آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با به سطح هشدار رسیدن شاخص MVRV بیت کوین، آیا کاهش قیمت در راه است؟

با به سطح هشدار رسیدن شاخص MVRV بیت کوین، آیا کاهش قیمت در راه است؟

به گزارش زوم ارز، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی ، یک شاخص محبوب که برای سنجش سود و زیان دارندگان بیت کوین  استفاده می شود، به سطح هشدار رسیده است. این یک آستانه بحرانی است که در طول تاریخ پیشروی اصلاحات قابل توجه قیمت بوده است. علی مارتینز، تحلیلگر کریپتو، از طریق توییتی به این روند توجه کرد و هشدار داد که اندیکاتور بیت کوین MVRV به ۱۹.۵۷ درصد رسیده است.

نمایشگر #Bitcoin MVRV در حال حاضر ۱۹.۵۷ درصد است! از فوریه ۲۰۲۱، هر بار که از آستانه ۱۸ درصد عبور کرد، قیمت BTC دلار با ۲۴ درصد کاهش به ۵۵ درصد رسید. معامله گران باید این روند را تحت نظر داشته باشند زیرا انتظار یک اصلاح شدید قیمت را دارد!

این یک افزایش قابل توجه است، به ویژه زمانی که در نظر بگیریم که از فوریه ۲۰۲۱، در هر مورد این اندیکاتور از مرز ۱۸ درصد فراتر رفت، به دنبال آن کاهش قابل توجهی در قیمت بیت کوین به دنبال داشت، بین ۲۴ تا ۵۵ درصد متغیر است. نسبت MVRV یک معیار ارزش گذاری است که ارزش بازار (قیمت فعلی) بیت کوین را با ارزش تحقق یافته آن (متوسط ​​قیمتی که هر بیت کوین آخرین بار در آن جابه جا شده است) مقایسه می کند.

آیا اصلاح قیمت بیت کوین در راه است؟

معمولاً، نسبت MVRV بالا نشان می دهد که قیمت نسبت به ارزش “عادلانه” آن بیش از حد ارزش گذاری شده است، که می تواند منجر به فروش شود، در حالی که نسبت پایین نشان دهنده ارزش گذاری کمتر است. با توجه به اینکه این نسبت در حال حاضر روی ۱۹.۵۷٪ قرار دارد، نگرانی

میان معامله گران و سرمایه گذاران اظهاراتی وجود دارد که به احتمال وجود یک اصلاح شدید در قیمت بیت کوین در آینده نزدیک اشاره دارد. این هشدار در پی افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین منتشر شده است. آمارهای اخیر نشان می دهد که بیت کوین با قیمت ۶۶۷۳۳ دلار در حال معامله است، که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۲.۴۵ درصد و نسبت به ۳۰ روز گذشته ۵۴.۷۴ درصد افزایش داشته است. ارزش بازار بیت کوین نیز به ۱.۳ تریلیون دلار رسیده است، اما باید توجه داشت که فعالیت‌های اخیر بازار نیز نشان دهنده پتانسیل نوسانات بیشتر است. آمارهای ارائه شده توسط CoinGlass نیز حاکی از حجم وسیع تراکنش‌های نقدی بیت کوین است که ممکن است تأثیر گذار بر روند قیمت‌دهی باشند.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده