. این تعداد بیشترین تعداد نهنگ ها در شبکه بیت کوین از نوامبر ۲۰۲۲ به حساب می آید. در مقابل، تعداد نهنگ هایی که ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین در کیف پول خود نگه داشته اند، در تاریخ ۱ فوریه به ۱۳۷۳۵ نفر رسیده است. این رقم نشانگر کمترین سطح از نوامبر ۲۰۲۲ است.

اگرچه قیمت بیت کوین بین ۴۱۰۰۰ تا ۴۴۰۰۰ دلار متغیر است، اما کیف پول های نهنگ ها در این هفته حرکت قابل توجهی داشته اند. در تاریخ ۱ فوریه، تعداد کیف پول هایی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار بیت کوین در آنها نگهداری می شود، ۱۹۵۸ عدد بوده است که بیشترین تعداد از نوامبر ۲۰۲۲ است. همچنین تعداد کیف پول هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار بیت کوین در آنها نگهداری می شود، در تاریخ ۱ فوریه به ۱۳۷۳۵ عدد رسیده است که کمترین سطح از نوامبر ۲۰۲۲ است.

در حالی که تعداد نهنگ هایی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ بیت کوین دارند، در شش روز گذشته به ۴۷ کیف پول دیگر افزایش یافته است، تعداد نهنگ های کوچکتر در همان مدت زمان کمتر، تنها ۱۵۷ آدرس را ثبت کرده اند.

این تفاوت در داده های نهنگ های بیت کوین بر روی پویایی های مختلف موجود در بازار در آن زمان تأکید می کند. با افزایش تعداد نهنگ های بزرگ، به نظر می رسد نهنگ های کوچکتر نیز به دنبال سرمایه گذاری های جایگزین هستند.

احساس ETF بیت کوین

ظهور محصولات ETF بیت کوین، پس از گرفتن موافقت SEC در ژانویه، تحولی مهم را در دینامیک انباشت بیت کوین به وجود آورده است که از رشد تعداد نهنگ های بزرگ بیت کوین حمایت می کند.

با تأیید صدور ETF بیت کوین توسط SEC، سرمایه گذاران حجم عظیمی از سرمایه خود را به این صندوق‌ها جابجا می کنند. این عمل باعث افزایش درآمد حاصله از خرید و فروش بیت کوین می شود و به تبع آن، تعداد کل نهنگ ها افزایش می یابد. با توجه به اینکه محصولات ETF تازه وارد بازار شده اند، قابلیت ظهور نهنگ های بیشتر در آینده نزدیک وجود دارد.

با افزایش تعداد نهنگ ها، نیروی خرید و فروش در بازار بیت کوین افزایش می یابد و قیمت آن تحت تأثیر قرار می گیرد. همچنین، حضور نهنگ های بزرگ می تواند باعث کاهش نوسانات قیمت بیت کوین شود و بازار را به پایداری نزدیک تر کند. این تأثیرات ممکن است در آینده با افزایش تعداد محصولات ETF بیت کوین و جذب بیشترین توجه سرمایه گذاران، تشدید شود.


منبع: u.today

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده