آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارشMatrixport: بیت کوین تا ماه مارس به بالاترین میزان سالانه خود می رسد!

ارتقای قیمت بیت کوین باعث به تنش انداختن بازار شد

گزارشMatrixport: بیت کوین تا ماه مارس به بالاترین میزان سالانه خود می رسد!

به گزارش زوم ارز، با توجه به گزارش منتشرشده توسط Matrixport، ارائه دهنده خدمات مدیریت دارایی دیجیتال، قیمت بیت کوین تا مارس ۲۰۲۴ ممکن است به ۶۳،۰۰۰ دلار برسد. لازم به ذکر است که این نتیجه به هیچ دلیل مستدلی نیست و تنها یک پیش‌بینی است.

در این گزارش، Matrixport بیان کرده است که عوامل زمینه‌ای وجود دارند که می‌توانند باعث افزایش قیمت بیت کوین به سطحی بالاتر از قیمت فعلی آن شوند. یکی از عوامل مهم به‌عنوان یک کاتالیزور، تأیید ETF بیت کوین است. عوامل دیگر شامل کاهش محتمل نرخ بهره توسط FOMC (کمیته بازارهای باز و بازرگانی فدرال)، نصف شدن پاداش بیت کوین در آینده و همچنین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در ایالات متحده نیز مطرح شده‌اند.

بیت کوین اول سقوط می کند

قیمت بیت کوین در زمان انتشار گزارش Matrixport، با مقدار ۵۱،۰۴۳ دلار مشخص شده بود. بنابراین، پیش‌بینی Matrixport نشان می‌داد که قبل از نصف شدن، ارز دیجیتال می‌تواند ۲۶ درصد دیگر ارزش خود را افزایش دهد. از نظر فنی، قابلیت وجود داشت که قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی به زیر ۵۱،۰۰۰ دلار سقوط کند.

این پیش‌بینی براساس واگرایی متوسط متحرک همگرا در منطقه منفی صورت گرفته بود. این کاهش نشانگر افزایش حرکت نزولی بود که ممکن بود منجر به کاهش قیمت گردد.

در صورت سقوط قیمت بیت کوین، حمایت حیاتی در مقدار ۴۷،۷۶۴ دلار باید توسط گاوها حفظ شود. قدرت حفظ این منطقه می‌تواند باعث بازگشت قیمت به بالا شود. اما اگر بیت کوین به این حد نیفتد، گاوها باید مقاومت سربار ۵۲،۰۵۱ دلار را ترک کنند.

نمودار 4 ساعته BTC/USD (منبع: TradingView)
نمودار ۴ ساعته BTC/USD (منبع: TradingView)

 

سیگنال های صعودی ظاهر می شوند

شکست موفقیت آمیز مقاومت می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۶۰،۰۰۰ دلار شود. اما اگر قیمت دوباره آن را رد کند، احتمالاً قیمت سکه به زیر ۵۰،۰۰۰ دلار کاهش پیدا خواهد کرد. با این حال، خوانش شاخص نیروی نسبی کاهش یافت که نشانگر کاهش شتاب خریداران است.

در صورتی که خوانش RSI به زیر ۴۰٫۰۰ برسد، ممکن است بیت کوین به ۴۹،۰۰۰ دلار سقوط کند. با این حال، نشانه‌های نمودار روزانه نشان می‌دهد که احتمال افزایش قیمت وجود دارد. این به دلیل سیگنال‌های نشان داده شده توسط میانگین متحرک صفر است.

در زمان نوشتن این متن، EMA ۲۰ (آبی) از EMA ۵۰ (زرد) عبور کرده بود. همچنین، نمودار روزانه BTC/USD نشان می‌داد که قیمت سکه از هر دو EMA بالاتر رفته است. این نشانگر یک ترند نزولی برای بیت کوین در مدت کوتاه تا متوسط است.

در صورتی که این شرایط در آینده ثابت بماند، بیت کوین می‌تواند در عرض یک ماه حدود ۲۶ درصد به ارزش خود اضافه کند. اما اگر EMA ۵۰ EMA ۲۰ را تغییر دهد، سناریوی صعودی ممکن است از بین برود.

نمودار روزانه BTC/USD (منبع: TradingView)
نمودار روزانه BTC/USD (منبع: TradingView)

 

در آینده، معامله‌گران نیاز دارند به نتایج جلسه FOMC (کمیته بازارهای باز و عملیاتی فدرال رزرو) توجه کنند. اگر فدرال رزرو تصمیم به کاهش نرخ بهره بگیرد، بیت کوین ممکن است از جریان نقدینگی بهره‌مند شود که می‌تواند قیمت آن را به بالا ببرد. با این حال، اگر نرخ بهره ثابت بماند یا افزایش یابد، قیمت بیت کوین ممکن است کاهش یابد.


منبع: coinedition.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده